Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy nem tud elkészü...

Normális, hogy nem tud elkészülni az élettársam időben?

Figyelt kérdés

Élettársammal 3,5 lakunk együtt. Ebből külön a szülőktől 2,5 éve. Most volt a 3. karácsonyunk külön a családtól.

És eddig egyszer se tudtunk elkészülni 24.-én estre. Idén nem zavar,mert beteg voltam és azért nem.


De normális, hogy nem mindig azt csinálja ami a fontosabb?


2008. dec. 28. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most mire akarsz kilyukadni a kérdéssel? Mi az, hogy "nem készül el"? És ez miért is zavar téged?

Az, hogy mi a fontos, teljesen szubjektív. Lehet, hogy neked 24-én az a fontos, hogy időre fel legyen díszítve a fa és legyen tízfogásos ebéd. Lehet, neki az a fontos, hogy hajat mosson, mert pl. nem akar a vendégek előtt kajaszagú hajjal megjelenni. Ezt kellene átbeszélnetek szerintem, kinek mi a fontos.

Azt írod, hogy idén nem zavart, hogy nem készült el mindennel időben, mert beteg voltál. Ezt nem értem: ha beteg vagy, akkor nem számít, ha nem vagy beteg, számít? Vagy hogy is van ez?

2008. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem készül el? Ha a díszítéssel, kajával, akkor segíts be neki, hogy gyorsabban menjen. Mi is együtt csinálunk mindent. Ha viszont az utolsó pillanatban leül még órákat sminkelni, meg nem tudja eldönteni, melyik ruhát vegye fel, akkor törődj bele, mert ez nem fog változni. Vannak ilyen nők. Megszoksz vagy megszöksz. Nekem az egyik unokatestvérem ilyen. Már az egész család tűkön ül, de ő még a fürdőszobában csicsázza magát. Nem mintha itthon bárkit is érdekelne, hogy van rajta smink vagy nincs. Szép anélkül is.
2008. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon megértelek. Az én feleségem is mindenhonnan elkésik. Egyszerűen nincs időérzéke, és ez teljesen független attól, hogy segítek-e neki vagy sem. Legyen az családi összejövetel, gyerekek farsangja, orvoshoz érkezés. Törödj bele, hogy - ha csak ő nem akarja NAGYON- ezen nem tudsz egyedül váltóztani.
2008. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szóval mindig segítek neki. És idén pont ezért nem zavart,mert azért nem tudtam segíteni neki.Mivel mindenben a társam. Beszélgettem vele természetesen erről korábban. S tudom is a nézőpontját, csak érdekelt volna, hogy kinek mi a véleménye.

Csak hogy lássátok mit értek a kérdésem alatt, itt egy példa:


Cél: Időben a vasuthoz érni(érstd: 10 perccel indulás elött)


-Fésülködés,smink(megértem, hogy nem szeret nélküle lenni)

-Még felsöpör,felmoss(amikor szerintem ez 2 nap mulva amikor haza jövünk akkor is ráért volna, mivel nem rég mosott fel)

-gyors virág öntözés(ok)

-mosás berakása(ok)

-tiszta ruhák összehajtésa(hát...)


és még kb 3 dolog.


Ez természetesen mind segítek,csak nem értem miért nem érne ez rá neki késöbb is.


Remélem így érthetöbb volt.

2008. dec. 29. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:

:)))


Hát én nem bírnék sokáig egy ilyen nővel maradni. Max ha valamivel kompenzálja ezt, pl nagyon szép, aranyos stb. Akkor elnézem neki és mosolygok rajta :))


De ha emiatt elkésnék egy tényleg fontos helyről és mindezt rendszeresen nálam biztos betelne a pohár.


Egyébként megértem, mert nekem is kell pár óra mire összerakom magam. Mondjuk akkor én úgy nézek ki mint aki a vörös szőnyegről lépett ki :)) dehát istenem, jó munkához idő kell.

De az, hogy amikor már indulni kéne még ő elkezd felmosni meg mittudomén hajtogatni. Hát nekem erősen vissza kéne fogni magam egy idő után hogy ne szedjek ki mindent a kezéből és vágjam földhöz az egész ruháskosarat kb :)))))


Türelmes ember lehetsz :)

2008. dec. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akik egyszerűen képtelenek nyugodtan megülni a fenekükön, szerintem a feleséged is ilyen. Nekem is volt egy ilyen pasim, állandóan elkésett mindenhonnan, mert ha volt még 5 perce, akkor véletlenül sem törődött bele, hogy üresjárat legyen, hanem gyorsan elakart még intézni legalább 5 dolgot alatta, amitől persze mindig kifutott az időből. Volt, hogy azért késett félórát a találkozónkról, mert volt még tíz perce, és "gyorsan" beszaladt a két metrómegállóval arrébb lévő bankfiókba elintézni valamit. Egyszerűen nem fogta fel, hogy a sok "pillanatok alatt megvan" dolog összeadódva igen sok időt elvesz.
2008. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak igaza van. Tényleg ilyen. És egyébként nem nehéz elfogadni.Mivel ha az ember igazán szeret valakit, akkor szereted olyanak amilyen.
2009. jan. 2. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!