Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megteheti? Eladhatja-e volt...

Megteheti? Eladhatja-e volt élettársam a gyerekünk nevén lévő ingatlant?

Figyelt kérdés
Én vagyok a gyerek gondviselője, az Én beleegyezésem nélkül is eladhatja a házat? Az Én aláírásomra is szükség van szerintem, vagy Ő is aláírhatja helyettem?
2011. aug. 13. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nevén lévő ingatlant csak és kizárólag Gyámhivatali engedéllyel lehet eladni.
2011. aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

A szülői felügyeletet gyakorló szülők joga és kötelessége, hogy a gyermeküknek öröklés, ajándékozás vagy egyéb módon megszerzett vagyonát kezeljék, gyümölcsöztessék. A szülőknek a kiskorú vagyonával kapcsolatos jognyilatkozata érvényességéhez azonban bizonyos esetben a gyámhatóság jóváhagyása szükséges. Az együtt élő szülők a gyermek vagyonát közösen kezelik. Nem feltétlenül szükséges azonban, hogy mindegyik jogügylettel kapcsolatosan mindkét szülő személyesen eljárjon. A szülők közokiratban vagy teljes bizonyító erejű magánokiratban meghatalmazást adhatnak egymásnak, hogy az egyik szülő a gyermek vagyoni ügyeiben a törvényes képviseletet a másik szülő nevében is gyakorolja. Amennyiben egyébként az együtt élő szülők között a vagyonkezelés kérdésében vita van, úgy e kérdésben a gyámhatóság dönt. Előfordulhat, hogy a vagyonkezelésre valamelyik szülő nem, vagy kevéssé alkalmas: betegsége, egyéb akadályoztatása miatt, vagy esetlegesen a vagyon nagysága, illetve a vagyon értéke különleges jártasságot igényel, vagy ha fennáll a veszélye, hogy nem a gyermek érdekének megfelelően járna el. A gyámhatóságnak ilyenkor lehetősége van arra, hogy a vagyon kezelésére csak az egyik szülőt jelölje ki.



A vagyonkezelés joga a külön élő szülők esetében általában azt a szülőt illeti meg, akinél a bíróság a gyermeket elhelyezte. A gyermek érdekében azonban a bíróság a külön élő szülőt feljogosíthatja a vagyonkezelés jogával. Ez a döntés a másik szülő szülői felügyeleti jogát egyébként nem érinti, a vagyonkezelés tekintetében tehát jogukat mintegy közösen gyakorolják, esetleges vitájukban pedig a bíróság illetékes dönteni.


Ingatlan - a gyámhatóság eljárása

A gyermek tulajdonában álló ingatlan tulajdonának átruházására vagy bármely módon történő megterhelésére vonatkozó törvényes képviselői jognyilatkozat jóváhagyására akkor kerülhet sor, ha a gyámhivatal az eset összes körülményeit mérlegelve azt állapítja meg, hogy az ügylet a gyermek érdekében áll. A jóváhagyás iránti kérelemhez csatolni kell az ingatlanra vonatkozó szerződés egy eredeti és három másolati példányát, az ingatlanra vonatkozó három hónapinál nem régebbi adó- és értékbizonyítványt vagy értékbecslést, melyet az ingatlan fekvése szerint illetékes önkormányzat polgármesteri hivatala állít ki, továbbá az ingatlan 15 napnál nem régebbi tulajdoni lapjának másolatát.

2011. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
az hagyján, hogy a gyámhivatal kell hozzá, de a pénzből köteles venni egy ugyanolyan vagy nagyobb értékű ingatlant a gyerek nevére
2011. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
óóóó nyugi, valami eszméletlen procedúra. Nálunk elég kuszált a család és volt ilyen. Senki sem akart lelépni a pénzzel, ki akarták fizetni a gyereket is (csak a negyede volt az övé), de amire elintézték a papírokat... + nálunk 16 volt a gyerek, ott már az ő aláírása is kellett. Nem lehet ezt csak úgy sutyiban elsózni.
2011. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti! nem köteles venni, miért kellene?

Mi is így voltunk, eladtuk a házhelyet, ami a nevemen volt. Az árát be kellett tenni bankba, gyámhivatali fenntartásos számlára, (azt hiszem, ez volt a neve), és a ygerek majd 18 évesen megkapja. Már ha marad, mert lehet belőle költeni, a szülőnek kérvényt kell írni a gyámhivatalhoz, csak a gyerek érdekében vehet le pénzt, ha azt jóváhagyják, utólag meg számlával kell igazolni, hogy tényleg azt vett. Mi a házba vezetttük akkor be a gázt, arra el is ment mind, szó nélkül odaadták, mert a ház is az én nevemen volt.

2011. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A ház a gyerek tulajdona, tehát az ő vagyona.Csak a gyámhivatal engedélyével, és csak a gyerek javára lehet vele bármit is kezdeni.A hivatal a gyerek érdekeit nézi, senki másét.Tehát ha apuka kér is rá engedélyt, nagyon meg kell indokolnia, hogy ez miért szolgálja a gyerek érdekét.
2011. aug. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!