Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért közösít ki engem mindenk...

Miért közösít ki engem mindenki a családból?

Figyelt kérdés

Én vagyok a legfiatalabb a testvéreim közül, de mindig ki voltam közösítve.

A szüleim sem adták meg soha sem ugyan azt a szeretetet mind az idősebb testvéreim. Velük jobban törődtek/törődnek mai napig is. A szüleimet soha sem érdekelte mikor mi van velem. Amikor az óvodában és az oskolában kiközösítettek egyszer sem foglalkoztak vele. Soha sem kérdezték meg ,hogy hogy vagyok/ mi a baj stb.(mai napig ki vagyok közösítve).

Mikor alsós/ovis voltam nem engedték meg, hogy hosszú hajam legyen mert szerintük nem nekem való/ nem tudnám rendbe tartani stb.. bármikor mondtam nekik hogy "szeretlek anya/apa" arra csak annyit válaszoltak, h "én is", de ők sohasem mondták h "szeretlek", de a tesóimnak mindig mondták.

Most 19 éves vagyok és mai napig nem érdeklem őket.. elköltözni, meg nincs lehetőségem.



2023. ápr. 8. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Esetleg elmehetsz egy családállításra, rákérdezhetsz ott. Fogsz valami választ kapni, lehet kiderül valami titok. Nem hiszem, hogy ezáltal megoldódik a probléma, de talán segíthet a továbblépésben.


A szüleid valószinű pontosan tudják, hogy miért közösítenek ki, csak elhazudják előled.


Talán az segítene, ha tudnál olyan emberekkel együtt lenni, akikkel kölcsönösen elfogadjátok egymást.

2023. ápr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Annyit sikerült az évek során megtudnom, h a szüleim engem nem terveztek, de ez nem ok arra hogy ne törődjön a saját gyerekével.

Jo Tanuló voltam a suliba, soha sem kellet osztályt ismételnem, de viszont az egyik idősebb testvérem meg bukott 3x is es ő az egyik kedvence a családba.

Jelenleg ahol lakunk azt a házat a szüleim a testvéreimre íratták, és majd az övéké lesz az egész örökség.

2023. ápr. 8. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ha csak csak annyi, hogy nem terveztek téged, akkor talán némileg megnyugtat a mondás, hogy a besikerült gyerekek szoktak a legsikeresebbek lenni.
2023. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Fura. Nálunk Elsőszülött vagyok Férfi. Csak egy húgom van, de mindig is Őt részesítették előnyben. Minden képem eltűnt és felváltotta az övé. Mindig hozzá hasonlítottak és bántottak ha nem segítettem Őt. Elköltözve is én lettem a rossz, szinte kitagadtak... De kötelességemnek nevezik támogatni a Húgom és Őket... xd
2023. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer ilyenek, akkor próbálj arra koncentrálni hogy a saját életed építgesd. :)
2023. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 1Léna ***** válasza:
62%

Elhiszem, hogy azt érzed, kiközösítenek, de az érzéseink rossz tanácsadók. Nem biztos, hogy a valóságot tükrözik.

A fájdalmad gyökere lehet az, hogy megtudtad azt, hogy nem terveztek.

Bizonyosságod akkor lehet, ha elmondod nekik érzéseidet, lelki fájdalmaidat.

Könnyen lehet, hogy csak az a probléma, hogy te más szeretet "nyelvet" használsz mint ők. Másfajta szeretere van szükséged, mint amit ők nyújtanak.

Beszélhetsz érzéseidről, fájdalmadról, szeretet igényedről velük amikor együtt a család, vagy külön külön mindenkivel.

Ha elmondod nekik ezeket a fájdalmaidat, akkor lesz lehetőségük a te igényeidhez igazodni. Lehet, hogy eleinte ez nehézkesen megy majd mindenkinek, neked is, de a te személyiséged most formálódik ha akarod, hogy érezhető legyen a szeretetük akor az érzéseid megosztásával segítheted ezt.

Vigyázz! Az érzéseid kimondása nem egyenlő azzal, hogy kritizáló legyél. Csak arról szól, hogy egy egy helyzet neked milyen lelkifájdalmat okozott.

2023. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt írom, de nekem az ugrott be, hogy talán balkézről fogantál. Persze ez csak feltételezés, de lehetséges, hogy anyukádnak volt egy félrelépése, és te úgy születtél? Nekem ez az egy "magyarázat" jutott eszembe, főleg hogy az örőkségből kizártak.


Akárhogy is van, ez a dolog nem rólad szól. Nem érsz kevesebbet a testvéreidnél, nem vagy kevésbé szerethető. A szüleid tudnak talán magyarázatot erre. Építsd magad, a jövőd, és állj saját lábra mielőbb. Hagyd el ezt a közeget, mert ez számodra mérgező.

2023. ápr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Nem biztos hogy ennek ahhoz van köze, hogy nem voltál tervezett, pl egy isnerősöm állítása szerint a csak ő volt tervezett, mégis a testvérével foglalkoznak többet, de amit #7 ír az lehetséges
2023. ápr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!