Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben kinek illik...

Ilyen esetben kinek illik gondoskodni róla, hogy legyen csokitojás a házigazda gyerekeinek? (hosszú, többi lent)

Figyelt kérdés
Az exférj ha elviszi látogatóba Húsvét hétfőn a saját családjához a gyerekeket (lányok), akkor kinek kell gondoskodni arról, hogy vigyenek csokitojást a locsolkodó fiúknak az exférj családjánál? Az exférjnek kellett volna beszerezni előre a csokikat? Vagy az exfeleségnek (a lányok anyukájának), hiába ő ott sincs lesz az ünnepléskor? Vagy, ha elég nagyok, akkor a gyerekeknek (lányok, 10 és 14 évesek) kellene gondolni rá, és a sajátjukból vinni csokit (nekik sincs sok egyébként)? Egyébként gyakorlatilag a mai napig nem is volt 100 %, hogy mennek egyáltalán, nem is volt előtte megbeszélve, hogy lesz-e locsolkodás, vagy már olyan nagyok a fiúk, hogy nem is akarnak locsolkodni. Minden ma reggel derült ki biztosra.
2023. ápr. 10. 08:05
A kérdező szavazást indított:
Az apukának kellett volna gondolni erre
Az anyukának kellett volna odafigyelnie
Ez már a gyerekek dolga, hiszen őket fogják meglocsolni
73 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
18%
A harmadik szomszédnak.
2023. ápr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%
A csokitojast az adja, akit meglocsolnak. Tehát logikusan a lányoknak kellene gondoskodni róla. De egy 10 és egy 14 évesnek nyilván nincs keresete, ergo az a szülő veszi meg, akivel együtt élnek. Más kérdés, hogy ez esetben az anyuka nem tudja, hogy mennek az ex családjához és ott locsolkodas lesz. Ha nem tudja, akkor apuka dolga lenne gondoskodni róla. Mondjuk én mint anya, biztos adtam volna pár tojást a gyerekeimnek amúgy is, mi van ha alapon.
2023. ápr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
56%
Hát ez most olyan, hogy én is vettem pár plusz csokitojást, hátha átjön a szomszéd stb. Szerintem azért valamilyen szinten az anyának is kellett volna erre gondolnia. Maximum a lányok megették volna, ha mégsen mentek volna. De így azért kínos.
2023. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%

Senkinek nem KELL gondoskodnia róla, én még a locsolást sem engedtem volna, annyira hülye dolog.

De ha az apánál vannak, az apa szervez oda locsolkodókat, akkor vagy ö vesz csokitojást, vagy ad a fiúknak valamennyi pénzt.

2023. ápr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen esetben nincs olyan szabály, hogy "kinek kell gondoskodni". Az a szabály, hogy kommunikálnak a szülők egymással és megbeszélik előre ezeket a lehetőségeket is, ha nem akarnak kínos pillanatokat okozni a gyerekeiknek, hiszen elvileg mindketten szeretik őket. A kislányok még gyerekek ahhoz, hogy ennyire előrelátók legyenek.
2023. ápr. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
13%
Gondolom az anya vett a lányoknak csokitojást, amit odaadhatnak a locsolkodóknak. Hiszen úgy volt , hogy otthon maradnak. Tehát, viszik magukkal a tojásokat.
2023. ápr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez esetben exférj, illetve exférj családja, pl nagymama, hiszen anyuka nem tudhatja, lesz-e locsolkodás, illetve hány locsoló jön. De az anyuka helyében én biztos vettem volna előzetesen pár plusz tojást, esetleg olcsóbbat vagy kisebbet a locsolkodóknak, illetve ha a csokifogyasztás korlátozva van a lányok részére, akkor sima festett főtt tojást, hogy ne kívánják meg, vagy ne a sajátjukból kelljen adni, végül is a főtt tojás a tradicionális, és kijön 80-90 ft/db-ból, sőt, akár ki is lehet fújni, és a belsejét felhasználni sütihez, és csak a héját befesteni és elvinni. Esetleg küldeni egy kis kóstolót a sütiből is.
2023. ápr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

Eget rengető kérdés ám. A lányok egyáltalán akarják a népszerű locsolkodást?

El tudom képzelni, hogy most mennyire stresszel főleg a 14 éves , hogy mikor szólal már meg a csengő, és akkor tud-e adni csokitojást. Ezt bőven előre meg lehetett volna beszélni minden részről, még ha a szülők nincsenek is jóban.

Egyébként , ha apu nem készült fel a rendkívül fontos csokitojás ügyre, akkor sincs veszve a dolog.

Ha talpraesett felkapja a telóját , ismerősöket csörget blabalabla nem olyan vészes csokitojást, szerezni anyura is ez vonatkozik ha otthon maradtak a lányok. És akkor lehet osztogatni a csokitojást.


Csokitojást kell szerezni nem adagolóvezérlőt G Astrához:)!!


Milyen szülők azok akik egy ilyen "óriási" gondot nem tudnak megoldani?:)

2023. ápr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem az apukának, mivel ő vitte őket. Nem utaztatnék ezért csokitojásokat, de mint szülő, ha olyan helyre megyünk, hogy lesz locsolkodás, akkor készülök (és ezt apuka tudta).


És itt kérek elnézést minden normális apukától, de itt látszik a különbség egy anya, meg egy apa között. Az apa megy fejjel előre vendégségbe enni-inni, aztán hogy mit illik, mit nem, mi a szokás, az már nem is jut az eszébe. Miért is jutna?


(Nem tartozik a témához, ezért nem részletezném, de ebből is látszik milyen debil ez a hagyomány - annak ellenére, hogy általában szeretem azokat - a lányok vegyenek, vigyenek magukkal csokitojást, vagy pénzt, és cserébe, hogy valami szutyok bűzös kölnivel "meglocsolják" őket, adják oda. Utána meg mehetnek haza hajatmosni, mert kibírhatatlan a bűze. A fiúk meg megeszik a csokit. Nagyon jó. Arról meg nem is beszélek, aki a hagyomány locsolkodás után otthonmaradhat kiheverni a tüdőgyulladást.)


Szóval szerintem ez apuka gondja kellett volna, hogy legyen, legkevésbé sem a gyerekeké (ha már itt tartunk, magukra ne főzzenek?).

2023. ápr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
5%
10, ennyi erővel az anya miért nem vett, hiszen normális anya készül arra, hogy esetleg otthon lesznek a lányok hétfőn...
2023. ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!