Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Irigy, neveletlen az a gyerek...

Irigy, neveletlen az a gyerek (lány), aki nem akar a saját csokitojásából, csokinyúlból (kb 10 db) 2 darabot adni az unokatestvéreinek, amiért azok meglocsolják őt?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 15. 13:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Az attól függ, hány éves. Egy bizonyos korig/korban szinte minden gyerek irigy, elfogadható, hogy nem akarnak osztozni, a szülők feladata abba az irányba terelni őket, hogy ne haljanak bele, ha osztozni kell valamin, főleg, ha marad neki bőven.
2022. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Irigy? Igen, de ha ő kapta őket, akkor jogosan. Miért nem készültetek eleve úgy, hogy az unokatestvéreknek is legyen mit adni és nem a gyerektől kell elvenni?

Amúgy én nem emlékszem, hogy 1nél több csokit kaptam volna lányként húsvétra :D igaz nem is tegnap volt már a lány korom

2022. ápr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2022. ápr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

Osztom a 2. meglátását. Miért kellene azt odaadnia, amit ő kapott?

Nem igaz, hogy nem bírtatok volna +2 csokitojást a locsolóknak... A szülinapi ajándékát is tovább szoktátok adni Béluska névnapjára?

2022. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Derjaderja ***** válasza:
93%
Egyetértek az előzőekkel.
2022. ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Azt ő kapta nem?

A fiúknak miért nem vettél?

2022. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
Én m8ndig szoktam venni egy zacskő közös csokitojást, amiből adunk a locsolóknak. Sosem az övéből kellett adnia, amit neki hozott a nyuszi. Vagy abból is szívesen ad, amiket közösen festettünk.
2022. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%
A sajátjából senki se köteles adni, ez nem irigység. Most nem, és kész, így döntött. Majd máskor, másból ad, vagy ha kibontja akkor megkinálja. A fiúknak vegyenek a kislány szülei csokit, ne a gyerektől kunyerálják el a sajátját.
2022. ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem irigység vagy neveletlenség, jogosan érzi sértve magát, ha az akarata ellenére kell odaadnia másoknak a saját dolgait.

Amikor kb. 7 éves voltam, váratlanul beállítottak hozzánk nagyon ritkán látott, de nagyon szeretett, kisgyerekes rokonok, és mivel nem volt otthon semmilyen ajándék hirtelen, ezért anyám odaadta az egyik új plüsimet a vendéggyereknek. "Megkérdezett" előtte ugyan, de lényegében sarokba szorított, nem volt választásom. És látod, húsz év múlva még mindig bennem van a sztori, pedig egy r*hadt tíz centis plüsstigrisről van szó, amihez különösebben érzelmileg sem kötődtem. :)

2022. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, èn sem adnèk belőle másnak.
2022. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!