Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mibe/Mire használjátok fel a...

Mibe/Mire használjátok fel a megmaradt csokitojásokat, nyuszikat, ha nem csokis tetejű sütire?

Figyelt kérdés

Nem szoktam különösebben sütni, főleg nem egy tepsi sütit, nem is fogyna el. A családtól persze kaptunk egy csomó édességet, de hogy minek... na mindegy. 1-2 csomag pici tojást vettem én is, ha esetleg valaki beesne, legyen, de azt a mennyiséget még meg is esszük idővel, csakhogy ez vagy 4x annyi mennyiség, addigra már meg is unnánk a csokit, és ott romlana meg a polcon, főleg a gagyibb minőségű...

Szóval ki mire szokta felhasználni ezeket a "maradékokat"?


2022. ápr. 27. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Csokifondüt lehet készíteni belőlük, pl. egy kisebb otthoni összejövetelen jó móka.
2022. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Muffinokba, kevert sütikbe bele lehet tördelni csokidarabokként, többféle kuglófba bele lehet reszelni a liszt közé, - a kuglófot, muffint, tepsis kevert sütiket adagonként le lehet fagyasztani, hütöben vagy a konyhában kiengedve olyanolyan finom, mint amikor sütötted.

De pl az étcsokisakat bele lehet fözni chilibe is - a mexikói variációban mindig van valamennyi.

Forró tejbe reszelve kakaóként iható, vagy forró csokit is lehet belöle készíteni.

Meg esetleg csokilikörnek is jó, ha szeretitek.

2022. ápr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Elajándékozom mindet a legelső alkalommal, mert nem szeretem a csokit semmilyen formában. Mivel a bonbon-milka-alkohol ajándékozási háromszögből nem tudnak kilépni az emberek, ezért ezeket nem tárolom sosem, mennek a rokonoknak és a családsegítőnek.
2022. ápr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Gyümölcskenyérbe, muffinba belesütve a csokidarabkákat.
2022. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Mivel nem akarsz sütni, marad az egyetlen alternatíva (ha a kidobást nem tekintjük annak), hogy elajándékozod valakinek, akinek gyerekei vannak és nehezebb sorsú. Vagy beviszed az óvodába, iskolába.
2022. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm!

szoktam sütni, de pl zserbót, ilyesmit, aminek csokis a teteje, nem. erre értettem a "tepsi sütit". muffint, kuglófot szoktam azért sütni ☺️

oviba, suliba itt helyben nem fogadnak ilyen "kis mennyiségű" édességet, mert nem tudják szétosztani egyformán..

2022. ápr. 27. 13:16
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
6. Nem szeretitek a zserbót, vagy úgy általában a csokis tetejű sütiket?
2022. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként mindegy is Találtam pár receptet ahol biztos találsz valami kedvedre valót


[link]

2022. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
78%
Madártejre lehet reszelni.
2022. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7:

de, szeretjük a zserbót és a csokis tetejű sütiket is, de sütni nem szoktam ilyeneket.. ezek főként nagyobb adagok, ezért nem sütöm. míg a muffin, kuglóf könnyebben szabályozható mennyiség lesz számomra, tízóraira és uzsira is tudjuk enni, kávé mellé

2022. ápr. 27. 18:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!