Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet egy 7 éves kleptomániás?...

Lehet egy 7 éves kleptomániás? A gyerekem 7 éves lesz egy hónap múlva és újabban hurcol haza dolgokat.

Figyelt kérdés
Azt mondja találta őket, aztán kiderül, hogy elvette az iskolában a másik padjából, dobozától. A tanárnő is észrevette már, kapja is érte a fekete pontokat. Amúgy a legjobb képességű gyerekek között van, nagyon okos, értelmes, tudja, hogy a lopás bűn és nincs is szüksége a dolgokra, amiket elvesz
2010. okt. 8. 17:36
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
Vagy figyelemfelkeltés a célja tudat alatt,vagy sajnos kleptomániás,de lehet kompenzál valamit,olyan mint aki iszik pótcselékvés mert valami hiányzik neki...
2010. okt. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem azért lop, mert arra kíváncsi, hogy meg tudja-e csinálni, lehet, hogy nem is az a lényeg, hogy rá fognak e jönni, hogy ellopta, hanem hogy a másik 30 gyerek előtt el tudja e lopni észrevétlenül. Szerintem kiváló bűnöző válhat belőle, csak így tovább! XD
2010. okt. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
29%
Nemcsak klepto,de még hazudik is.Nem állsz a nevelés magaslatán.Talán hiányzik az apai szigor.
2010. okt. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
85%

gondolom megkérdezted miért csinált ilyeneket. Ha nem derül ki esetleg kérdezz meg hozzá értő embert, de szerintem kinövi.

Legalább egyszer majdnem minden gyerek csinál ilyet olyan 3 és 10 éves kora között, de nem ismétli meg.

2010. okt. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Kedves második: az osztályban közel nincsenek harmincan és a gyerekem odamegy és elveszi, nem besurran...

Harmadik: ha olyan rosszul nevelném, akkor a tanulással is probléma lenne, nem gondolod? Eddig semmi gond nem volt vele....

2010. okt. 8. 17:50
 6/39 A kérdező kommentje:
4. válaszoló: Megkérdezem, természetesen. Az a válasz, hogy ő is szeretne olyat... :S
2010. okt. 8. 17:51
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban , hogy jobban kell rá figyelni , szeretni , törődni vele . Azt nem helyeslem , hogy ezért fekete pontot kap , beszélgetni kéne erről , nem azonnal büntetni . Valahol olvastam egy "tanítást" : az elkeseredett apa elmegy a "mesterhez ( vagy akárkihez ) - mester a fiam lop,csal , hazudik , hiába verem nem lett jobb , mit csináljak vele ? erre a mester - menj haza és szeresd jobban ! Vond le a konzekvenciát , gondold át magadban miért csinálhatja , te mit tennél az ő helyében ?
2010. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
78%
17.51-es vagyok, most olvasom , hogy ő is szeretne olyat , az ilyen helyzetet én úgy "oldom meg " , hogy ha nagyon szeretnéd kislányom akkor veszek neked szülinapra , névnapra , karácsonyra ... de nem vesszük el a másikét ! persze ezt be is kell tartani !
2010. okt. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Az iskolai fekete pont rendszerrel egyáltalán nem értek egyet, de ugye ott is, mint mindenütt, a "szülő hibája" a vége mindennek. Nem tudom mit tehetnék még, mindent megadok neki, amire szüksége van és ami telik tőlem. Nem tárgyakról beszélek, hanem figyelemről és szeretetről. Persze kap is dolgokat, de inkább jutalomként, vagy alkalmakra.
2010. okt. 8. 17:53
 10/39 A kérdező kommentje:
Én is ezt szoktam neki mondani, de mégis csinálja. Egyszerűen nem értem miért. Amikor végre beismeri, hogy tényleg elvette a másikét, nagyon sír és megígéri, hogy soha többé. Aztán másnap újra...
2010. okt. 8. 17:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!