Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bújjak ki lelkiismeret...

Hogyan bújjak ki lelkiismeret furdalás nélkül a családi események alól?

Figyelt kérdés

Nagyon sok családi esemény van nálunk. Nem azért, mert betegesen összetartó lenne a család, sőt azért vannak gondok :D


Minden héten egy hétvégi napon szüleimnél van a találkozás, akkor viszi a tesóm a gyerekeit, ez inkább erről szól, hogy szülők unokáznak, tesóm meg tud pihenni. Nagymamám is szokott menni. Nem várják el tőlem, hogy minden héten menjek, de azért a havi 1-2 alkalmat igen. Ha meg ritkábban megyek, biztos van valaki, aki szóvá teszi, hogy miért nincs kedvem menni. A páromat is mindig hívják, az nem baj, ha csak havi vagy kéthavi egyszer jön, de amikor 3 hónapja nem látták már kaptam az ívet hogy miért nem akar jönni mi baja van (semmi, csak egyszerűen nem mindig van kedve).


A másik a családom tágabb része. Az a szokás velük, hogy mindenkinek a szülinapját megünnepeljük, ami sokszor fizetős, mert étterembe megyünk és mindenki fizeti a sajátját meg az ünnepeltét összedobjuk, meg még emellé ajándék is kell... Oké ez tök buli volt amíg otthon laktam és nem volt önálló keresetem, nem én fizettem magamnak, de már külön élek és nyilván nekem kell, ez oké, de a családom azon része jól él, nekik nem probléma 10-15 ezerért kajálni és még ugyanennyiért ajándékot is venni, én viszont nem keresek jól. Már jeleztem és akkor is csak abban tudtunk megállapodni, hogy akkor "csak" 16 ezres ajándékot kellett adni, mert a nagybátyám párja az elvárta volna, hogy 100 ezres ajándékokat vegyünk nagybátyámnak. Ez olyan évi 4-5 alkalom, van amikor csak az egyikük lakásában ünneplünk, akkor csak ajándék kell. Ja és persze itt is várják szeretettel a páromat, hogy egy félig idegen ember 12 ezres menüjébe beszálljon :D


Őszintén nekem ezek nem bulik... Most nem csak az anyagi része, hanem úgy eleve ott lenni. Mert oké tök jó dolog étteremben enni, megeszem a kaját, aztán mi van? Nem tudok ott senkivel nagyon beszélgetni. Van pár gyerek a családban, ha nekik jó kedvük van akkor jókat játszunk. Illetve a közeli családtagjaimmal sem olyan jó, én ritkán szeretnék menni, de kifogásom nem nagyon lehet, mert egy városban lakunk.


Sajnos nehezen mondok nemet, "people pleaser" vagyok. Most nemet mondtam egy eseményre, meg is kellett magyaráznom, miért megyek, majd meg is sértődött, aki szervezi. Egy másik is lett volna a héten de azt kamuztam beteg lettem mert nem akartam menni. És borzasztóan rosszul érzem magam, amikor nem megyek ilyenre, úgy érzem tönkreteszem az eseményt, meg félek, hogy egy idő után már nem is akarnak velem szóba állni, annyira elhidegülök.


Tudtok adni valami tippet, akár arra, hogy ne érdekeljen, akár arra, hogy mit tudnék mondani nekik, miért nem megyek? Olyat amit meg is értenek.


2023. máj. 6. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen megértelek ez nagyon kellemetlen, főleg az elvárás undorító, hogy mennyiért kell ajándékot venni.

És ebben az a ciki, hogy a sok bunkó bele sem gondol, hogy ez a másiknak gondot okozhat. Játsszák az eszüket, követelnek, aztán mint egy kisgyerek besértődnek.

Ultragáz!!!

Ezekért a "rokonokért" nem is kár, ha elhidegülnek. Milyen családi kapcsolat ez így?

Bekamuznék valami új munkával, munkahellyel kapcsolatos dolgot.

Már előtte bevezetném, hogy új és sokkal több meló, határidős projektek + hétvége stb.

Azután erre hivatkoznék.

Mit dolgozol amúgy? Ez járható út?

2023. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondj nemet és NEM KELL megmagyarázni, egyszerüen közlöd, hogy nem mégy, neked nem passzol.
2023. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Utolsóval egyetértek. Szerintem felesleges hazudozni, mondd el az igazat. Nincs pénzed és energiád ilyen gyakran menni.

Esetleg hívd fel őket néha helyette.

2023. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Én havi 1, max. 2 találkozást a szülőknél azért bevállalnék, mivel mégiscsak a szüleid. Hacsak nem rossz a viszonyotok, az már egy más tészta.


A másik részét a dolognak teljesen megértem. Nekem a leírásod alapján az jött le, hogy nem kicsit anyagiasak. Ezekre a születésnapokra én sem mennék el, mert egészen nyilvánvaló, hogy csak a rohadt drága ajándékokon van a hangsúly. Hát így ne várjanak jó szívvel.

2023. máj. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Mi max. havonta egyszer mentünk a szülökhöz korábban, most évente párszor a távolság miatt, a családi bulikat meg teljesen lemondtuk, akik igazán közeli családtagok (szülök, testvérek, gyerekek), azokat felhívjuk, megköszöntjük, a többiek közül azoknak, akikkel egyébként is tartjuk a kapcsolatot, írunk egy emailt vagy máshol üzenetet. Az ajandékozást meg megszüntettük, kivév a kisebb gyerekeknél, mert csak stressz meg rengeteg értelmetlen kacat volt az eredménye korábban is.

Amióta nincs kötelezö "pofavizit", sokkal jobb a kapcsolat családon belül is, meg nekünk is sokkal nyugodtabb az életünk.

Az a pár ember meg, aki ezen problémázik, nem érdekel.

2023. máj. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy a nagynénédék meg a rokonok neked is adnak akkora ajándékot, amekkorát ők elvárnak? És meghívnak étterembe? Vagy csak elvárják? Egyébként nyugodtan elmondhatod, hogy te ezeket azünnepléseket, ahogy nálatok folynak nem tudod és nem akarod bevállalni. Ha besértődnek, az őket minősíti.
2023. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szülinapomra én is ilyen 10-15 ezer körül szoktam kapni (nem tudom ugye pontosan az árát) és igen az éttermes ünneplés nekem is ugyanúgy jár. Úgyhogy visszakapom, de nekik ugye nem akkora ügy, mint nekem, mert ők jól keresnek :D
2023. máj. 6. 14:26
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Annál jobb nincs, hogy nemet mondasz és kész, abból lehet a elgkevesebb bonyodalom.
2023. máj. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt egész egyszerűen oldom meg: mivel kötetlen a munkaidőm, és gyakorlatilag magamnak osztom be, ezért egy jól irányzott munkanappal letudom az egészet. Rühellem a családi összejöveteleket, mert képmutatás az egész - legalábbis nálunk.
2023. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Kibúvó?


Kinyitod a szád és megmondod, hogy NEM. Ilyen egyszerű. akinek nem tetszik, az így járt - az érzelmi zsarolást meg engedd el. LEsz, igen, és kit érdekel?


Vagy időzíts programot arra az időre - pl a Gyűrűk ura-maraton is program ;)

2023. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!