Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi/baráti beszélgetések...

A családi/baráti beszélgetések fő témája is egymás kritizálása, vagy ezzel csak az itteni közösséget tisztelitek meg?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 01:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi ritkán szoktunk kritizálni. A legtöbb ember annyira felszínes és sablonos, akiket ismerek/ismerünk, hogy már nem is beszélünk róluk, mert mindig ugyanarra az eredményre jutunk. Általában magunkról beszélgetünk, meg hogy megy a suli (aki jár még), ki hogy áll a munkakereséssel, mit akarunk majd később csinálni.... ilyesmik.
2010. okt. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Otthon ilyenekről beszélgetünk pl hogy mit olvastunk a neten, milyen filmet fogunk nézni este, miket töltött le barátom, mi volt a melóban, sztorik mesélése akár haverokról is, ez volt az volt..., ha valakinek problémája van akkor tanácsot adni, vagy megkérdezni segíthetünk e neki, meg php programozással kapcsolatos dolgokról is, vagy hogy hogyan kell fát metszeni szóval kb mindenről, ami eszünkbe jut. Ha meg bajunk van egymással azt is elmondjuk.
2010. okt. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt sok esetben nem kritizálásról van szó,hanem segítség,vagy vélemény kéréséről.Én is szívesen írok ki ide kérdést,ha valami/valaki bánt,mert általában innen,ismeretlen emberektől kapom a legjobb tanácsokat.
2010. okt. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

05:48-cal abszolút egyetértek. Én is szívesen írtam ide ki kérdést adott személlyel kapcsolatban, amiben persze leírtam, hogy én milyennek látom abban a helyzetben viselkedését. Nyilván szubjektív jellemzés, de hát éppen ezért írjuk ide, hogy más is lássa, olvassa, és elmondhassa, hogy ő is így látja-e és akkor így vagy úgy reagálna, vagy én látom torzan a helyzetet. Ha segítő, jószándékú válaszokat kapsz, valóban soket segíthet az adott probléma megoldásában, feldolgozásában.


Nálunk pl. itthon, a férjemmel és a gyerekkel mindenről beszélgetünk, arról is, ha valamelyikünket bárki (akár külső személy) megbántott. Fontos, hogy a család egy olyan bástya is legyen, ahol minden témában tanácsot kérhetsz, bármiről beszélhetsz, ami a szívedet nyomja. De sajnos vannak olyan helyzetek, amikor nem akarom a család elé vinni a gondomat (pl. a férjem családja megbántott, de nem akarom, hogy a férjem rosszul érezze magát miattuk). Viszont bánt a dolog, kikivánkozik belőlem a sérelem, tudni akarom, hogy én reagálom-e túl vagy sem. Itt egy fórum, ahová névtelenül kiírhatjuk a gondjainkat, kérdéseinket és - jó esetben - kultúrált válaszokat kapunk. Nincs ezzel semmi baj.

2010. okt. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem apám van és bizony nyíltan is kritizálom. Unom, hogy mindig részeg, ha szabadnapos, munka után, és ráadásul már hitelre iszik 2 hete...
2010. okt. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó vagyok: próbáltam vele foglalkozni, segíteni, de elküldött a francba, hogy neki így jó... Elköltözni nem tudok sajna...
2010. okt. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket! Örülök, hogy ezek szerint azért vannak, akik normálisan is tudnak beszélgetni, meg fórumozni.

Olyanokra gondoltam, akik rendszeresen olyan kérdéseket írnak ki, mint pl. Miért nem gondolkoznak el a kismamák, miért nem néznek magukba, ahelyett hogy csak sopánkodnak itt? Meg ilyesmik. Szóval aki nem is a saját gondját, kérdését írja ki, hanem azt kritizálják már a kérdéssel is, hogy más miért ír ki valamilyen személyes problémával kapcsolatos kérdést. Pedig ez az oldal pont arra való szerintem is :-S

2010. okt. 10. 09:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Enis ugy erzem, hogy amikor az egyik ember a masikat kritizalja az talan lelekben egy nagyon szegeny szemelyiseg lehet.

Foleg itt a forumon is neha elgondolkozom azon, hogy ugyan milyen szemelyiseg is lehet, Aki ezeket a sorokat leirta.

Mert neha nem segito jelleggel irodnak, hanem a kerdezo lealacsonyitasa a cel es a megalazasa, de akkor minek irt, ezert kepes itt ulni a gep elott, es ezert hasznalja feleslegesen az aramot, vagy ez lenne szamara a kikapcsolodas es az orom?

2010. okt. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, meg hát azok a kérdések nem is nekik szólnak, mert szerintem ilyen meggondolatlan bántó dolgokat értelmes felnőtt ember nem írna le.

Mondjuk nem rám vonatkozik konkrétan, meg én nem veszem ezeket magamra, csak nagyon sajnálom azokat, akiknek tényleg vannak ilyen problémái és akkor tanács helyett ilyen beszólásokat kapnak.. pont ez nem hiányzik nekik. Akkor inkább ne válaszolnának semmit.

2010. okt. 10. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!