Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Ti tisztelitek a...

Férfiak! Ti tisztelitek a feleségeteket azért, mert szült nektek vagy ezt inkább természetesnek veszitek?

Figyelt kérdés
A férjem sokszor hangsúlyozza, hogy mennyire hálás nekem, hogy megajándékoztam a gyerekekkel. Máshol nem nagyon hallottam, hogy valakinek ilyet mondtak volna. Más férfiak is tisztelik ezért a feleségüket vagy inkább a szülést az élet velejárójának tartják? Kifejezitek a feleségetek irányába, hogy hálásak vagytok neki? Mert én nem látom, hogy ez olyan nagy tett lenne a részemről, de férjem naponta kb. 5-ször elmondjam nekem, hogy mennyire boldog és hálás ezért... nagy dolog egy gyerek születése, de nemcsak a nőn múlik és végülis mi a szülésre lettünk "rendeltetve".
2009. máj. 12. 13:09
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
elmondja*
2009. máj. 12. 13:11
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
10 éve vagyunk együtt, gyerek nincs. Tisztel. Én azt veszem természetesnek, hogy tisztel, egyenrangúként kezel.
2009. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ad-e még ezért plusz tiszteletet. Nekem azt mondja a férjem, hogy mindig is tisztelt, de mióta a gyerekek vannak, minden jó érzése irántam még növekedett. Picit furcsán érzem magam, hogy ezt nekem naponta elmondja...azért kérdezem, hogy más is van így ezzel?
2009. máj. 12. 13:16
 4/27 anonim ***** válasza:
48%

Én a gyerekeimet nem a férjemnek szültem ajándékba, hanem nekik ajéndékoztunk mindketten életet.

A férjem tisztel, de magamért és nem azért mert gyereket szültem. Ugyanennyire tisztelne, ha nem szültem volna.

Miért kéne hálásnak lennie? Azért hálás mert szép családunk van, rendesen élünk, de ezt ketten csináltuk és nem én.

Ha elmondaná naponta ötször, akkor megmondanám neki, hogy álljon le, mert nagyon nem bírom a nyálas embereket. (Már ne haragudj)

2009. máj. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
Az enyém is szokta mondani, a lányunk most egy éves, eleinte sokszor, mostanában kb havonta, de nagyon jól esik. Ezzel legalább ellensúlyozza, hogy minden ünnepet utál, simán elfelejti a névnapomat, a nőnapot, Valentint, a nagyobb alkalmaknál meg tiszta lelki beteg, hogy mit vegyen ajándékba...
2009. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Hát igen, nekem is furcsa, hogy ennyiszer elmondja, de amúgy nem nyálas típus. Szóval akkor másnak ezt nem mondja a férje?
2009. máj. 12. 13:23
 7/27 A kérdező kommentje:
3-dik válaszoló: a terhességek meg a szülések miatt mondja, hogy hálás, tehát nem az életünkre. Azt tudja, hogy ketten alakítottuk ki.
2009. máj. 12. 13:25
 8/27 anonim ***** válasza:
45%
Nem haragudj, de nekem nagyon úgy jön le, hogy ezért inkább Te várod el a tiszteletet. Nagyon a "tökéletes " család látszatra törekszel, ahol mindenki mindenért hálás a másiknak. Kérdés, hogy ezt a "látszatot" meddig lehet fent tartani. Engem ne azért tiszteljen valaki, mert szültem egy gyereket, hanem azért amilyen ember vagyok.
2009. máj. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

bocsánat, 2-dik válaszolót akartam írni *


Egyébként az még hozzátartozik a dologhoz, hogy én az első terhességem során majdnem meghaltam és mindkét terhességem és szülésem nagyon problémás volt, de erről sosem panaszkodtam a férjemnek. Lehet, hogy a férjem azért ilyen. Nem tudom, de már mondtam neki, hogy nem kellene minden nap hálálkodnia, de nem hat rá.

2009. máj. 12. 13:34
 10/27 A kérdező kommentje:
Én sosem mondtam neki, hogy ilyen legyen vagy tiszteljen.
2009. máj. 12. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!