Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » NAGYON rossz társaságba...

NAGYON rossz társaságba keveredett a nővérem. Hajnalban jön haza, piál, füvezik, félek, hogy még beleviszik valami nagyobb balhéba?

Figyelt kérdés
Anyuékat nem akarom idegesíteni, vele meg nem lehet beszélni, csak alszik itthon. Mi lenne, ha feljelenteném drogfogyasztásért (az ő érdekében) a rendőrségen? Szeretem, jó tesók vagyunk, csak tönkreteszik!
2010. okt. 10. 19:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

anyudékat nem akarod idegesíteni, de azért feljelentenéd a tesód. szerinted anyádék nem értesülnének róla?

inkább szólj nekik.

2010. okt. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%

1. Hány éves a nővéred?

2. Te hány éves vagy?

azért kérdem mert ez a kettő kötődik ahoz hogy mit cselekedj! De szerintem hagyd magára, fiatal még biztos, szerintem te is leszel ugyan ilyen helyzetben... Külömben is, a szüleitek dolga ez nem a tiéd, de ne legyél spicli és ne szólj szerintem a szüleiteknek!

2010. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
A legrosszabb amit tehetsz, hogy feljelented! Úgy fogja érezni, hogy elárultad, hátba támadtad, lehet, hogy nem is tud majd megbocsátani neked egész életében. De ez egy nagyon nehéz helyzet.. Vele kéne feltétlen beszélned, ha nem megy, akkor szüleiddel. Nem tudod, történt-e valami az életében, ami ezt a viselkedést ( és vele együtt ezt a társaságot) hozta magával?
2010. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
anyudéknak szólj, a nővéred érdekében. ha a rendőrségen feljelented akkor a szüleidet úgyis kötelesek értesíteni.
2010. okt. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Második, te normális vagy? Ne szóljon a szüleiknek? Mi az, hogy ő is lesz ilyen helyzetben, meg hogy fiatal? És akkor már kötelező drogozni? Hány éves vagy te? Vagy talán te is ilyen vagy, mint a kérdező nővére? Mert akkor megértem...


Kérdező, mindenképp szólj a szüleidnek! De előtte beszélj a nővéreddel, hogy ha nem változtat, akkor szólni fogsz a szüleidnek. Hány évesek vagytok? A szüleitek így hagyják, hogy teljesen elzülljön?

2010. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

az , hogy hajnalban jön haza, még nem jelenti azt hogy minden hétvégén , iszik is és füvezik is .


Én is jártam haza régebben hajnalban és egy csomó lány barátnőm is , néha ittak ők is , de az nem azt jelentette, hogy minden hétvégén full részegek voltak .


szóval , egyáltalán nem biztos hogy olyan nagy a baj.

2010. okt. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szólj a szüleidnek. Annál már csak rosszabb lehet, ha ez az állapot folytatódik.

Inkább most legyen balhé, mint később tragédia. Nem vészmadár vagyok, csak mérlegelek. Te is tudod, hogy a kábszer és az alkohol hova vezet.

"Először laza vagy tőle, majd később hullamerev."

2010. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

16 F/vagyok, nővérkém majdnem 17.

Én felnőtt vagyok, ő egy kis szaros gyengeakaratú gyerek.

De szeretem és aggódom érte.

Anyuéknak rengeteg bajuk van, nem szívesen szólnék.


Nagyon nagypályás társaságban forgolódik, nem igazán mernék én sem beleszólni, mert kicsontoznának.

2010. okt. 10. 19:27
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
a nővéreddel beszélj ne dobdfel rendőrségen. tudod mit cisnálnal a rendőrök? adnak egy szép számlát, elküldik "elvonóra" ahova be kell jránia havi kétszer és puszi, a csaj ugyanúgy füvezik tovább csak még utálni is fog, és fizethettek is.
2010. okt. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem reagálod egy kicsit túl a dolgot?


Nekem is volt ilyen időszakom, kb fél év (a családom nem tudta, mert akkor már albérletben laktam). Idővel meguntam és abbahagytam.

A legrosszabb, amit tehetsz, ha elkezdesz rendőrségre mászkálni. Először a nővéreddel beszélj. Aztán együtt a szüleitekkel.

Nem jó ötlet őt megkerülve cselekedni, ugyanis jó eséllyel az ellenkezőjét éred el, mint amit akarsz (azt hiszi, összefogott ellene a családja és méginkább a drogokba menekül).

És mégegy: lehetőleg ne ilyen "én nagy felnőtt vagyok, te meg csak egy kisgyerek"-stílusban beszélj vele. Ugyanis ezzel is az ellenkezőjét éred el annak, amit szeretnél. De ezt nyilván nem kell magyarázni :)

2010. okt. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!