Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miatt önző vagyok a testvér...

Ez miatt önző vagyok a testvéremmel szemben?

Figyelt kérdés

Hétvégi suliba tanulok, szerencsére egy idő után sikerült egy jó állást találnom. Régebben amikor még állás után kutattam akkor felmerült egy olyan gondolat, hogy édesapám mellett dolgozhassak aki raktárvezető. Nem mondom, hogy örülök annak, hogy nem sikerült, de talán még is. Nem szerettem volna, hogy miatta esetleg engem kinézzenek, vagy esetleg kivételezés legyen velem vagy hasonló. Meg nem szerettem volna, hogy én legyek "a raktárvezető fia".

Szóval lényeg a lényeg, hogy találtam magamnak egy munkahelyet, eléggé tetszik és jól érzem magam eddig.

Bátyám pedig most keres másik munkát és rákérdezett nálam, hogy én hol jelentkeztem ide, a mostani munkahelyemre.

A fent leírtakból kiderülhet, hogy én nem szeretném, ha egy családtagommal egy munkahelyen lennék. Nem azért, mert utálom, hanem, mert nekem ez egyszerűen idegen.

Kényelmetlen lenne számomra, hogy őt vagy engem egymás miatt meglehet bélyegezni bármivel vagy hasonló.

Ezzel szerintem semmi gond nincs. Szerintetek önző vagyok?

19/F



2023. jún. 5. 17:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem önzőség
2023. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom anyagilag ,hogy all a tesod,de ha tenyleg nagyon kell neki az a melo akkor biztos segitenek neki,ha sajat testvere nem szamithat az ember akkor kire??
2023. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Igen
2023. jún. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Én nem gondolom önzőségnek.

7 éve dolgozok apum mellett, 2 évig öcsém is velünk dolgozott.

Nem való mindenkinek, sokan meg is lepődnek, hogy milyen jól bírjuk.


Ahol eleve így áll hozzá valaki, ott csak konfliktust szülni egy idő után.

Alapvetően semmi baj nincs azzal szvsz, ha valaki ezt meg akarja előzni.



Beszélj a tesóddal és mondd meg neki, hogy miért nem szeretnéd. A korotkból kifolyólag elég felnőttnek kell lennie ahhoz, hogy megértse.


Ui.:

Az én kapcsolatomat is megviselte öcsémmel, mióta külön vagyunk jobban ki jövünk.

2023. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Is, meg hülye is
2023. jún. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem vagy önző. Bátyádnak nyilván rosszabbak a képességei. Ha tudja, hogy mi a cég neve, akkor keressen rá az interneten. Herótom van az ilyen semmitekellő idiótáktól, akik a kisujjukat sem hajlandók megmozdítani, de azért "szerezzé má munkát nekem, he". Gondolom a fészbukk nyomkodása az megy, de álláshirdetéseket mar lusta böngészni. Bolond leszel, ha segítesz.
2023. jún. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
6-os, ha majd egyszer kilépsz a besötétített szobádból a valóságba, meg fogod tudni, hogy menniyre számítanak kishazánkban a kapcsolatok.
2023. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

#7

Azert túlozni se túlozzunk.

Az esetek döntő többségében tényleg az kuncsorog így, aki nem is keres, főleg hogy egy fiatal ereje teljében lévő férfiról van szó.

A kérdésből világosan kiderül, hogy nem szakirányú munka kell neki, ebből kifolyólag oda megy ahova akar, meg oda ahonnan azt hallja, hogy jó. Nekem is számtalan ilyen ismerősöm van, 5ből 3 rendszerint visszaél a helyzettel, és konkrétan sgget csinál a másik szájából, aki kezeskedik érte. Nem jár be dolgozni, trehányul végzi a munkáját stb stb stb


Szóval a #6 védelmében, tényleg el kellene egy bizonyos ido után engedni már ezeket a jaj segíts helyzeteket. Nyilván más lenne, ha beadta volna az önéletrajzát és annyit kert volna hogy kérdezzen rá, hogy miujsag.


20-30 közötti férfiakat kb minden második gyárba, üzembe felvesznek, legalábbis ha látják, hogy egy csekk értelem szorult belé. Bár amiket hallok egy-két helyről, néha még ez sem feltétel.

2023. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Egyaltalan nem tulzas, iskola utan nekem se sikerult munkat talalnom hiaba is probaltam pedig nem vagyok idiota,nekem is segitettek.sajnos nem mindenki olyan konnyu ,mint egyeseknek
2023. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Mert a kérdés kiírójának könnyű volt? Pont azt írta le, hogy tök egyedül találta meg ezt az állást. A seggvakaró bátyusnak is nyitva áll a kapu! 7-es hagyjuk már ezt, majd a 19 éves öcsinek lesz olyan kapcsolata, hogy "benyomja" a tesót, mi? Dehogyis. Nem a kapcsolatokról volt itt szó, hanem arról, hogy a kérdező testvére a lehető legkönnyebb utat választva akart munkát találni, zéró erőbefektetéssel.


8-as igen, pontosan ezekre az emberekre gondoltam. Teljesen más kategória, amikor valaki annyit kér, hogy egy jól összerakott önéletrajzot adjak be egy konkrét, releváns pozícióra, minthogy "há ván nálotok munká?"

2023. jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!