Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem hogy lehet ilyen...

A testvérem hogy lehet ilyen érzéketlen a saját családjával szemben?

Figyelt kérdés

Most 15 éves, és hát elég csúnyán tud viselkedni, s ha rászólnak, hogy fejezze be, akkor ő van megsértődve.

Például apuval(volt egy balesete, aminek következtében olyan mint egy kisgyerek) is úgy bánik a balesete után, mint egy utolsó szeméttel, annak ellenére, hogy apu mindent megtesz hogy szeresse őt. Amugy anyuval sem viselkedik másképp.

Másik dolog, hogy nagyon rendetlen: képes a véres betétet szem előtt hagyni napokig.

Van jó oldala is, de a sok negatív dolga úgy ki tud borítani.


Mit lehet tenni, hogy változzon a viselkedése?


2011. okt. 23. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
A válasz nagyon egyszerű: azért ilyen, mert kamasz. Az én húgom is pontosan ilyen volt ennyi idősen, ezért meg tudlak nyugtatni, hogy ez majd változni fog. azon kívül, hogy próbálsz vele beszélni, mást nem tehetsz. Nem tudom idősebb vagy fiatalabb vagy-e nála és mennyire hallgat rád, ha semennyire, akkor marad a türelem, kinövi majd.
2011. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem értek egyet az elsővel. Hugom már rég túl van a kamaszkoron, de mégis ilyen. Ha most nem szabnak határt neki, akkor később csak rosszabb lesz.
2011. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Azért mert kamasz ,még nem kell olyan undorítónak lennie,hogy a véres betéteket szétdobálja,vagy nem kell hogy egy beteg ember megalázzon.

Ez nem a kamaszkor velejárója,hanem egyszerűen nincs megnevelve rendesen.

VAgy keményen rá kell szólni,vagy 2 pofonnal helyre téríteni.(mondom én,aki nem támogatja a gyerek ütögetést)

A bunkó viselkedést nem kell a kamaszságra fogni..

Keményen meg kell nevelni,bízva abban hogy még nem késő.

2011. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Semmit nem lehet tenni, mert egy embert csak úgy nem lehet megváltoztatni, mert te azt úgy gondolod.

Ha olyan nagy a szeretet lenne a családban, mint mondod, akkor nem fordulnának elő ilyen dolgok. Ez van.

2011. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Ennek a kamaszkorhoz szerintem nem sokban van köze.Az ember alaptermészete gyermekkorban alakul ki,és az évek formálják.A kamaszkor az,mikor a kölök meg akar szabadulni a szülői "nyomás" alól.Nekem nem úgy tűnik,hogy tesódat annyira vasszigorban tartanák,egyszerűen ő ilyen kis hisztis liba.Egy-két pofon lehet nem ártana neki,és egy kis szobafogság.Több szigort kellene alkalmazni,mert ha ez így megy tovább,felnőttként még rosszabb lesz.
2011. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
78%

Attól, hogy kamasz, nemkéne így viselkednie. Én is voltam kamasz, éscsináltam butaságokat én is, de a családom mindig is tiszteltembecsültem és védtem. Nem tudom mióta ilyen a testvéred, ha csak pár hete, akkor reméljük kinövi, de akkoris le kéne ülni vele megbeszélni, hogy nem lehet így viselkedni. Fájó, hogy ezt írom, de örüljön, hogy van szerető családja. Valakinek se testvére, se szülei. Ők meg pont erre vágynának. Engem régen nagyon megsiratott, mikor azt mondták "ha mi már nem leszünk". Mindíg félek, hogy elveszítem őket. Ülj le vele beszélgetni, vagy beszélj a barátaival, hogy ők beszéljenek vele. Persze az sem mindegy milyen a baráti társasága, lehet azért is változott meg, nem?!


22/L

2011. nov. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
58%
Előző vagyok, bocsi a hibákért, csak halkan kell írnom, nehogy felkeljen a kisbabám. :)
2011. nov. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kamasz általában pont hogy nem tiszteli a szüleiket.

A verés meg nem jó nevelési módszer.


Ha valakit befenyítenek vagy megvernek akkor még szép, hogy nem fogja többet azt csinálni mert félni fog. Tehát ez nem túl jó megoldás. Az lenne a jó ha nem a verés miatt nem csinálná azokat a "csúnya" dolgokat amit csinál.


Beszéljetek vele komolyabban és mélyebben és probáljátok megértetni vele jó magyarázatokkal hogy mit miért kell úgy meg úgy csinálni és miért nem jó ahogy ő csinálja.

2011. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ez nem a kamaszkor velejárója,hanem egyszerűen nincs megnevelve rendesen.

A bunkó viselkedést nem kell a kamaszságra fogni.."


A kamaszok ilyenek, mindennek ellene vannak.

Probálják logikusan megmagyarázni hogy miért jó az ő nézőpontjuk.

Még akkor is ha nem helyes és tényleg nem logikus.

Még nem tudnak helyesen következtetni csak mennek fejükkel a falnak.

Ész nélkül. :)

2011. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!