Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felkértek keresztszülőnek....

Felkértek keresztszülőnek. Milyen kötelességek járnak ezzel?

Figyelt kérdés
2023. jún. 10. 00:30
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
96%

Arra teszel fogadalmat, hogy segíted a gyerek keresztény szellemben nevelését. De manapság a keresztelők 99%a arról szól, hogy szép, meg a keresztszülei elmennek a szülinapjára, karácsonykor stb és visznek neki valamit.

Az meg nem akar kikopni a köztudatból, hogy ők kapják ha elárvul. Pedig jogigal nem ismerik el az egyházi szertartásokat. Sem az egyházi esküvőt (emiatt nem lehet csak egyházi, kötelező a polgári is), sem a keresztséget. Hiába vannak keresztszülők első körben a nagyszülőket, ha ők nem vállalják vagy alkalmatlanok akkor a szülők testvéreit keresik meg.

2023. jún. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
71%

@9 "nehogy már valami súlyos hátrányos helyzetnek értelmezzük ha valaki vallásos nevelést kap...."


Pedig nem véletlenül létezik az a szó, hogy valláskárosult.

2023. jún. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, azért lesz e q keresztelő, mert vallásos a család, vagy azért, mert "így illik".


Ha a második, konkrétan semmi kotelesseged nincs. Valószínűleg elvarjak majd a nagy értékű ajándékokat jeles alkalmakkor, aztán ennyi.

Ha vallásos a család, akkor az ebben valo tamogatas az elvaras.

2023. jún. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
8%
Feküdj le aludni
2023. jún. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
96%
Mostanában semmit sem jelent, hacsak nem vagytok rettenetesen vallásosak. Viszel ajándékot keresztelőre. Utána meg alkalmakra. Én mondjuk nem szoktam kapni külön a keresztanyámtól ajándékot, messze lakunk. Nincs kötelezettséged.
2023. jún. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
86%
Hiába pontoztátok le az egyest, mert igaza van! Ez lenne a keresztszülőség lényege, meg amit a második írt, hogy keresztény szellemben neveljék. Manapság arról szól, hogy felkérnek valakit, templomba nem járnak, csak akkor mikor megkeresztelik a gyereket, és pumpolják a keresztszülőt.
2023. jún. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
94%

Ez a szülőktől függ. Ha nem vallásosak, akkor nyilván nem várnak ilyesmit, csak formaság lehet a szertartás.

De én pl. hívő vagyok, mégsem várok vallási nevelést a gyerekeim keresztszüleitől, hiszen semmilyen nevelést nem az ő feladatuk végezni. Halálunk esetén a gyerekeinket szintén nem ők nevelnék, tehát csak simán olyan embereket választottunk, akik szeretik a gyerekeket, hogy ezáltal részesüljenek a keresztségben.

Manapság a keresztszülő feladatai olyasmik, mint egy nagynénié, én úgy látom. Elmenni a gyerek ünnepségeire, családi ünnepekkor találkozni, ilyesmi.

2023. jún. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk féltesómnak nagyon jól jött volna, ha nem bigott! vallásos az anyja, dehát kinek mi, ugyebár.


Keresztény szellemben nevelés címén félelmetes, milyen ostobaságokat kényszerített a gyerekre. Öcsém 29 szűz, mert házasság előtt nem szexel, de barátnője sincsen, mert anyuka mindenkit "elmar" mellőle.

2023. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
45%
16 vagyok. 19! Na ez a másik, nem normális végleg :O Nyilván amit Én írtam keresztény szellemben nevelés, nem ezt jelenti, de nem is a pedofíliát, meg a gyerekbántalamzását!
2023. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
94%

Attol függ, kit kérdezel.


Mi pl úgy tartjuk, semmi kötelezettséggel/költséggel nem jár. Csak szerettük volna, haz az a barati házaspár a gyerekeinknek ne csak barátok legyenek, hanem inkább "rokonok".


Viszont mikor minket kértek fel keresztszülőnek, ott kerek perec kijelentették a szülők, hogy ezzel azt szeretnék, ha a keresztelőtől minden gyerekkel kapcsolatos költség feleződne. Szoval ha a gyereküknek pl egy új ágy kell, vagy a suliba bevásárlás, vagy bármi, akármi, akkor a felét mi álljuk

Megköszöntük a lehetőséget 🤣

2023. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!