Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felkértek keresztszülőnek....

Felkértek keresztszülőnek. Milyen kötelességek járnak ezzel?

Figyelt kérdés
2023. jún. 10. 00:30
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

20. :D Hát ez nem semmi :D Durva, hogy veled akartak megfizettetni minden költség felét, pedig ők vállalták a gyereket :D Lehet, hogy jobb, ha rákérdezek erre én is :D


Nyilván, mivel tesóm gyermekéről van szó, ezért szülinapi, karácsonyi ajándékot viszek neki, meg időnként meglátogatom őket :) Illetve ha ne adj isten meghalnának a szülők, természetes, hogy magamhoz venném a kicsit. De biztosan nem fizetném minden költség felét :D

2023. jún. 10. 14:14
 22/44 anonim ***** válasza:
64%

5. Hosszúhajú, ter miről beszélsz?? Hogy jön ide a házasság témája? Meg egyáltalán mit tudsz te rólam? És a kereszténységről? Semmit!

Keresztény szellemiség? Olvastad a Bibliát? Hol van a Bibliában szó keresztszülőkről? Sehol! Mondd, a Biblia szerint mi is lenne az a keresztelés valójában? Persze, hogy semmibe veszek egy olyan hagyományt, aminek a valódi kereszténységnek semmi köze.

A házassággal már jobban foglalkozik a Biblia, az más. Látom, ezek szerint neked nem a Biblia a mércéd, ami elég szomorú.

2023. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 hosszúhajú ***** válasza:
4%
22 a házasság úgy jön ide hogy épp úgy semmibe veszik már mint a keresztszülőséget, nézd csak meg a válaszokat. régen szent volt, mint a keresztszülői feladat kör is nemes, felelősségteljes, ma meg már csak dísz. a biblia szót fel se hoztam le se írtam, az a te mércéd, te emlegeted. rólad meg azt tudom hogy szarba veszed keresztszülőséget és lealacsonyítod.
2023. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
69%

"rólad meg azt tudom hogy szarba veszed keresztszülőséget és lealacsonyítod."


Így van, bár én szebben fogalmaztam volna. Semmi értelme a keresztszülőségnek. De írd le, légy szíves, miért lenne erre szükség! Nagyon sok hívő ismerősöm van, akiknek nincs keresztszülőjük, de nagyon jól megvannak és stabilan állnak a hitükben.

2023. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Oké, ne itt vitázzatok, én sem vagyok vallásos és tesómék sem. Az egyházi része nem érdekel, főleg nem a megszállottság. Mindenki úgy él, ahogy szeretne, próbáljon meg mindenki a saját értékrendjének megfelelően élni és ne oktassa ki a másikat.
2023. jún. 10. 17:13
 26/44 anonim válasza:
91%
Jogilag semmilyen. Én is az lettem. Nem vagyok hívő, a papnak helyeseltem, amikor kellett. Remélem jóban leszek a most négyhónapos gyerekkel, a szüleivel jóban vagyok.
2023. jún. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
87%

24. voltam. Nem kioktattam, csak leírtam, hogy mi az a keresztszülőség. Kérdező, ez neked is szólt, így jobb rálátásod van.

Azt viszont nem értem, ha az egyházi része nem érdekel, akkor miért akarsz keresztszülő lenni. Látszik, hogy ez valami emberek által kitalált dolog, amit be akarnak tartatni, de senki nem tud róla semmit. Épp ezért értelmetlen. Ha valamilyen egyházban ez szokás, akkor a vallási része is fontos lenne. Főleg, ha nem is érdekel az egyházi része, akkor teljesen felesleges keresztszülőnek lenned.

2023. jún. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék az lenni, de felkértek és mivel a testvérem, ezért nem szeretnék nemet mondani. Köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket. Gyerekkoromban próbáltak ránevelni a vallásra, nekem nem jött be a dolog, amikor a pap rámzárta a tanterem ajtaját. Azóta nem vagyok vallásos.
2023. jún. 10. 17:24
 29/44 hosszúhajú ***** válasza:
33%
én most vesztettem el a fonalat. keresztszülő nem is lehet vallás nélküli ember. mégis hogyan válaszol akkor a pap kérdésére hogy vállalja-e isten előtt hogy stb... ha nem is hisz benne? kérdező, felesleges is volt feltenned a kérdést nem is értem...
2023. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
nem kell hinni benne... az én keresztszüleim sem vallásosak pl
2023. jún. 10. 17:25
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!