Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felkértek keresztszülőnek....

Felkértek keresztszülőnek. Milyen kötelességek járnak ezzel?

Figyelt kérdés
2023. jún. 10. 00:30
1 2 3 4 5
 31/44 hosszúhajú ***** válasza:
38%
úr isten..... akkor meg mi a szarnak.... ennyi erővel a keresztanyád is lehetnék. ne erre mondtam, hogy dísz. döbbenetes...
2023. jún. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
87%

Hát ja. 2-3x igent válaszolni bárki tud.

Én azt javaslom, kérdező, utasítsd vissza ezt a felkérést, de igazából te tudod, nem akarok beleszólni. Én a hosszúhajúval "vitázó" voltam.ű

Ezeknek a vallásos dolgoknak pont azoknál lenne értelme, akik hisznek benne. Bár a keresztszülőségnek szerintem akkor se, de mindegy. Egy esküvőt is meg lehet szervezni nagy templomi külsőségek között úgy, hogy senki sem hívő, az is teljesen értelmetlen, csak színjáték az egész.

Nem értem, miért nem tudja beismerni mindenki, miben hisz, miben nem, és aszerint tenni a dolgokat, nem a látványt, a külsőségeket hajkurászva.

2023. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Igen, dísz, a gyerek miatt fontos csak, hogy neki is legyenek keresztszülei. Csak szeretném tudni, hogy milyen kötelezettségekkel jár, de ezek szerint akkor semmilyennel :) Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2023. jún. 10. 17:31
 34/44 A kérdező kommentje:
32. Legszívesebben visszautasítanám, de mivel tudom, hogy ők sem vallásosak és a gyerek miatt van csak ez a külsőség, ezért el fogom fogadni.
2023. jún. 10. 17:32
 35/44 anonim válasza:
66%
29 lehet vallás nélküli ember. Vagyis mi az, hogy vallás nélküli ember? Én megvagyok keresztelve, de nem vagyok vallásos, kvázi ateista vagyok. A vallási ünnepek kb. az ünnepi zabálás jelenti számomra, a karácsonyi dekoráció az utcákon, no meg főként a gyerekek megajándékozása. Sok süti kb.
2023. jún. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
35. Nekem is ugyanez :)
2023. jún. 10. 17:34
 37/44 brezko válasza:
88%

Régebben volt jelentősége, manapság meg formalitás, vagy még az se.

A régi korokban azért az emberek jobban hullottak betegségekben, háborúkban, stb. A gyerek nevelésére vállaltak felelősséget.

Manapság, mint korábban írták, a jogilag a rokonságra tartozik (kivéve, ha még az elhunyt életében külön gyámról rendelkezett).

A keresztszülőség is sokszor minden egyházi dolog nélkül zajlik le, pl egy kerti buli tartásával, mert a gyereket meg se keresztelik, csak maguk közt kijelentik, hogy mondjuk a testvére, kollégája lett a keresztszülő.

Így lett a korábbi komoly áldozatvállalás először szokássá, majd csak egy kijelentett dologgá...

2023. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, a 29 nem egészen így értette. A vallás nélküli ember nincs megkeresztelve, de aki keresztszülő, annak meg kell keresztelkednie, részt kell vennie az elsőáldozáson, bérmáláson. Ha utóbbi kettőn nem esett át gyerekkorban, felnőttként kell egy tanfolyamot leülnie, ami pár órás. Vicc az egész.

Komolytalan dolog.

2023. jún. 15. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim válasza:
84%
38 keresztszülő vagyok, meg vagyok keresztelve, de elsőáldozáson vagy bérmáláson tudtommal nem voltam és tanfolyamon sem.
2023. jún. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
84%

39 az érdekes, mert nekem kellett menni egy pár éve, sőt egy barátomnak is.

Templomban volt a keresztelés.

2023. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!