Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedig úgy némelyik...

Miért viselkedig úgy némelyik szülő ahogyan? S miért jön ki minden egyes alkalommal mégis a gyerek rosszul ki belőlle?

Figyelt kérdés
A nemtörödömségre a szeretett teljes hiányára vagy éppen a tulzott szigorra gondolok. Miért könnyebb egy tizen éves kölyköt okolni azért amiért olyan a viselkedése amilyen, ahellyet hogy némelyik szülő kicsit magába szállna, hogy talán ő rontott el valamit? Hiszen mégis csak ő nevelte.
2010. okt. 12. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szülők általában nincsenek tisztában a saját érzéseikkel,párkapcsolatukkal,házasságukkal sem.(nagyon sokan)Hogyan nevelhetnének akkor helyesen gyereket?Hogyan adhatnának át értékeket annak a gyereknek,ha ők sem tudják mik azok saját magukban?

Sokkal könnyebb a gyereket hibáztatni a botlásaiért,mint saját magukba nézni...a végén még rájönnének,hogy nem jól csinálták,felkészületlenek voltak,önzők voltak stb...

Szerintem az őszinteséggel nevelés a legjobb mód.Meg kell mondani a gyereknek azt is,hogy ne haragudj anya/apa bután viselkedett.Ebből tudja a gyerek,hogy mit nem szabad.Miért hinne a szülőnek amikor csak a szája jár,de cselekedeteiben mást mutat??



Nagyon bonyolult dolgok ezek,lehetne írni róla...

2010. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos hogy lehetne mit írni.Ha valami miatt ideges,pl. a munkahelyén valaki felzaklatta,ott nem adja ki ezt magából,és otthon a gyereken töltik ki a feszültséget. Ezt nem szabad hagyni,és ilyenkor az a legjobb megoldás,hogy 1ik fülemen be a másikon ki,és letojni az egészet.Vagy menjen dolidokihoz és adja ki magából a dühét.Tisztelet a szülő esetében is ki kell érdemelni!
2010. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bizalom békesség szeretett ez a három dolog ami a számomra fontos. Én anyukámmal mindent meg tudok beszélni, soha nem bántott vagy nem hanyagolt el megbízik bennem és tudom ha bármi bánt rá számíthatok. Cserébe én sem viselkedtem soha úgy hogy szégyenkeznie kelljen. Nem maradoztam ki éjszakára nem ittam és nem bandáztam. Így sokkal jobban kijövünk egymással. Néha csak egy apró lépés kéne hogy egy anya gyermek kapcsolat rendeződjön.
2010. okt. 15. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ennek alanya voltam amit kiírtál. Anyám nem akart engem, 19 évesen szült, apu nagyon akart, de sajnos ő meghalt mikor 7 éves voltam. Aztán onnantól 18 éves korig csak szenvedtem anyám marhaságai miatt, mert mindenért engem hibáztatott. Majd 18 évesen elköltöztem, saját lábra álltam. Mára van 2 gyermekünk és szeretnénk még egyet (férjem detto ezeket élte meg gyerekkorába), az anyámmal azt mondom helyre jött a kapcsolatunk, de szerintem csak azért mert 30 éves fejjel úgy vagyok vele, hogy csak az anyám. Az unokáknak olyan szinten megad mindent ami csak az erejéből telik. Szerintem pótolni akarja amit nekem sosem adott meg.
2010. okt. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szülő is csak ember. Az emberek meg csak emberek. Követünk el hibákat, lehet mondani, hogy főképp hibákat szoktunk elkövetni. Na, de ettől vagyunk emberek. Azokban a családokban jó, ahol mindenkinek szabad hibát elkövetni, nincs örökös fegyelmezés, kritizálás. Ha valaki bajban van, ne azt kapja, hogy "na látod, de buta vagy", hanem rohanjanak oda segíteni, vagy legalább bíztassák: "ki tudsz mászni belőle"!
2010. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom,hogy a szülőnek egy kicsit bele kéne magát képzelni a gyerek helyébe,és talán bízni benn.De ha nem tud a gyerekében megbízni,akkor valahol ő hibázta el a nevelést és a hozzáállást a dolgokhoz.De ezt kevesen látják be,ahhoz nagy az ego.
2010. okt. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Azért jön ki rosszul a gyerek, mert ez nem egy egyenrangú viszony.

Ha a szülőnek sikerül jól csinálnia, akkor a gyerek jól jár, ha nem akkor rosszul.

A szülő is el tudja rontani az életét, mint minden más ember, és neki is könnyebb mást hibáztatni, és a gyengébbe rúgni. És ha az életét nem is rontja el, a gyereknevelést még mindig el lehet. Én számtalan olyan helyzetben voltam a gyerekeimmel amikor nem tudtam mi a jó. És nem vagyok benne biztos, hogy jól döntöttem.

még bosszankodtam is, hogy mindig jól tanultam, két diplomám van. Miért nem mondta senki, hogy milyen helyzetek elé állíthat az élet, és hogy hogy kell ezt megoldani. És rengeteg helyzetben fogyott el az erőm, és a türelmem. És a gyerekeim ezt megérezték, mert függtek tőlem. Egy lakótárs csak röhögött volna, hogy hülye vagyok. Szóval az szerintem normális, hogy a szülők hülyeségeiért a gyerekek fizetnek.

Abban viszont igazad van, hogy a szülőknek fel kéne ismerni, hogy csak ők változtathatnak, nekik kell magukba nézniük. De erre sokan képtelenek, nem csak a gyereknevelésben, hanem a párkapcsolatban, vagy a munkában. Az ember az ember. Annyit tud, amennyit tud.

Kevés gyerek adná vissza valóban az életét csak azért, mert a szülei rosszul bántak vele.

2010. okt. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem közvetlenül tartozik a témához, de a "rossz szülők ostorozása" kategóriában szerintem lényeges meglátás:


A szülők is emberből vannak, mint mindenki más, aki még nem szülő vagy sosem volt/lesz szülő.


Néha a legtöbbet adják, amit tudnak, és az mégsem elég.

És néha még csak nem is tudják a legtöbbet adni, amit tudnak, mert a saját problémáik emésztik őket.


Szerintem ez is "Az Élethez" tartozik, hogy - jellemzően valamikor kamaszkorban - rádöbbenünk erre, és elfogadjuk, és megfogadjuk, hogy mi aztán nem, és aztán mégis.


Van olyan szülő, aki mellett kicsit nehezített pálya felnőni, de biztos, hogy "emberileg" többet is lehet belőle tanulni.


Én mindig leszedem anyukám fejét, ha azzal jön, hogy hol cs*szte el az én nevelésemet.

Ne jöjjön nekem ezzel a fatalista hozzáállással, hogy ami nem jó az életemben, az azért nem jó, mert ő rontotta el, nem, kikérem magamnak, biztosan szerepe volt benne, főleg ha mondja, de végső soron az _én_ életem, és mostmár majd az én dolgom, hogy megváltoztassam, amit meg szeretnék és amit meg tudok, ő bőven megetette, ami tőle telt...


Szerintem.

2010. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!