Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor a gyerek szorgalmas,...

Amikor a gyerek szorgalmas, segít a szüleinek a házimunkában, a szülő mégis csak ócsárolja a gyereket, hogy "te egész nap nem csinálsz semmit! ", olyankor mi a helyes?

Figyelt kérdés
A szülő értetlen, hiába minden, nem lehet vele értelmesen megbeszélni. A gyerek felsorolja, mit tett aznap, erre csak lehurrogás jár, hogy az semmi, holott valójában több idő és energia, mint amit a szülő csinál úgyszintén a háztartásban. Tegyük fel, hogy mondjuk az anya nem is dolgozik vagy csak részidőben. Sok helyen látom ezt. Pl nálunk is így van, ez a helyzet, amit leírtam. Fél nap itthon robotolok, igazából a főzésen kívül szinte mindent megcsinálok, holott anyám egész nap itthonvan. Mégis állandóan azt kapom a fejemhez vágva, hogy egy lusta dög vagyok és egész nap nem csinálok semmit. Mi ilyenkor a teendő, mit lehet tenni? Folytassam a folyamatos segítést és munkát, holott semmi hála és értékelés nem jár érte, vagy ha annyira tud dumálni, hogy dög vagyok és üvöltözik velem, hogy semmit nem csinálok, miközben pont ő az, aki nem sokmindent csinál, akkor az a helyes, ha hagyom a francba, maradjon koszban és csináljon mindent ő maga, mondván akkor megtudja, mennyi mindent csináltam? Hozzátenném még, hogy a majdnem felnőtt húgom egy kézmozdítást sem tesz egész nap, én ennek ellenére is ő anyuci szeme fénye. Hogy reagálnátok erre?
2011. júl. 19. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is hasonlóan hálátlan volt apám (anyám nincs, én csináltam MINDENT kiskorom óta) mégis ha elmentem valahova az volt, hogy nekem csak a csavargáson jár az eszem, itthon meg nem segítek semmit, holott minden "női" munka az enyém volt zsenge korom ellenére.

Mostmár 30 éves vagyok és rég saját családom van, nem tudok neked okosat mondani. Én próbáltam elmondani mi mindent csináltam, de az ugye nem volt semmi. Csak amit apám csinált az volt a valami. Én csináltam tovább, és utáltam otthon lakni, korán férjhez is mentem. Azóta nyugodt az életem.

2011. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Önigazolásnak hívják. Anyukád nagyon is tisztában van, hogy ő csinál kevesebb feladatot, de úgymond a saját fontosságát akarja azzal bizonyítani, hogy lekicsinyli a te munkádat. Sajnos sok mindent nem tehetsz, ha ő nem látja ezt be :(
2011. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
nálunk is ez van. azthiszik, hogy felsőbbrendűek vagy mi.
2011. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
76%
utobbi. pofázz vissza neki. ha oan van én is visszaszolok anyámnak, lehet hogy az anyám, de ha ugy érzem jogtalanul dirigál, akkor nem hagyom magam. azért baszogat, mert látja hogy megteheti, hugodnak meg nem mer beszolni mert ö biztos visszapofázna. csak keményen, ne higgye azt hogy mert az anyád, ugy bánhat veled mint egy darab ronggyal. remélem segitettem.. : )
2011. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi, akkor ne törd magad vele.
2011. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem te kapod azt hogy "lusta dög". Egyszerűen csak mondani kell valakinek valami dúrvát, és hát te vagy ott, neked jut. Ha ilyeneket mond neked, csak a szánalom legyen benned, mert ez a kóros lustaság mostanában úgy terjed, mint egy betegség. Mikor már megszokjuk az önműködő ajtókat, rosszul esik odahaza lenyomni a kilincset, vagy a zárba tenni a kulcsot, amikor hazamegyünk. "El fogsz pusztulni, korcsult nemzedék!" -Madách művéből idéztem, Péter apostol mondta a római szinben a szexuális kéjmámorban heverésző római polgároknak.

Azt tanácsolom, tedd meg amit lehet, ha az nem elég, és szidalmakat kapsz,ne törődj vele, bármi van, hagyd rá. Növessz magad köré godnolatba egy páncélt, amiben egy automata műküödik, és a kedves jó szavakat beengedi, a rosszakat visszaveri. Törődj a saját előrehaladásoddal, a saját egészségeddel, tanulással, barátaiddal.

2011. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, de elég nehéz, ugyanis anyám semmibe néz engem. Mikor mondtam, hogy ha így folytatja, borzasztóan viselkedik velem, akkor lelépek itthonról, akkor csak kiröhögött gúnyosan, hogy "hova mennél, te szerencsétlen?". Szóval csodás. :S Abszolút nem értékeli a munkám, ez pl az egyetemnél is igaz. Ott rá tudom fogni arra, hog yő soha nem járt egyetemre, és nem tudja, miken megy ott át az ember. Nem érti és nem is akar megérteni engem.

Szerintem is kisebbségi komplexusa van, de jó lenne valahogy leállítani. Még minimum 1 évet itthonmaradok, az idegeimet meg már így is kicsinálta, másokkal is, ahogy hozzámszól, már sírhatnékom van.

2011. júl. 19. 22:14
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, de lehet, hogy megpróbálnám, hogy egy ideig valóban csak a saját szobádat takarítod, csak a saját ruháidat mosod, vasalod, stb. Megmondhatod például a huginak, hogy mostantól ő is vállaljon fel valamit, és ha eddig azt hallgattad, hogy semmit nem csinálsz, akkor ezek után valóban nem is fogsz csinálni semmit. Talán változik a helyzet, talán belátják, hogy eddig mi mindent megcsináltál.

Hogy egy háziasszony mennyit dolgozik otthon, az csak akkor látszik, amikor valami miatt nem csinálja! Mutasd meg nekik, hogy mi az amit eddig csináltál, és milyen az, amikor nem csinálod.

2011. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Növessz magad köré godnolatba egy páncélt, amiben egy automata műküödik, és a kedves jó szavakat beengedi, a rosszakat visszaveri. Törődj a saját előrehaladásoddal, a saját egészségeddel, tanulással, barátaiddal."


Köszönöm mindenkinek. Én is ezt szeretném elérni, nagyon jó lenne, de elég érzékeny lelkületű vagyok, egész kicsi korom óta rendszeresen bántalmazott lelkileg az anyám. Sosem voltam elég jó. Ha én 5-öst kaptam (nagyon jól tanultam mindig), akkor ahelyett, hogy legalább rábólintott volna, csak én voltam akkor is a sz*r, mert miért nem lett 6-os. A húgomnak persze akkor is ki van nyalva a hátsó fele, ha 3-asokat hoz haza, anyám meg sajnálgatja, hogy "hát nem lehetnek mindenkinek jó képességei". Ezzel el van intézve a dolog, persze a húgom meg egész nap csak csavarog, züllik

2011. júl. 19. 22:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
költözz el. akkor majd belátja az anyád, hogy valóban "nem csináltál semmit se". sajnos nálunk is ez a helyzet, de én egyelőre semmit sem tudok elleni tenni.
2011. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!