Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy párom...

Mi az oka annak, hogy párom 20 éves gyermekének azzal nincs baja, hogy együtt éljünk a párommal, viszont amiatt tombol, hogy össze is fogunk házasodni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 21. 06:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
33%

"Úgy, hogy a pnciján kívül semmit nem tett bele."


Te konkrétan mit tettél bele apád házába?

2023. jún. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
29%

"írjatok házassági szerződést,amiben lemondasz minden igényedről.Akkor minden a legnagyobb rendben lesz, a kapcsolatotok kiváló lesz, a gyerekimádni fog."

Erre azért ne vegyél mérget. Más szempontok is léteznek, mint az anyagiak. Lehet, hogy egyszerűen csak nem bírja a kérdezőt, alig várta, hogy megszabaduljon tőle, most meg tudatosult benne, hogy ezután minden családi összejövetelen ott fogja rontani a levegőt, stb.


Kérdező, egyáltalán mennyi ideje ismered a párodat, mennyi idő után költöztetek össze, mennyi idő után döntöttetek úgy, hogy összeházasodtok és mennyi ideje ismered a gyermekét?

2023. jún. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
81%

9-es, vagy éppen olyan helyzet áll elő mint a 4-esnél vagy nálunk. Ha apám előbb meghal (15 évvel idősebb, szóval...), automatikusan a felesége lesz a haszonélvező, ami azt jelenti, hogy én semmit nem kezdhetek a szüleim!!! házával.


A szüleim háza - apa és anya saját maguk építették szépítették -, ergo annak a nőnek rhadtul nem lenne joga ott rendezkedni, de özvegyi haszonélvezőként simán megteheti.


Undorító az egész - és igen, nekem is van pénzem abban a házban, mert felnőttként én is költöttem rá (tetőfelújítás, festés...). Apám nője meg csak beleült a készbe.

2023. jún. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
93%

"de apámra máig haragszok, hogy lehetett ilyen ostoba, hogy nem írt szerződést, amelyben ellehetetleníti a nőjét a házunktól."


Nyilván mert fontosabb volt neki a csaj, mint te.


Kín akkor van, ha csaj 30, gyerek 20, apuka meg 60.

Na ott a gyereknek sosem lesz a feje fölött az a lakás.

2023. jún. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
86%

11-es, a tetőfelújítást pl én fizettem. A festést én fizettem, és ezek nem 20 ezer forintos tételek.


A nője meg semmit, szóval mielőtt nekiállsz hisztizni, gondolkodni kéne. Gyerekként nyilván semmit nem, de dolgozó felnőttként van benne vagy 3 millióm, amit nem úgy gondoltam, hogy felújítjuk a házat, aztán talál egy nőt, aki odaköltözik, elveteti magát, és éldegél szépen úgy a kis hobbijából, hogy apám megszakad a melóban.

2023. jún. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
25%
11 vagyok, látom senkinek nem tetszik a válaszom, de komolyan érdekelne, miért lenne több joga a gyereknek az apja ingatlanához, mint a feleségnek?
2023. jún. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
39%

"11-es, a tetőfelújítást pl én fizettem. A festést én fizettem, és ezek nem 20 ezer forintos tételek."


Akkor ezt az összeget, amit nyilvánvalóan számlával tudtál igényelni, kovetelted is a hagyatéki tárgyaláson.

A nője meg fontos volt apadnak, nyilvan azért vette feleségül. Eddig azt írtad, nem lakott ott. Most meg hiteltelen megis?

2023. jún. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
83%

14-es, tudom, hogy ez a helyzet (apám 58, a nője 38, én 30), és apám sem a fejével gondolkodik, de attól még nehezményezhetem a dolgot, mert velem csszett ki.


Mégha jófej lenne a felesége, nem érdekelne, de sajnos nagyon nem jófej, hanem szabályosan rivalizál velem - próbál.

2023. jún. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező!Te tényleg annyira naiv vagy, hogy nem jutott eszedbe az öröklés? Szerencsére könnyen tehetsz a jó kapcsolat kialakításának érdekében. Házassági szerződéssel.
2023. jún. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
26%
17-es, hadd ne írjam már le A-Z-ig az egész sztorit jó? Csak mert mindenbe bele kell kötni.
2023. jún. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!