Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy párom...

Mi az oka annak, hogy párom 20 éves gyermekének azzal nincs baja, hogy együtt éljünk a párommal, viszont amiatt tombol, hogy össze is fogunk házasodni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 21. 06:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
91%
Persze,hogy nem fogja kimondani. Elég udvariatlannak hatna, ha kimondaná hangosan a valós indokait. Halál...örökség..ilyesmiről nem szeret senki beszélni.
2023. jún. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
15%

"3 év házasság után járt neki az 1/3 rész"


Közösen lakott ingatlanból nem jár neki, csak további ingatlanból. Ha örökölt apás egyszem házából, akkor ott volt végrendelet.

2023. jún. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
42%

Öszintén szólva az egész mondvacsinált probléma.

Ha az apa nem akarja, hogy a feleségnek is jusson a vagyonából, akkor elöre elrendezi.

Ha nem akarja kizárni a feleséget a vagyonból, akkor marad a szabályos, törvényes út.

Mindkettöre joga van, mivel ez az ö vagyona/pénze/lakása/háta, amihez rajta kívül senkinek nincs köze. Még a gyerekének sem, ez ugyanis NEM A GYEREK öröksége, HANEM AZ APA saját vagyona, amivel jogában áll bárhogy rendelkezni.

Mellesleg, ha a gyerek sokat nyüzsög, az apa nagyon jogosan kizárja mindenféle örökségböl, mert ezek szerint a gyerek az, aki kifejezetten pénzéhes, haszonlesö!

2023. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
49%

#32

Pont fordítva. A közösen lakottból jár, a többiből nem.

De nem kell nekem hinned:

[link]

2023. jún. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
15%
34, akkor olvasd újra. Pont azt írja, amit én meg a Ptk.
2023. jún. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
83%

34, ha esetleg menne az értelmező olvasas....

A közösen lakott ingatlanra jár az özvegyi haszonélvezeti joga, a többiből orokol 1 gyereknyi részt.

2023. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
13%

#35

Elolvastam.

Nem tudom, hogy tudod ezt másképp értelmezni, de ne is folytassuk!

Én így értelmezem, te meg amúgy, meggyőzni úgysem fogjuk egymást.

2023. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 A kérdező kommentje:
A gyermekre már rá lett iratva a szülői ház, mi a párommal új házat építünk közösen, ez lesz a kettőnk háza.
2023. jún. 21. 09:16
 39/68 anonim ***** válasza:
22%

37!


Akkor nem megy az értelmező olvasas, ami másodikos alapkovetemeny.

2023. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
33%
Öröklés miatt zavarja.A szülei összerakták ami van,te beházasodsz,és több jogod lesz ott élni,mint a vérszerinti gyereknek.Ráadásul eladni se tudja majd az örökséget,aminek a fele eleve a tiéd lesz,pedig semmi közöd hozzá.Nyilván nem szabhatjaeg,hogy mit csináljon az apja,de véleménye az lehet.
2023. jún. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!