Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A megbocsátás jelét, a baráti...

A megbocsátás jelét, a baráti jobbot miért kell visszutasítani?

Figyelt kérdés

Mert jajazérzékenylelkemnembírná, hogyújralátlak. A volt barátommal kb fél éve szakítottam, mert nagyon csúnyán eldobott magától. Megérdemelné, hogy soha többé ne szóljak hozzá. Mégis fél év után ha nem is teljesen megbocsátottam neki, de elkezdtem nem haraggal gondolni rá, bármennyire kiahat az életemre amit tett velem.

Ma voltam fent közel az otthonához, és köszönteni akartam személyesen is Karácsony alkalmából + újév miatt is, és kapott volna ajándékot, olyat aminek 100%örülne. Egyfajta békepipaként.

Szerinte ezzel akarom én bántani őt, én viszont nem annak szántam, sőt. Tényleg csak a békülés, a megbocsátás jelének.

Nem akarnék hozzá visszamenni, sem újrekezdeni, hiszen kiegyensúlyozott kapcsolatban élek... Az én lelkemnek tenne jót picit. Most nagyon gonosz voltam?


2008. dec. 30. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem, sőt. Itt egyszerűen csak ő a bolond. Tőled pedig egészen kivételes lépés ez, hiszen ilyen események után neki kéne bocsánatot kérnie, és kiengesztelnie téged, nem pedig fordítva. Ha ő egy ilyen nagylelkű gesztusra is így reagál, akkor talán nem is kell forszírozni tovább a dolgot.
2008. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Sztem is hagyd a fenébe, ilyen érzéketlen alak ezek után max azt érdemli, hogy átnézz rajta.

elképesztő, hogy még neki áll feljebb..

2008. dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ezek után hagyd a srácot a fenébe még baráti szinten is. Ha ő nem nyitott a békülésre és megbocsátásra, akkor az egész próbálkozás veszett fejsze nyele. Most már legalább tudod, hogy áll hozzád: ilyen esetekben szerintem jobb nem erőltetni az "ugye barátok maradunk?"-maszlagot. Ne is gondolj a srácra többet: koncentrálj inkább a mostani kapcsolatodra!
2008. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Hagyd a fenébe, nem érdemli meg! Velem is ezt csinálta már több pasi is, nem érdemelnek ezek semmit!!!
2008. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Felesleges volt amit tettel, egy sms is megtette volna, hogy kellemes unnepeket, es majd holnap a buek, ha annyira szeretnel bekulni vele.

De ezentul minden baratoddal 1,5 ev utan bekulni fogsz majd? Ez mire jo? Nem azt mondom, hogy menjel at az ut masik oldalara ha meglatod majd barmelyiket is, de ajandek???!!! Minek? Ez furcsa, ilyet meg nem hallottam.

Gyerekes amit csinaltal, mennyi idos vagy?

2008. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért kerestem meg, mert majdnem házasság volt a vége. Rohadt sok időt töltöttünk ahoz együtt, hogy egy fél év alatt mindent elfelejtsek, függetlenül a szakítást előidéző okoktól.

Nem "az ugye barátok maradunk" maszlag miatt, hanem ő is megérezze, nem fogom levadászni, és nemesebbik szervétől..., azért amit tett... Eszemben sincs teadélutánra, babazsúrra hívni, max tényleg a sátoros ünnepekkor egy sms, amit most is kapot... de válaszra sem. És nem törtem rá sem, hanem felhívtam, otthon lesz e, mert akkor ebattyogok a házig, átadom az ajándékot, és már jövök is haza a páromhoz...

2008. dec. 31. 09:12
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Kedves amit tettél. Szerintem (lehet, hogy önzőn hangzik), ha a te oldaladról ezt letisztáztad, akkor ennyi. Az, hogy ő, hogy reagál, meg hogy nem, az meg már az ő dolga. Nem hinném, hogy feladatod "megváltani" őt. Tök jó, hogy ezzel a gesztussal tisztáztad az oldaladat, és a részedről szerintem ennyi pont elég.
2008. dec. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Az eddigi válaszokkal egyetértek, most már hagyd! A végén még Te fogsz belőle kijönni rosszul! Nem kell ajándék, sem személyes látogatás, max. egy sms, de szerintem bőven elég a "szia" ha összefuttok az utcán és semmi több!!!Azt, hogy túlvagy rajta, magadnak kell bizonyítani, és nem neki! Különben is, elég bizonyíték neki arra, hogy nem ugrottál tőle a kútba, mondhatni a legnagyobb bizonyíték, hogy új, boldog kapcsolatod van! Ha valamitől koppan, hát attól hogy nem szenvedsz miatta, és az már megvan! Nem kell tovább ragozni!


Egyszer én is békülési szándékkal elmentem egy exemhez, mire őt rövid békés beszélgetés után mintha kicserélték volna, és csúnyán kitessékelt a lakásából, aztán a fejemhez vágta, hogy szexhiányom van és újra rá akartam mászni! A lélegzetem is elállt, hiszen eszem ágában sem volt ilyesmi! Inkább neki, de arról én nem tehetek!

Az ilyenekkel ne akarj barátságot, mert képtelenek rá. Amúgy sem hiszem, hogy az exekből lesznek a legjobb barátok.

2008. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!