Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a helyes? Már láttam,...

Melyik a helyes? Már láttam, hallottam mindhárom változatot. Megbocsájtás, megbocsátás, megbocsáltás?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első kettő.
2011. okt. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a harmadikat csak itt a gyk-n láttam néhányszor, és legfeljebb egy-két határon túli magyartól hallottam. Mikor megkérdeztem azt mondták, hogy az az igazi magyar amit ők beszélnek. Ezen felbuzdulva gondoltam, hogy tartok egy kis közvélemény kutatást a kérdésben, hátha okosabb leszek.
2011. okt. 7. 08:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megbocsátás.
2011. okt. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A legelfogadottab forma a megbocsát. Vallásos emberektől vagy régiesebb beszédben megbocsájtásnak is mondják. Megbocsáltásnak még nem hallottam, de ha így mondják, valószínűleg az ott tájszólás, amivel nincs is semmi baj, csak szokatlan. :)
2011. okt. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Az ilyeneket nyelvtan tanártól kell megkérdezni, mert még a nyelvész is csak a tájszólásról meg ilyesmiről fog magyarázni, a lényeg, hogy a megbocsátást nem fogja a nyelvtan tanár aláhúzni pirossal, a másik kettőt igen.
2011. okt. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szóban mind a három helyes. Az első kettő leírva is helyes, a harmadik csak kiejtve.
2011. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben van, hogy tájszólás és nincs vele semmi baj. Csak nekem nagyon szokatlan, de elfogadom hogy létezik:) Azon rökönyödtem meg, hogy láttam leírva is. Eddig még sosem láttam "tájszólásban írni" senkit. Erre most döbbentem rá. Korábban még eszembe sem jutott feltenni magamban a kérdést, hogy akik tájszólásban beszélnek úgy is írnak-e:) Persze olvastam sok régi verset, de azokat nem találtam különösnek, hamar ráállt az agyam, hogy más kor, kicsit más szavak. Meg aztán annyian mondogatják, hogy nem az az igazi magyar nyelv amit itt beszélünk, hogy lassan teljesen elbizonytalanodok abban, hogy beszélek-e egyáltalán magyarul:D
2011. okt. 7. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!