Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség megalázkodás...

Mi a különbség megalázkodás és megbocsátás között?

Figyelt kérdés
Házasságban mikor az egyik túlteszi magát a dolgon,akkor mások azt mondják, hogy megalázkodik. Mi van a megbocsátással ?
2011. máj. 20. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A megbocsátás az mikor megbocsájtod a bárodnak hogy hibázott és megpróbálod elfelejteni a sérelmeidet és elfogadni hogy megbánta.A megalázkodás pedig az hogyha háttérbe helyezed a büszkeséged és pl megcsalt de annyira szereted hogy nem tartod fontosnak a büszkeségedet csak azt taartod szemed előtt hogy mindenáron megtartsd tehát lenyeled a dolgait és még majdhogynem te kérsz bocsánatot na ez a megalázkodás.
2011. máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez olyasmi, amit a külső szemlélők nem tudnak megítélni. A megbocsátó/megalázkodó fél hozzáállásán múlik a dolog. Ha ő tényleg túlteszi magát, és megbocsát, akkor semmi gond, de ha ő megalázottnak érzi magát, akkor az már nem jó.
2011. máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól is függ, hogy milyen dolgon kell az embernek túltennie magát. Mert ha teszem azt én megbántom a páromat és utólagosan bocsánatot kérek tőle az nem jelenti azt, hogy megalázkodom. Viszont ha ő megcsal és meg is ver, akkor nem feltétlen, hogy nekem meg kéne bocsájtanom neki mert az inkább megalázkodás lenne...
2011. máj. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

De ha nem tehetsz mást, mert nincsen semmid, csak a fene nagy büszkeséged, és mehetnél isten hírével, ha nem bocsájtasz meg, no, ez a megalázkodás. Persze az élet nem ilyen egyszerű. Megbocsájtasz, mert élni kell tovább, de nem felejtesz. És ha változik a helyzet, búsásan megfizettetsz a magaláztatásért. Ez a késleltetett bosszú.

2011. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!