Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben tényleg én...

Ebben az esetben tényleg én vagyok a bunkó, hogy nem adok neki neki a zöldségből, gyümölcsből?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom valóban nem sok rokkantságit kap 130E körül és folyamatosan szenved is miatta, mindenkitől próbál mindent kéregetni. Mi sem élünk nagy lábon, de ami van, abból próbáljuk a legtöbbet kihozni, például a kertben zöldséget termesztek. Nem fedezi a család teljes szükségletét, de azért sokat tudunk ezzel is spórolni. Állandó jelleggel megkapom a kedves rokonomtól, hogy neki bezzeg nem jut erre-arra, friss zöldségre, gyümölcsre nekem meg könnyű, mert csak ingyen leszedem a kertből és még annyira sem vagyok képes, hogy pár darabot neki adjak. Már felajanlottam neki, hogy adok palántát, mert mindig több lesz, mint ami nekünk kell, de azt mondta, hogy ő nem paraszt, hogy a cart túrja az ételért. Nekem ez nagyon rosszul esett. Tegnap megint megint megkaptam mikor az epret szedtünk a gyerekekkel, hogy neki bezzeg nem telik eperre, de nekünk milyen könnyű! Csak pár szem volt rajta, igazaból inkább a gyerekek vadászták a már érett szemeket. Este beszéltem egy közös ismerősünkkel és ő azt mondta, hogy azért néha tényleg adhatnék neki is, mert úgy illene.

Nem tudom. Egyfelől adnék neki, hiszen csak rokon, a barátainknak például szoktam adni, de másfelől a stílusa, a beszólásai... Lehet, hogy kicsinyes vagyok vagy irígy, de neki nem szívesen adnék bármit is, hogy utána meg azt kritizálja.


2023. júl. 2. 07:57
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagy bunkó. A rokonod egy élősködő here. Büdös neki a munka de az eper meg kéne neki.


Javaslom ignoráld ezt a rokonát.

2023. júl. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
99%
Nem paraszt, hogy a cart túrja az ételért? Akkor ne sértsd meg vele, hogy a caros, koszos, földes ételt rátukmálod. Vegye csak meg a bolti üvegházas ízetlent!
2023. júl. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Sajnos nehéz ignorálni, mert pechemre szomszédok is vagyunk, tehát ha én kiteszem a kertbe a lábam, ő már jön és mondja a bölcsességeit, sirámait.
2023. júl. 2. 08:05
 4/43 anonim ***** válasza:
99%
Adna a fene ilyen beszólás után. Neki is "ingyen" lenne, ha ültetne (az sincs ingyen, pláne amennyi munka van vele). Az ilyen rokont szépen kikell zárni. Ha amiatt nem kéne neki,mert fizikailag képtelen a kertben tenni venni az más, de a parasztos beszólásért biztos, hogy még ennyit se kapna, hogy adok palántát.
2023. júl. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
98%

Ne finomkodj vele. Mondd neki a következőket:

"Józsi! Te állandóan kunyerálsz tőlem de én akkor se adok neked semmit se. Ha nem akarsz dolgozni akkor viseld el a következményeit. Menj keress mást aki lehetsz egy élősködő parazita."

2023. júl. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
90%
Nekem van kertem, és őszintén szólva kb olcsóbb lenne megvenni, mint megtermelni a zöldséget.
2023. júl. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Jaa, te nyugodtan túrhatod a sz4rt...az ő kedvéért.

Leszedni/gondozni nem tudná, de befalni már igen.

Te az ő szemében egy paraszt vagy. Ő egy király, úr, lord.

Az úgy okés. Őlordsága a tarha király dögöljön akkor éhen.

Menjen el dolgozni. Sokan dokgoznak rokkantan is.

Ha már parasztságról van szó, birka türelmed van. El kellett volna küldened a q anyjába amikor ilyeneket mondott rád.

2023. júl. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Haő nem paraszt, hogy a földet túrja az ételért, akkor fizessen érte, mint az urak.

Nem kellneki adnod a termésből. Az sincs ingyen, mert dolgozol vele, időt, pénzt, energiát fektetsz bele. Neji csak időbe, és energiába kerülne, mert palántát adnál, de az nem kell. Akkor ne egyen.

2023. júl. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
98%
Na kapálni kell meg gázolni az is könnyű. Mond neki a fizikai munkával fizetsz ezekért a termékeket.
2023. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
85%
#3 Mondd meg neki szemtől szemben hogy nem kérsz belőle, és egy életre fogja be a pofáját (nyilván szebben tálalva), és ha nem válik be, távoltartási végzés csodákra képes :D Akkor amennyire tudom, nem szólhat hozzád. Nem is értem, a parasztos megjegyzés után hogy tudsz még szóbaállni vele, mikor világosan kijelentette, hogy semmire nem tart. Ha másért nem is, tedd meg a gyerekeidért, mielőtt kitalálja hogy őket fogja megfenyegetni hogy szedjenek neki különben megveri őket meg hasonlók.
2023. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!