Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ketogén diétán vagyok. Vagyis...

Ketogén diétán vagyok. Vagyis a kérdés az hogy tekinthetjük e annak. A szénhidrát minimalizálás jól megy. Abszolút bírom és nem is hiányzik. Zöldségből, minimális cukortartalmú gyümölcsből(pl málna) olajos magvakból viszem be (pl dió)?

Figyelt kérdés
Viszont ahogy számolom a zsír és a fehérje nagyjából egálban vannak. Talán egy kicsivel több a zsír. 50% zsír, 40%, 10%szénhidrát. Tekinthetjük e ezt ketógén diétának vagy tényleg álljak rá hogy kevesebb fehérje, sokkal több zsír?

#ketogén #Túl sok fehérje
2022. márc. 29. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Fogalmam nincs mi ez, de az biztos, hogy baromság. Én ultra zsíros voltam a 110 kilómmal. Mindent ettem, csak keveset, nem számolgattam ilyen vackokat. Nekiálltam keményen edzeni, jelenleg is edzek, de már súlyt tartok, és tudod mennyit? 63 kg! Bizony, és érdekes, hogy zsír nincs, ellenben eres lettem, néhol elég durván. Nagyon durván átalakultam kb 1 év alatt. Mikor egymás mellé tettem a volt és jelenlegi fotóm, akik csak netről ismernek, nem személyesen, azt mondták, mintha nem is én lennék 😀 Szóval szerintem ez tök felesleges. Soha nem vontam meg semmit, cukrot se! A lisztet minimalizáltam heti 1 alkalomra. Meg kilőttem a kenyeret. Össz vissz ennyit tettem. De te érzed... Biztos ez kell hozzá?
2022. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Mi a celod?
2022. márc. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
2-es: ezzel a diétával csak agyleépírés lesz belöle.
2022. márc. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
a ketogen dietat nem fogyasra talaltak ki. egeszseges szervezetnek nem igy kell ennie
2022. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Akkor beszélünk ketogén diétàról,ha a ketózis a cél és ez bekövetkezik.Mindenesetre,ha elhagyod a cukrot,az csak javadra lehet.Ha a fő táplàlékod a zöldségek,gyümölcsök és az olajos magvak,és ha ezt kiegészíted teljes kiőrlésű gabonával és sovány fehérjével,és mindent ésszel csinàlsz,nem fogsz mellélőni.Ezek egyébként az egészséges táplálkozás alapelvei
2022. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Ketogén diétához , a ketózishoz szerintem kicsit sok a fehérje. Mivel az is okoz inzulinválaszt le kéne csípni belőle a zsír javára. De csinàltàl ketózis tesztet? Ha így is benne vagy akkor oké. Ha nem akkor az a fehérje miatt van.
2022. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
79%
Ketogén a diéta, ha a zsír a kalóriabevitel 60%-a. Nem ajánlom a hosszú távú alkalmazását, mert a pajzsmirigy megfelelő működéséhez kell a szénhidrát. Az összes low carb diéta zsákutca a hormonháztartás szempontjából. Főleg nők esetében.
2022. márc. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetlen embert ismerek, akinek jót tesz, egy 3 éves kislány.

Azért nyomja a diétát, mert epilepsziás, és kevesebb szénhidráttal kevesebb a roham is.

Neki ezt neurológus ajánlotta.

Egyébként duci.

2022. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tekinthetjük.

Ha nem szükséges brtegség miatt mély ketózisban lenned, akkor nem kell százalékokkal foglalkiznod, elég annyi, hogy jól vagy, jól laksz és ketózisban vagy. Egy jó éve táplálkozom így, nem számolgatok se grammokat, se kalóriákat, se százalékokat, csak élvezem az előnyöket.

2022. máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!