Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet-e úgy táplálkozni (nem...

Lehet-e úgy táplálkozni (nem ideiglenesen), hogy a bevitt szénhidrátok csakis gyümölcsből, zöldségből kerülnek ki?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a tejtermékek, tojás, hús is tartalmaz valamennyit, de az elhanyagolható, ha például összehasonlítjuk a kukoricával.

Kukoricát már lassan egy éve nem eszem, mert nagyon beteg lettem tőle, kenyeret, tésztát egy hónapja hagytam el, eredetileg fogyás céljából, krumplit sosem szerettem igazán. Rizst, kölest, árpát eszem néha, tegnap is főztem egy kis adag rizst, ugyanúgy készítettem, mint mindig, só nélkül, kis ecettel, és nem esett jól. Egy kis adag rizs után úgy éreztem magam, mintha egy kilót megettem volna.

Nem célom elhagyni a gabonaféléket, csak elgondolkodtam, hogy mennyire vállalható úgy étkezni?


2017. ápr. 2. 03:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy fizikai terhelésnek kitéve, akkor lehet.
2017. ápr. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lehet.


Mivel rengetegen eszünk (én nem mindig, csak jobb korszakaimban) napi 30g ch alatt gond nélkül, életmódszerűen, nem igazán gond a gabona, krumpli, effélék kihagyása. Amíg mindent beviszel, amit kell, miért lenne?

A szénhidrátnem esszenciális tápanyag, van, aki gyümölcsöt sem eszik, sőt van, aki zöldséget sem, de az már extrém s nagyon kevesen élnek így életmódszerűen.


Komoly fizikai aktivitást is végezhetsz kevés szénhidráttal, már ha neked nem az ad energiát (van, aki nem bírja jól kevéssel).

De mivel zöldséget és gyümölcsöt eszel, rengeteg szénhdrátot is bevihetsz. Van, aki jórészt gyümölcsre alapozza az aktív élethez szükséges fehérjebevitelét, képzelheted, annak milyen brutális a szénhidrátbevitele. Jó, ez megint extrém eset, de szerintem tanulságosak s rámutatnak 1-2 fontos pontra.


Egyszer volt egy szigorú paleo napom, szinte semmi gyümölccsel. Magas szénhidrátbevitellel, szinte csak zöldségből. Egy igaz zöldségimádónak ez igazán nem nehéz, én nem is igyekeztem, csak ettem, amit kedvem volt.


Az olajos magvakból is sok szénhidrát vihető be (főleg a szénhidrátosabbakból, mint pl. a kesu), van, aki így dobja meg a szénhidrátbevitelét extrém aktív napon...


De OK, vegyünk egy szolidabb kalóriaigényű embert. Akinek még 200g ch sem kell. Ez elég könnyen bevihető szénhidrátbombák nélkül is (én is fölémentem a már említett paleo napon).

2017. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet.
2017. ápr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, mert extra szénhidrátokra valójában nincs is szükségünk (de finomak, ezért persze megesszük az ilyen ételeket). A szervezetünk így is, úgy is lebont magának mindent cukrokká.
2017. ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szénhidrát lényege az energia, amit nyersz belőle (meg persze kell egy minimális mennyiség naponta). Ha csökkented a mennyiséget ebből, akkor növelned kell a fehérjéből vagy zsírból származót. Utóbbit kevésbé javaslom, mert megterhelő lehet.

A gyümölcsökben sok van. Csak drágább, viszont ha sikerült átállni (gyakorlatilag leszokni a cukorról-túlzott szénhidrátmennyiségről), akkor sokkal jobban leszel, és az alvás is pihentetőbb lesz.

Most nem tudom, hogy húst se eszel? Mert akkor inkább hagyjuk.

2017. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Természetesen eszem húst, halat is.
2017. ápr. 4. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!