Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nekem...

Mit csináljak, ha nekem mindenütt szégyellnem kell magam?

Figyelt kérdés
Biztos mások számára tökre idegesítő lehetek, hiszen úgy igazán még sehol sem kedveltek. Voltam anyukámmal egy kozmetikusnál, és én kérdeztem mit csinál az arcommal, kérdeztem arról, hogy milyen kezeléseket csinál, nem gyakran járok ilyen helyekre, és hatóanyagokra is rákérdeztem hogy mi lenne jó az arcomnak. Viszont anyám szerint kínos volt, ahogy kérdezgettem, még mérgesen is rám nézett, hogy hallgassak már el, ne égessem már magam ezekkel a kérdésekkel, és hogy ha mindenütt így teszek, akkor utálni fognak az emberek. és el is szégyelltem magamat. De azért kérdeztem mert engem érdekel a bőrápolás, és kíváncsi voltam, hogy miről mit gondol a kozmetikus. Máskor meg azt mondja, hogy mennyire kuka vagyok már, sehol meg se szólalok.
2023. júl. 2. 10:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%

Anyukád rád vetíti ki a komplexusait.


Te csak maradj nyitott, érdeklődő, kérdezz nyugodtan, hiszen a te bőrödről van szó.

2023. júl. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Anyukád az, aki mindenhol szégyelli magát és ezért viselkedik így és mond neked ilyeneket. Nem veled van baj, hanem vele, az ő szégyenérzetének okát kell feltárni, ha meg akarod ezt oldani.
2023. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Anyukádnak valami problémája van, megfelelési kényszer vagy hasonló.

Ha valaki (bárki) egy szolgáltatást vesz igénybe, teljesen természetes, hogy érdeklődik a lehetőségekről, módszerekről...

2023. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Anyád csak maradjon csendben ha képtelen értelmesen megszólalni. Nyilván ha egy buszmegállóban fárasztanál egy idegent ezzel a témával, akkor megérteném, de a kozmetikusnak pont ez a dolga, ez a területe és az az ALAP, hogy minden kérdésedre válaszol. Ez is annak a szolgáltatásnak a része, amiért fizetsz.
2023. júl. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Ha hallgatag vagy, anyukád azért érzi magát kellemetlenül, ha "túl sokat" kérdezel (ami nem igaz) akkor meg azért...

Nem tudom anyukádnak milyen, a többi emberrel kapcsolatos félelme van, mert emögött ez van... Félelem attól: mások elítélik, megszólják, rosszat gondolnak róla...

Szerintem gyakran aggodalmaskodik azon, mások mit gondolhatnak róla vagy a családról, esetleg szituációkon, amikor a másik "furán nézett", "érdekes volt a hanglejtése" stb

2023. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
NEm derül ki mennyi idös vagy, de szerintem jobb lenne egyedül menned, anyukás nélkül, mert itt VELE van baj.
2023. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell szégyellned magad. Természetes, ha érdeklődsz. A kukacoskodás, belepofázás, más dolgok leszólása viszont tényleg adhat okot arra, hogy ne kedveljék az embert. Anyád komplexusos, nincs igaza.
2023. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
Hatból hat válasz telitalálat eddig. Nincs semmi gond veled.
2023. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
84%
Én valahogy ugyanígy vagyok, csak az osztálytársaimmal. Ne hallgass anyukádra, jogod volt ezeket a kérdéseket feltenni!
2023. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyád nem valami iskolázott és tájékozott igaz?

Máskor is azt lesi, ki nézi, vajon ki mit gondol róla?

Biztos a szomszédoknak is előre köszön... :D

2023. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!