Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnál, ha több...

Hogyan reagálnál, ha több évtizednyi házasság után kiderülne, hogy a férjednek végig szeretője volt, akitől gyereke is született?

Figyelt kérdés

A férj nyugdíj mellett is dolgozott, viszont kapott egy kisebb szívrohamot, ezért már csak nyugdíjas, így viszont nehezen oldja meg a másik életét.

A felesége elméletileg nem tud semmit, bár ez elég hihetetlen.

Addig rendben, hogy az a legtisztább, hogy el kell mondani, ha már eddig nem tette meg, de emellett félünk is, hogy a felesége hogyan fog reagálni arra, hogy a férjének gyakorlatilag külön családja van.

Hogyan lehet ennek nekifutni?


2023. júl. 5. 15:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
90%
Ha normális a feleség, akkor apuci mehet a másik családjához a használhatatlan szívével, elpereli tőle amit lehet a pasit meg mjd eltartja a szerető
2023. júl. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
75%

"Addig rendben, hogy az a legtisztább, hogy el kell mondani, ha már eddig nem tette meg,..."

Miért kell elmondani?

Hogy a feleség is szívrohamot kapjon?


Részemről, ha több évtizede (30-40 év), olyan volt a házasságunk, hogy boldog tudtam vele lenni és sem én, vagy az esetleges gyerekek ebből semmit nem éreztek meg és elhagyni sem akart, még úgysem, hogy "mellékutcája" lebabázott akkor engem már így a finishben nem érdekelne, bár biztos nem esne jól.

Esetleg ha gyerekeink is vannak, akkor az öröklés zavarna, de az sem magam miatt, hanem a gyerekeink miatt.

...és annak, aki mindezt a képembe hányja, így öregkoromban, annak soha nem bocsájtanék meg! Módjában lett volna fiatalkoromban felvilágosítani, amikor még érdemes lett volna elgondolkoznom az újrakezdésen.

62/N

2023. júl. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
16%

Levélben.

Közvetítő segítségével...

2023. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
21%
2: Neked még kb. 40+ éved lehet hátra. Hogyhogy már temeted magad? :-o
2023. júl. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
67%
2: A több évtizednyi házasság az lehet 20 év is, lehetnek 40 évesek is.
2023. júl. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
85%

#4

Isten őrizz a még 40 évtől!...de kedves vagy!:)

2023. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
88%

#5

Természetesen 40 évesen másképp kezelném a helyzetet, de a kérdés így kezdődött:

"Hogy reagálnál...."

Én így reagálnék a korom függvényében és ezt írtam le.

2023. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
19%
Elröhögném magam. Elég specifikus, hogy miért, nem írom le inkább ide.
2023. júl. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, te vagy a szerető a fattyú gyerekkel? Mégis miért akarnál betörni a szeretőd családjába? Kell valami a pasitól, de már nem termel és most a feleség közvetítése szükséges?

Ha ennyi évig megvoltak egymás mellett, akkor be kéne fognod a szádat és lenyelni, hogy a pasi jelenléte/segítsége nélkül élj tovább. A feleségét hagyd békén.

Ha mégis oda akarsz menni, mert akarsz tőle valamit (gondolom pénzt a gyerekedre hivatkozva), akkor én feleségként nemhogy pénzt, de egy kisemmizett rokkant pasit akasztanék a nyakadba és legyetek boldogok.

2023. júl. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:

40+ év házasság. Eddig rendszeresen találkozott a családdal, így viszont már nem tud a "munka álca" mögé bújni, azt viszont csak meg kellene indokolni, hogy hova megy, kivel beszél telefonon stb. Egyre több a vita otthon, hogy miért nem képes megmaradni a fenekén, minek, hova megy már megint...

Nincs közös gyerekük a feleségével. Örökség, félretett pénz sincs, mert elég sokba került két család fenntartása. A felesége is nyugdíjas, de csak résznyugdíjat kap, mert a legtöbbet háztartásbeli volt.

2023. júl. 5. 16:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!