Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem szülei alkoholisták...

Férjem szülei alkoholisták voltak. Hogyan tudok neki segíteni ezt feldolgozni illetve hogyan segíthetem a kapcsolatunk gyógyulását is egyben?

Figyelt kérdés

Mindig is tudtam ezt a hattér infót róla de múltkor kifakadt és kiderült hogy sokkal-sokkal súlyosabb volt náluk a helyzet mint amit gondoltam és amit leközölt felém.

Itt is jön a lényeg.

Mivel ilyen családja volt ezért ő nagyon zárkózott lett. Ebből adódik hogy nem mutatta ki az étzéseit és a kapcsolatunk is sokat romlott emiatt. Sokat bántottuk egymást emiatt, de most hogy tudom milyen élete volt egészen máshogyan tekintek arra ahogyan ő az érzelmeket kezeli.

Segíteni akarok neki és ő is vevő mindenre. Ezzel együtt a kapcsolatunkat is javítani akarjuk, megoldani hogy a férjem nem tudja az érzéseit kimutatni és én is dolgozni akarok az empátiámon.


Minden ötlet és segítő komment jöhet és köszönöm/köszönjük!



2023. jún. 14. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ehhez pszichológus kell. A férjed egyedül, aztán párterápia, ha szükséges.
2023. jún. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%
Nagyon figyelned kell rá, hogy nehogy ő is olyan legyen mint a szülei. Apukámnál ugyan ez volt. Alkoholista szülők, folyamatos verés. Mindig elítélte őket. De ő is rá szokott a piára. Nem alkoholista de sokszor nem ismeri a határt és olyankor nem normális. Vigyázz rá! Mert hajlamos lehet!
2023. jún. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Anya, apa, pia című könyv és egy terapeuta.
2023. jún. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

csoportok országszerte: [link]

az én anyám paranoiás volt és az egész család kicsit bolond, pl. aszexuálisan viselkedő volt. Én is depis/függő lettem, sorra jártam a terápiákat, most egy EMDR terápiával próbálkozom, ez mintha segíteni, ez direkt a régi rossz emlékek feldolgozását célozza...

2023. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Te sehogy. Nem vagy terapeuta. Együtt menjetek szakértőhöz, párterápiára.
2023. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez terápia kell. Neki egyéni mindenképp, de mellé párterápia is jó lenne.
2023. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Terelni a gondolatait, nem hagyni indulni abba az irányba.
2023. jún. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
42%
Beszélgetés vele. Szükség esetén szakember.
2023. jún. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki egy pszichológust, akár kettőt is, egy, akihez egyénire jár, egy, akihez párterápiára jártok.
2023. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!