Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes? Szerintem...

Mi lenne a helyes? Szerintem már sosem lesz a régi, én pedig nem vagyok boldog, de ő sem.

Figyelt kérdés

A Férjem és köztem eléggé megromlott a kapcsolat.

Oly annyira hogy egymáshoz lassan egy kedves szót, gesztust nem tudunk mondani, tenni.

Tudni kell hogy már 7 éve vagyunk együtt, és most leszünk 3 éve házasok.Két kicsi gyermekünk van.

Anyós 3 házra lakik, édesanyám pedig 3 házra dolgozik.Segítek Édesanyámnak, amennyit tudok a két gyerkőc mellett, mert saját vállalkozása van, és nem az a generáció aki ért a gépekhez, de nem is akar.

Férjem sokat segít az édesanyjának, mert a testvére úgy otthon él még 40 évesen, keveset tesz arrébb otthon.

Így a férjem ugrik ha kell valamit csinálni.


Tavaly karácsonykor kezdődött a mi kálváriánk,amikor is nagyon össze veszett velem a férjem hogy keveset foglalkozom a háztartással mert túl sokat segítek édesanyámnak.

Főzve,mosva,takarítva mindig van de nem patyolat.

Odáig fajult hogy karácsonykor nem jött velünk édesanyámékhoz karácsonyozni, de én sem mentem az ővéhez mert ez így fer. A gyerekeket viszont mindketten vittük magunkkal.Csúnya vitták követték egymást, és most ott tartunk hogy teljesen elhidegültünk egymástól.

Mindig azt érezteti hogy én tehetek minden rosszról.

Sokszor bocsátottam már meg neki és a családjának is, sokat tűrök.

Félek hogy a gyerekeknek ártok, vagy rossz anya vagyok ha a saját magam boldogságáért elválunk a Férjemmel.

Napok óta csak nézem mindhármojukat, és mindig arra vágytam hogy családom legyen, most itt van de még sem tudunk boldogok lenni mert a sértettség közénk áll mindig.

Hol az én családom hol az ő családja miatt.

Részletekbe bele merülhetnék de sok lenne...


Aki hasonló helyzetben volt, vagy van mit tett vagy tenne.



2023. júl. 14. 22:48
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha váltok akkor azt még addig kéne míg kicsik a gyerekek, mert addig még relatíve könynedebben emgszokják, hogy külön vagytok, mintha pl már kamaszodnának és akkor.
2023. júl. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Válasz adó hasonló szituációban kerültél?
2023. júl. 14. 23:00
 3/44 anonim ***** válasza:
97%
Én nem, de keresztanyám igen. Két kisgyerek ott teljesen jól viselte, a 11 éves lány meg teljesen kikelt magából, jóformán teljesen megváltozott a természete.
2023. júl. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
97%

Csak egy tanacs!

Nem anyadat vette el a ferjed, es te se az anyjahoz mentel felesegül!

Tessek ki iktatniba szülöket es minimalisra venni a kapcsolat tartast. Kell öket latogatni, de nem allandoan egymas nyakaba lenni. En el költöznek onnan, hogy senki se tudjon papucsba at jönni. Ha anyukad nem ert a gepekhez alkalmazzon valakit aki ert. Ha anyosod nem tud haztartast vezetni vegyen fel bejaronöt, ennyi. Meg tudnák ök oldani, de kenyelmesek mert ti mindig ott vagytok nekik. Hazassagod ra megy a sajat hibadbol ha ezt hagyod

2023. júl. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem szeretném ha végérvényesen tönkre menne a házasságom.

Mindent megteszek hogy működjön, remélem sikerül és újra egymásra találunk.

2023. júl. 14. 23:21
 6/44 anonim ***** válasza:
97%
Minket mindenki bolondnak nezett, anyukamek mellett nagy telek, anyosomek mellett telek. De nekünk nem kellett senki mellett semmi. Nagyvárosba költöztünk, gyereket meg oldjuk, egymasra szamitunk. Nagyszülöket latogatjuk de nem függünk senkitöl. Nehez, nem könnyü, de egymasnak fogadtunk örök hüseget. 4/5 ös valaszt is en irtam.
2023. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
98%

4-esnek igaza van, ez a pattanok mert anyámnak kell valami nem normális. Persze segítsetek a szüleiteknek de azért külön életetek van.


Másik ez a gyerek miatt nem válok egy akkora sületlenség hogy nem igaz! Én gyerekpszichológus vagyok és hihetetlen mekkora bajt okoz ha a gyerek a folyamatos ordibálást, veszekedést stb látja, hallja, kiskorúaknál a személyiségfejlödésüket is befolyásolja. Válás elsőre rossz ötlet, de válás után sem áll le az élet, lehet új párod akivel sokkal biztonságosabb, nyugodtabb környezetet teremthetsz gyerekeidnek.


Na de első lépés beszéld meg a férjjel, menjetek el párterápiára, és mond meg neki hogy nem cseléd vagy, az hogy a ház patyolat legyen az ő felelössége is! És szeparálódjatok szülőktől!

2023. júl. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos rossz mintákat hoztatok. Mi is. Meg még rengetegen. De mi motiváltak voltunk és elmentünk párterápiára.
2023. júl. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
98%

Anyukad azért "nem ért a gépekhez", mert nem is kell neki, majd te megcsinálod ingyen. Ha nem ugranál folyton, hidd el, egyszer csak elkezdene erteni hozzá.

A férjed ugyanez. A tesója hirtelen mégiscsak tudna segíteni, ha ő nem rohangálna át egyből.

2023. júl. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
89%
A férjed milyen jogon kötelez arra hogy moss főzz takarits és patyolat legyen otthon.Mi a férjemmel ketten csináljuk a házimunkát.Magyarán ő dolgozik te meg moss főzz takarits neveld a gyerekeket meg dolgozol is mivel segitessz édesanyukádnak. Én ezt egyáltalán nem tartom normálisnak.Azt várja el hogy mindez el legyen végezve és ülj otthon? Én ezt szóvá tenném de pl csak olaj lenne a tűzre.Itt a férjednek is nemet kell mondania az anyukájának 40 éves tesója otthon lakik/ül semmit nem csinál.Ha nem szaladna az anyjához meg ha az anyja is megmondaná a tesójának h ittlaksz ezt meg azt csinald, meglenne csinálva.
2023. júl. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!