Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szarul esik ez és nem...

Nagyon szarul esik ez és nem tudom most igazuk van e vagy se? A szüleim mostanában mindig veszekednek és már rám is kihatással van.

Figyelt kérdés

Eleinte csak néha veszekedtek valami apróságon, mostmár viszont szó szerint bármit csinálnak összevesznek.

Apám azon van kiakadva, hogy anyám sokat iszik. Anyám meg azon, hogy apám mindig elmegy bulizni meg ilyenek.

Nos mivel csendesebb vagyok így nem szoktam beleszolni csak csöndben bemegyek a szobámba és játszok. De ezen is ki van akadva apám és anyám is, hogy a rákért ülök egész nap a szobámbam.

Olyanokat mond apám, hogy nem vagyok normális mert csak ithon ülök egész nap és nem csinálok semmit nem segítek semmit, holott segítek mivel teregetek porszívózok mosogatógépet kipakolom. Erre meg mondja az alap, abban tény nem megyek le segíteni (házfelújítás van jelenleg) hiába kér meg akklorsem megyek. De nem érti meg, hogy nem szeretnék.

Anyám is úgyanez csak ő tényleg néha (kicsit sokszor is) többet iszik a kelleténél és mindenkivel elkezd kötöszködni. Akkor ugyanazzal jön mint apám.

Már nem is tudom mit csináljak. Azért ülök a szobámban mert kerülni akarom a konfliktust de lehet hogy valójában őket kerülöm csak nem akarom bevallani magamnak.

Remélem tud valaki tanácsokat adni ez ügyben.


2023. júl. 15. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Helyedben én elköltöznék. Ha rájuk vagy szorulva, akkor viszont halgass.
2023. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Azért haragszanak rád mert nem segítesz a felújításban, te meg azért ülsz a szobában mert kerülni akarod a konfliktust.

Mondok valami forradalmi dolgot: mi lenne ha kivételesen legalább pár napra kipróbálnád hogy lemész segíteni és kiveszed a részedet a munkából?

2023. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
A szüleid házassági problémáit nem tudod megoldani. Érettségiig ki kell bekkelni úgy, hogy minél kevesebbet vagy otthon, és akkor is minél kevesebbet vagy szem előtt, utána pedig el kell költözni vagy kollégiumba, ha továbbtanulsz, vagy bérelt szobába, ha dolgozol.
2023. júl. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha elmúltál már 10-12 éves, akkor igen, joggal haragszanak rád, mivel kb ebben a korban megfelelő az a szint, amiket felsoroltál "segítség" címén. A szüleid helyében én se érteném meg, ha csak a szobádban ücsörögnél és játszikálnál, miközben felújítás zajlik a házban és elkelne a segítség, főleg mivel nem vendég vagy ott, hanem Te is ott élsz és eléggé ki lennék borulva, milyen elkényeztetett, elfuserált gyereket sikerült nevelnem. Az, hogy folyton veszekednek, lehet pl. a stressztől is, amivel egy felújítás jár, de az biztos, hogy Te sem könnyíted meg a helyzetüket.
2023. júl. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Szóval apád csalja anyádat és te vagy a hibás a feszültségért? Nem egy szimpi család.
2023. júl. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Anyád meg alkesz szép. :(
2023. júl. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Amint elhetőséged adódik költözz.
2023. júl. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
A gondjaikat rád vetítik ki. Próbáld megbeszélni apukáddal, ahogy érzem ő a normálisabb, hogy nem bírod a folyamatos feszültséget.
2023. júl. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Hány éves vagy kérdező?
2023. júl. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!