Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan házaspárt, akit...

Van olyan házaspárt, akit ismersz, akiket tiltottak egymástól és mégis összejött nekik a dolog?

Figyelt kérdés

tehát olyanokra vagyok kíváncsi,akiket valami miatt tiltottak egymástól,nem néztek jó szemel és ők kitartottak és boldogok együtt? akár régi sztori is jöhet,nagyszülők,szülők akármi. Légyszi azt is írjátok meg,hogy miért tiltották és hogy hogy oldották meg,illetve h végül is elfogadták-e a kapcsolatukat.

Nem vagyok ilyen helyzetben szerencsére,de én ismerek ilyen párt és érdekelne több sztori.


2010. okt. 14. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:

A barátom szülei:)

És remélem én és a barátom is kitartunk egymás mellett örökre, a tiltás ellenére is:)

2010. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bódi Margó, meg a Bódi Guszti!
2010. okt. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim :)

Két távoli kis faluban éltek, és Apumnak igen korán "kiszemelték" a leendő feleséget. Anyu is és Apu is a közeli nagyvárosba kerültek dolgozni, ahol találkoztak.....31 éve házasok, és van egy nővérem is.

Apu egyszerűen lerendezte: "az én életem, senkinek nincs beleszólása, hogy kit választok". Ennyi. Semmilyen módon (gondolok itt anyagiakra) nem függött tőlük. Végül Anyu "falujába" költöztek, házat építettek. Háááát, a viszonyuk....megvoltak, nem voltak puszipajtások, de nem voltak veszekedések, vagy ilyesmi. (mondjuk már rég meghaltak a nagyszüleim). Gondolom beletörődtek és elfogadták Apu választását.

2010. okt. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos én csak az ellenkezőjére láttam példát. Egy idő után tönkrementek az ilyen kapcsolatok.
2010. okt. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez a történet 1986-ban történt.Mi a barátnőmmel akkor voltunk 13 évesek.A barátnőm szerelmes lett egy 23 éves férfiba..Annyira szerették egymást,hogy amikor a szülők tiltották egy nap iskola helyett megszökött a sráccal..A határnál kapták el őket..Utána úgy jártuk ki az általános sulit,hogy minden nap elhozták a szülei a suliba,és érte jöttek! A srác egy időre nem volt képben..(később kiderült,hogy megbüntették)

Új iskola,és ezért ritkábban találkoztam a barátnőmmel..Kiderült,hogy hiába tiltották a kapcsolatot végig kapcsolatban voltak,levél,telefon,és lopott órákkal..Amikor 18 éves lett pont a szülinapján eljött hozzánk elbúcsúzni,és megkérte,hogy adjam oda a levelet a szüleinek,mert tőlük nem búcsúzott el,nem mondott semmit.Elmondta,hogy végig együtt voltak a sráccal titokban,és most,hogy felnőtt már szabad ember lett,így megy vele,és együtt élnek majd!

A szülei összeomlottak a szemem láttára!Hiszen megtudták,hogy hiába volt a szigor,becsapták őket..

Sok évig nem tudtam a barátnőmről semmit..Pár éve összefutottunk a Keletinél..Elmesélte,hogy férjhez ment a sráchoz,szült neki egy fiút,és onnantól jött a pokol neki..A srác teljesen kifordult önmagából,,már nem az a herceg volt ahogy gondolta..13 évesen belezúgott,mert erősnek,szabadnak érezte,aki oda van érte,és megérti őt..Utána csak levelek jöttek,és a pár lopott óra.Soha nem éltek együtt,soha ne volt idő kiismerni valójában milyen a másik..18 évesen amikor elment,szinte rögtön férjhez is ment,és szült is gyereket..De rájött nagy hiba volt,mert rémálomban él..A srác uralja,kényszeríti,hogy úgy éljen ahogy a srác akarja..Ha ellenkezik megüti,és jön a válasz: KUSS legyen,nem tudsz mit csinálni,már nem büntethetnek meg!

A szüleitől nem mer segítséget kérni,mert évekkel ezelőtt próbált de az apja nem bocsájtott meg neki..

Sajnos nem tudom mi van vele,mert azóta nem találkoztunk,és nem elérhető..

A barátnőm nem járt jól...

2010. okt. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát szerintem nem minden ilyen tiltott kapcsolat megy tönkre,de persze biztos van,amelyik nem elég erős.


Nekem a naygszüleimet tiltották anno egymástól - főleg a mamám szülei: egyrészt mert 10év a korkülönbség (amit abban az időben még nagyon nem néztek jó szemmel),ráadásul a mamám családja katolikus volt,a papámé meg református, ja és a papám betegeskedett (operáció,gyógyszerek) és dédim emiatt is tiltotta őket - mert hogy ilyen beteg ember nem fogja tudni eltartani.

De ők kitartottak, a papám 3x kérte el a mamám kezét az apjától,mire beleegyeztek nagy nehezen. Azóta is együtt vannak,szeretik egymást már több mint 50éve :)

2010. okt. 14. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Nekem még 2 évem van hogy a barátommal lehessek és a szüleim semmit ne tudjanak tenni!:(
2010. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, Az én szüleimet tiltották egymástól. Egészen pontosan anyai ágon a nagymamám és nagypapám fogta igen szigorúan a dolgot. Mivel apukám nem volt diplomás, és csak középosztálybeli volt ez volt a tiltás fő indoka.

Szegény drága nagymamám (meghalt idén), azt is megcsinálta, hogy bezárta a bejárati ajtót, mikor meghallotta, hogy anyukámnak apummal lesz randija. Hálisten anyum nem hagyta magát, azt mondta ha nem kapja vissza a kulcsot, kitöri az ablakot és ott megy ki... :D:D

Máig is boldogan élnek együtt most már 31 éve, az én legnagyobb szerencsémre. :)

A nagyi nagyon hamar megbékélt a helyzettel, viszont a papám hosszú évekig tartotta magát a felfogásához. 2004-ben sajnos meghalt, de számomra a legszebb dolog, hogy kb 5 évvel a halála előtt teljesen megbocsátott apumnak és elismerte hogy jó ember. Így ő is békében nyugszik legalább....

Hát ennyi történt velünk :)

2010. okt. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagymamámék:(

Olyan szomorú történet volt. 1953ban ismerték meg egymást; nagyapa katona volt, épp szabadságon volt (nemtudom mi a hivatalos neve de nem is ez a lényeg); bálba készülődött. Akkor volt 22 éves. Mama 19 éves volt, barátnőjével ment a bálba. Meglátták a két katonaruhást; a fiúk nagyon nézték őket, mamának és barátnőjének is tetszett az egyik-egyik. Mama kérdezte neki melyik kell ( ez jajj de XD), szóval barátnője papusra voksolt, mama meg gondolta, hogy jól van akkor:) A végén végülis papi meg mami gabalyodtak össze.) Mamáék akkor költöztek el, de még a régi címét adta meg, hogy küldjön oda levelet, mert papó még nem szerelt le, volt egy éve. Papi minden nap küldött levelet, de mama egyet sem kapott. Kiderült, hogy dédi eldugta őket, mert nem kedvelte papit.Megint volt egy bál egy évvel később, addig nem találkoztak; papi kérdezte mamit miért nem válaszolt sosem, mama meg mondta,hogy hát ő nem kapott semmit. Aztán dédiék beszélgettek, mama szó szerint emlékszik rá.


"Figyeld meg Piroska, az lesz a férje, akitől a legjobban tiltjuk"


és kiderült,hogy dédi eldugta a leveleket.Ezután már szabad volt az út, egy évvel később összeházasodtak, de nagyon sok viszontagságon kellett még keresztül menniük.

2010. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
oh...a tiltás oka egyébként az anyagi helyzet volt.nem éltek mamáék nagy lábon (8 gyerekkel ez nem is csoda), de papi még szegényebb volt, az apja meghalt neki kellett fenntartani az egész családot (4 tesóját plusz a lusta anyját).
2010. okt. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!