Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted ez normális?

Szerinted ez normális?

Figyelt kérdés

Anyám elakar menni iskolaidőben DÉLUTÁN valami foglalkoztatásra, tanfolyamra nem tudom. Mostanában ez a heppje.

Tavaly is volt, de akkor nem 9 hónaposra ment mint most amire akart. De nagyon szar volt mert nekem kellett vigyázni a tesómra egész estig, úgy hogy suliból hazajövet nem is pihentem és másnak nekem is suli.


2023. júl. 29. 16:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen.
2023. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%
Normális. Hadd tanuljon. Neked csak a tanulás a dolgod, neki még 1000 másik, kitelik az idődből, hogy segíts neki.
2023. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

A tanulás normális dolog, tény. De nem tudjuk hány éves a kérdező, illetve, hogy a kis testvére milyen idős. Mennyi figyelmet igényel. Azért iskola időben járna neki azért egy kis pihi, meg az, hogy tudjon koncentrálni a tanulmányaira.

3 a max támogatott szakma lehetőség, ami nem fizetős.

2023. júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Nyugodtan menjen, persze. Csak előtte szervezze meg, hogy ki fog vigyázni addig a másik kölykére. Mert ez ugye RENDSZERES gyerekvigyázás, és nem az idősebb tesó dolga lenne. (Hogy gyk-s nyelven mondjam, nem neki csinálták a kistesót).
2023. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Normális lenne, ha nem neked kellene bébiszitterkedni
2023. júl. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hát de egyrészt én nem tudok felkészülni az iskolára másnap, sőt a tesómat se tudom felkészíteni. Meg milyen az már hogy reggel látod anyádat pár percre és utána este pár percre. Kisgyerekként ez tuti szar lehet, sőt még nagyobbként is.
2023. júl. 29. 17:58
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Zesó hány éves?
2023. júl. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
1# 2# Indokoljátok már meg hogy úgy pontosan mikor telik ki az időmből, és miért az én dolgom...
2023. júl. 29. 17:58
 9/22 anonim ***** válasza:
21%
"milyen az már hogy reggel látod anyádat pár percre és utána este pár percre" - rengetegen élnek így. A leírásodból a testvéred is iskolás már. Nem annyira kicsi. Nem ideális neked, de azért ki lehet bírni. Nincs jogod anyád időbeosztását bírálni. Nem a cseléded.
2023. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

6: "én nem tudok felkészülni az iskolára másnap, sőt a tesómat se tudom felkészíteni"


Eszerint a tesód is iskolás.

Akkor mi a tökömet rinyálsz azon, hogy neked kell a tesódra vigyáznod?

Pelenkáznod kell? Etetned kell? Játszanod kell vele? Mesét kell neki olvasnod?


Az tény, hogy nem a te dolgod neki segíteni a tanulásban. Ezt az egyet felhozhatod anyukád előtt.

Egyébként hetente hány délután lesz távol anyukád? Ha csak heti 2-3 délután, akkor azért vállalható az is, hogy akkor te segítsél a tesódnak. Ha mást nem is, legalább azt, hogy elmagyarázod neki a feladatot, ha nem érti. Vagy ha egy verset meg kell tanulnia, akkor kikérdezed tőle. Ennyi segítés a normális testvéri kapcsolatba bele kéne, hogy férjen.


Másrészt: anyukád valószínűleg nem élvezetből megy tanfolyamra a napi 8 órás munkája után, hanem kényszerből. Pl. erős oka van rá, hogy másik állást keressen. Vagy anyagiak miatt, vagy bizonytalannak érzi a mostani helyét, vagy idegileg kikészítik, vagy egészségileg nem bírja. Ha egyik napról a másikra kórházba kerülne ill. munkaképtelen lenne, te lennél legjobban meglepődve, hogy se anya, se kaja, se ruha. Akár intézetbe is kerülhetnétek a tesóddal, ha anyukátok nem tudna dolgozni és ellátni titeket.


Apukád egyébként hol van? Gondolom nem veletek él, ezért ilyen éles a kérdés. Ha anyukád egyedül nevel titeket, akkor valószínűleg azért csinálja ezt a tanfolyamot, mert jelenleg alig jön ki a fizetéséből és más állás után kell néznie. Nem élvezetből, hanem kényszerből.

Nem vagy már kisgyerek, nézz a dolgok mögé, mielőtt hisztizni kezdesz.

2023. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!