Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintettek hány éves kortól...

Szerintettek hány éves kortól "egészséges", normális elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

Szerintem 16-19 éves korban még korai,

20-25 körül normális,

25 felett már szerintem sok.


Nektek mi a véleményetek? Én 18 vagyok, de még nem akarok, de azt veszem észre hogy egyre több 18 éves tartja fenn magát egyedül, ami persze jó is...


2015. jan. 25. 17:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Én 23 éves koromban költöztem el, épp ideje volt.
2015. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Amint el tudod tartani magad, rögtön.
2015. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem belefér a 25 is. Ha az embernek nincs kivel, barát, barátnő, tartós kapcsolat akkor lehet felesleges pénzkidobás egyedül élni, főleg ha a szülőkkel nincs gond.
2015. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Én ismerek olyat aki még az anyjával él 40 évesen... És még sohasem költözött el... Vagy az egyik tanárom 50 évesen él az anyjával. Az azért már durva.
2015. jan. 25. 17:17
 5/29 anonim ***** válasza:
19%
Oké, az azért már durva. Szerintem ha nagyon ki akarjuk nyújtani, akkor is olyan 27 fele azért illik menni.
2015. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%
Mit jelent, hogy egyre több 18 éves tartja fenn magát? Elköltözik és dolgozik? Én nem mondanám, hogy ez annyira jó, mert nyilván addig max szakmunkással végeznek vagy nincs szakmájuk. Persze ha nincs más lehetőség, akkor ez van, de attól még nem jó. 20-25 között általában még az egyetemen ül az ember, vagy friss pályakezdő egy szakmával, ha akkor már adott a lehetőség az elköltözésre, az szuper, de nem mondanám, hogy az a normális, mert az nem korhoz van kötve, inkább élethelyzethez. Sok esetben nem indokolt az elköltözés, de ettől még élhet valaki önálló életet. Ugyanígy nem jelentheted ki, hogy 25 éves kor felett otthon élni nem normális. Nagyon sokan élnek így, mert nincs lehetőségük költözni, vagy nincs miért. Házastársat/élettársat szülőkhöz költöztetni és oda gyereket vállalni csak a legritkább esetben "normális", de alapvetően az önálló élet kezdetének nem feltétele az elköltözés.
2015. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Amikor az embernek már megfelelő lehetőségei vannak (végzettsége és munkája) ahhoz, hogy problémamentesen fenntartsa magát, onnantól szerintem egészségtelen a szülők nyakán maradni. Ha ezeket a lehetőségeket az ember legkésőbb 25-30 éves kora között nem teremti meg, az ciki.


Én most vagyok 20, a havi jövedelmem kb. 15 ezer forint. Mivel egy városban élek és tanulok, nem látom értelmét elköltözni itthonról, a szüleim egyelőre nagyon szívesen látnak itthon. De ha a diploma megszerzése utáni 1-2 évben nem sikerül elköltöznöm, akkor már nagyon szégyellni fogom magam.

2015. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%

Akkor, ha már van tartós kapcsolata, és megfelelő anyagi a külön éléshez. Régen sem költözött el senki otthonról, csak azért, mert már ideje lenne.

Felesleges pénzkidobás csak azért külön háztartást berendezni, fizetni a külön rezsit, költségeket, hogy egyedül legyen valaki. Még 50 évesen sem ciki, ha neki így felel meg.

2015. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
14%

Miért lenne durva?

46 éves vagyok és anyámnál élünk a párommal. Van külön szobánk, életterünk. Ráadásul jó környék (Szabadság-hegy)és itt nőttem fel.

Azon kívül fel tudom mérni az anyagi lehetőségeinket és sajnos nincs rá mód, hogy saját lakást vegyünk.

Hitel? Egy frászt!

Legalább nem kell csatlakoznom, azok táborához, akik most telesírják az internetet, hogy mennyire megszívták a devizahitellel.

Albérlet? Havi 70-80 + rezsi, csak azért hogy külön legyünk?

Legyen ciki, de én így gondolom...

2015. jan. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 évesen költöztem el. Szerintem, amíg z embernek nincs komoly kapcsolata, vagy nem szólítja a munkája másik városba és hacsak nem örökölt saját lakást, akkor felesleges albérletre szórni a pénzt, legyen akárhány éves. Egyébként meg nagynéném 60 felett van és az anyjával él, férje meghalt, felnőtt gyerekei vannak. Mindig is együtt éltek.
2015. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!