Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire készüljek, ha összejöttem...

Mire készüljek, ha összejöttem az unokatestvérem barátjával? Nekem is beszélnem kell vele?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék, nem értelmetlen rbancozást...


Egyidősek vagyunk, 17 évesek (barátja 18).

Nekem ő nem csak egy távoli rokon, akivel karácsonykor beszéltem 5 mondatot, hanem a legjobb barátnőm (volt). 1. osztály óta padtársak voltunk, együtt jártunk különórákra, rengeteg nyarat töltöttünk a nagyszüleinknél együtt. Mindent megbeszéltem vele, azt hittem, kölcsönös ez így.


Tavaly viszont kb mellékes infóként mondta, hogy 1 évre külföldre utazik cserediáknak, két hét múlva indult is. A nagynénéméken kívül senki nem tudta, aztán mondta, hogy nem verték nagy dobra, mert félt, hogy az indulásig meggondolná magát (majdnem egy évvel korábban jelentkezett, tehát ideje lett volna elmondani nekem, meg a barátjának is). És a szülei is mondták, hogy ne mondja el nekünk.

Nekem ez így nagyon rosszul esett, nem az, hogy kiment, mert az szuper és az első perctől támogattam volna, hanem az, hogy ezt így utazás előtt pár héttel mondta el, titokban tartotta egy évig majdnem, pedig ez nem annyi, hogy küldesz egy e-mailt és mehetsz is...


Elutazott, a barátjával utána mi sokat beszélgettünk erről, mert neki is rosszul esett az egész. Aztán jött az, hogy hozott-vitt autóval, bulikban is együtt lógtunk, eljárt velem teniszezni, én cserébe kísértem biciklivel, ha ment futni, szóval jól elvoltunk. De sokáig ez tényleg csak ennyi volt, novemberig nem volt semmi 'extra' közöttünk, azóta is csak titokban. Az én szüleim tudják, meg az övéi.

Azt beszéltük meg, hogy amíg unokatesóm nem jön haza, addig így lesz, mert azt sem akartuk, hogy másoktól tudja meg, meg azt sem, hogy ez üzenetben, facetimeon legyen megbeszélve közöttük.


Viszont most fog hazajönni, lesz welcome home bulija is, és már írta, hogy nagyon várja, hogy újra velem legyen, rengeteg mindent akar mesélni, mert csak a tizedét írta le, mondta el (a kintléte elején még naponta írogattunk, facetimeoztunk, de mára kb. 2 hétben egyszer beszéltünk pár mondatot). És hogy reméli, a közöttünk lévő kapcsolat folytatódni fog és még most is a legjobb barátnőmnek mondom.

A barátjának is írt, neki azt, hogy jön majd haza és ha még aktuális, találkozzanak. Mert mikor kiutazott, azt beszélték meg, hogy együtt maradnak, távkapcsolat és kibírják így, esetleg egyszer kiutazik nagynénémékkel hozzá (szülinapján voltak nála). Utána ugye velem "alakult" a dolog, nem is nagyon ment nekik a távkapcsolat, ezért megbeszélték, hogy szünet, aztán ha unokatesóm itthon lesz és egyikőjüknek sem lesz senkije, akkor beszélnek róla, hogyan tovább. De rólam nem tudott, meg most sem tud.


Anonim oldal, így kíváncsi lennék arra, ti mit tanácsoltok?

Lesz a bulija, én nekem oda sincs sok kedvem elmenni, mármint boldogan megölelem, vele vagyok egész este, aztán másnap elmondom, hogy a barátjával szexelek? A barátja/barátom (ijjj) még aznap beszélni szeretne vele és tisztázni ezt, ahogy hazajön, de b.sszuk el a kedvét azonnal? Egyáltalán, én ott legyek, vagy utána írjak neki, vagy maradjak csendben?

Anyukámmal, meg a srác anyukájával beszéltem már erről, ők is elmondták a véleményüket, tanácsukat, de egyelőre baromira félek.


2023. júl. 30. 21:51
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Hű, hát ez egy igen kényes szitu. Anyukád és a srác anyukája mit tanácsoltak?

Elhiszem hogy félsz, de ezt valahogy vállalni kell. A welcome home bulin történő "biliborítás" is rossz, üzenetben közölni rideg dolog, bulin kényszerből megjátszott jókedv után másnap elmondani ugyancsak nem jó megoldás.

Ha már szakítottak és nem arról volt szó, hogy már előtte "jóban voltatok" a sráccal, akkor itt a legnagyobb probléma nem az, hogy összejöttetek hanem az, hogy az ilyen jó baráti/rokoni (hiába álltok mostanra távolabb egymástól) kapcsolatokban ez egyfajta "tabu". Arról természetesen nem tehettek, ha egymásba szerettetek, mert a szerelem nem válogat.


Elmondani minél gyorsabban el kell, mert így titokban és hazugságban élni még stresszesebb lesz, a morális dolgokról én nem akarok papolni. Ez van, megtörtént/történik, Ti dolgotok.


A bulik egyből akkor lesz ahogy hazaért vagy később? Ha lenne a hazaérkezése és az összejövetel között pl. egy hét, akkor nyugodtan le lehetne ülni vele erről beszélni aztán eldől, hogy akar-e még titeket ezek után látni.

2023. júl. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
96%

Ott csesztétek el, hogy nem mondtátok neki már a elején, mert hiába facetime, azért ha már novemberben tudja, hogy mi a szitu, akkor van ideje feldolgozni. Most hazajön nagy boldogan, majd közlitek, hogy együtt vagytok 8-9 hónapja. Te hogy reagálnál a helyében? Kiakadnál és elárulva éreznéd magad. Főleg, hogy mindenki tudott róla. Ez hidd el nagyobb szemétség, mint hogy ő nem szólt, hogy külföldre megy.

Ha dugni felnőtt vagy, akkor legyél ahhoz is, hogy felvállalod a tettedet. Gondolatod, hogy utána látni se akar, de legalább legyen annyi gerinced, hogy beszélsz vele és nem sunyizol.

2023. júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
80%

Engem csaltak már meg és ez a lehető legfájdalmasabb módja annak, ha valaki szakítani szeretne valakivel.

Nem irigylem azt, ami a barátnődre vár... Egy szakítás már önmagában egy gyászfolyamat, erre egyszerre két embert kell kitörölnie az életéből, ráadásul jelenleg nyilván fel van dobva, amiért ismét találkozhat a szeretteivel, magában tervezgeti előre, hogy mit fog csinálni a párjával vagy veled éppen hova megy itthon és mennyi mindent fogtok tudni személyesen megbeszélni. De - mint mondják - magas lóról lehet nagyot esni és amennyire örömteli neki az, hogy ismét otthon lehet egy kis időre, ez majd hazavágja a kedvét annyira, hogy visszakívánja magát oda, ahonnan jött :(

Titeket se irigyellek abból a szempontból, ahogy a kapcsolatotok kezdődött... Te el fogod veszíteni a legjobb barátnődet, ami esélyesen túl nagy ár egy csalfa pasiért cserébe. Mindig benned lesz a bizalmatlanság vele szemben, amint együtt lesztek végre teljes mértékben. Ezt természetesen most még nem érzed, nyilván lángol a szerelem, de amint leülepedik a rózsaszín köd és élitek a szürke hétköznapokat, beléd fog furakodni ez az egész. Plusz, a megcsalás alapját és kanócát pont az adja, hogy titokban történik. Lehet, nem is éreztek semmi komolyabbat sem egymás iránt, csak "kaland". És igen, simán össze lehet keverni a szerelemmel.

De ha úgy döntenétek, bíztok egymásban és nektek kell ez a kapcsolat, akkor a javaslatom a következő: a barátja szakítson vele. Mondja neki azt, hogy nem működik a távkapcsolat és szeretné befejezni. Ez így sokkal elviselhetőbb, semmint ha rájönne arra, hogy mit tett(etek) a háta mögött. Nehéz lesz, de nem a megcsalás tényét kell feldolgoznia, ami ne tudd meg, mennyi fájdalommal jár. Utána tartsátok továbbra is titokban a kapcsolatot és próbáljátok meg, hátha működik... Ha nem, szétmentek és ennyi, le van tudva a történet. Ha pedig igen, akkor leülhetsz megbeszélni vele. Kell idő, amíg leülepednek benne a dolgok, de talán jobban el fogja fogadni. Csak arra kérnélek, hogy ne bántsátok... Nem ismerem, titeket sem ismerlek, egyszerűen tudom, milyen érzés és ezt senkinek se kívánom. Hazudjatok az ő érdekében. Nem szép dolog, de a megcsalás még durvább, főleg ha így történik :(

2023. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
93%

Fiatalkor ide vagy oda annyit azért kéne tartani magad, hogy családtag barátjával, barátnőjével, férjével, feleségével NEM kezdünk kapcsolatot minimum addig amíg együtt vannak. Utána is csak akkor ha tényleg nagy a kémia ESETLEG. Az még plusz poén hogy az unokatesód egyben a legjobb barátnőd is.

Amúgy tényleg nem Kam kérdés mintha emlékeznék egy hasonló sztorira amit itt olvastam.....

2023. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 Appassionato2022 ***** válasza:
21%

Szia Kérdező, szerrtintem két lehetőség van:

Egyiket klasszul leírta itt fentebb valaki:a srác elmondja, hogy ő nem akarja újrakezdeni, mert érdeklődik valaki más iránt+ Te elmondod, hogy rosszul esett, hogy nem szólt, de elfogadtad, viszont nem szeretnél szoros baráti kapcsolatot a továbbiakban, maradjatok csak unokatesók. Másik: Még most, amíg kint van, felhívjátok együtt, és elmondjátok neki, hogy mi történt, aztán pedig rábízzátok, hogy melyikőtökkel milyen kapcsolatot szeretne tartani a későbbiekben. És ha senkivel semmit, azt is elfogadjátok szépen csendben. Sok boldogságot nektek! ( ja, és a szitutól ne ijedjetek meg, ezt felnőtteknek kell tudniuk kezelni és elfogadni a döntések minden következményeit. Ő szakított anno és hallgatott, ennek is van következménye és annak is, hogy Ti összejöttetek.És kezdtek felnőni, tehátz tessék megfontoltan, de nyugodtan viselkedni. )

2023. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 Appassionato2022 ***** válasza:
64%
Te tevézős, lődd már le magad! Mert lehet a kérdező 'erkölcstelen', de hogy Te gyermeteg vagy és hülye, az tuti. Egyébként szerintem nem is erkölcstelenek. A fiú szabad volt, a lány meg miért ne járhatna valakivel, aki előtte egy rokonnal járt és már szakítottak? Vélhetően nem az örök szerelmet és a házastársat találják meg egymásban, és majd megnyugszanak az indulatok. Ha meg mégis örök szerelem lesz, akkor éppen az igazolja, hogy jó döntés volt. Szerintem eztt az anyukák is így látják, biztosan azt mondta mindkettő, hogy tiszta helyzetet kell teremteni és élni az életüket és kész. Ezt pedig annak szánom, aki éevekig nem feküdt le a fiúval, mert nem volt komoly:): tiszteljük egymás életmódját, de ne tegyük már kötelezővé a saját életvitelünket, adjuk meg a jogot mindenkinek a szabad döntéshez! Ha ő 17 éves korában lefeküdt as sráccal, az az ő dolga, és a helyzet szempontjából indifferens. Ha csak együtt járnának, szex nélkül, akkor is szólni kellene a másik lánynak. De valóban csak tájékoztatni, és nem engedélyt vagy bocsánatot kérni tőle!
2023. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
84%
Unokatesód szerintem kb nem is emlékszik már az exére. Írt neki egy emailt, mert úgy érezte, valamit illene, de ennyi. Ne menj el a bulira, 1-2 héttel később elmondjátok, talán megbántódik, aztán lesz másik barátja (simán lehet, hogy most is van kint) és pár év múlva már senki nem emlékszik az egészre, addigra ti is szakítotok a mostani barátoddal a statisztikák alapján.
2023. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
94%

Azért itt még te is ehetsz ám pofára.

Adott egy csalfa pasi, akinek sok hónapja volt elmondani a barátnőjének hogy megcsalta, de nem tette. Simán elmenne az üdvözlő bulijára, ahol még szintén nem mondaná el neki gondolom. Ergo hagyná hogy a csaj megcsokolja? Én simán kinezem egy ilyen pasibol hogy azt mondaná neked hogy bocsi, így hogy itt van Erzsi fellángoltak az érzelmeim iránta.

Hozzateszem egyébként meg is erdemelned.

Most őszintén, 17 éves vagy, valószínűleg nem ő lesz az akivel megöregszel. Megérte egy életre tönkre tenni a kapcsolatotokat egy pasiert? Ezer másik pasi van akivel osszejohettel volna, ne mondd hogy nem találtal volna másikat aki szintén vonzó..

2023. júl. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
93%
A srác örömmel fogja megdugni az unokatesód, ha hazajön. Ebben csak az a gáz, hogy ti felvállaltan együtt voltatok. Nem hiszem el, hogy bárki ne köpött volna a családból. Anyádnak igaza van, az elején kellett volna elmondani. Mondjuk a srác is sáros, gondolom már alig várta, hogy a leányzó elhúzzon külföldre és rádmozduljon (csak "jóba vagytok" , meg "barátkoztok") te pedig felültél neki, talán bele is szerettél. Te pedig elárultad a legjobb barátnődet, erre nincs bocsánat. Viszont éket is vertél a családba, mert ezek után tuti nem mennék oda, ahol te is ott vagy.
2023. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
38%

Nem olvastam végig a válaszokat, csak a kérdés alapján írok.

Szerintem ezt elsősorban neked kell tisztáznod, a pasinak nem sok dolga van ezügyben. Mivel te szertnél továbbra is baráti kapcsolatban maradni vele, nem a pasid. Én a helyedben megírnám neki előre mi a sztori. Igen, béna ezt írásban közölni, de máshogy még inkább az lenne. A buliján mindenki előtt extra gáz, utána még rosszabb. Marad az írásos opció. Legalább te is jól összetudnád szedni a gondolataidat. De amúgy jobb lett volna már az elején elmondani.

2023. aug. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!