Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a lehetőségeim és mi...

Mik a lehetőségeim és mi történik ebben a vészhelyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19/L vagyok. Van egy húgom, aki ötéves.


A szüleinkkel a viszonyom mindig is nagyon nehézkes volt, szigorú, katonás nevelés, 4,6-nál rosszabb átlag esetén valami szankció, ugyan nem rendszeresen, de visszatérően nevelés pofonnal, barátoktól mondvacsinált kihágásokért eltiltás, stb. Nyár elején anyámmal tört ki közöttünk egy csúnya veszekedés, aminek a végén pofonvágott. Életemben először nem hagytam magam, válaszul teljes erőből lábon rúgtam. Ezután magamtól fogtam a cuccaimat, és elköltöztem, búcsúzóul, apámnak is üzenve, betörtem az esküvői fotójuk keretét, a fotót meg széttépve otthagytam. Ezt csak azért mondtam el, hogy békülésre nincs esély, nem is akarom, hogy legyen.


A lényeg, hogy a húgomat nagyon szeretem, aki meg nagyon felnézett rám. Nyár eleje óta nem találkoztunk. Küldtem a cimükre egy levelet a telefonszámommal, hogy csak a húgom miatt hívjanak fel, mert őt egyedül a családban nagyon szeretem, és ő is engem, és hogy mi ketten beszélhessünk. Nem jött hívás, én meg érthető okokból nem mentem/nem megyek vissza abba a pokolba.


1) Van valami lehetőségem arra, hogy a szüleink nélkül találkozhassak a húgommal (akár jogi lehetőség is)?


2) Ha a szüleinkkel történik valami, mi lesz a húgommal? Nincs más családtag, én meg tudom, hogy túl fiatal vagyok ahhoz, hogy ilyen esetben a gyámja lehessek. Meg mivel két barátnőmmel élek együtt, és sokat is dolgozom, ez még inkább ellenem szólna.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2023. aug. 1. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítőbe menj el mielőbb, ott tudnak segíteni.
2023. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

1. Indithatsz kapcsolattartasi pert, de kb biztos, hogy a szüleid nélkül nem találkozhatsz vele. "Nyár elején anyámmal tört ki közöttünk egy csúnya veszekedés, aminek a végén pofonvágott. Életemben először nem hagytam magam, válaszul teljes erőből lábon rúgtam. Ezután magamtól fogtam a cuccaimat, és elköltöztem, búcsúzóul, apámnak is üzenve, betörtem az esküvői fotójuk keretét, a fotót meg széttépve otthagytam." Ennek alapján mondjuk el is feljtheted az egeszet.


2. Allami gondozasba kerul.

2023. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%

Előbb kellett volna gondolkodni, mert arra, hogy az 5 éves gyerekkel kapcsolatot tartsál ilyen viselkedés után, kizárt. Félni fognak attól, hogy rossz hatással leszel rá, és nyilván szóba se jöhet, hogy még majd ők hívogassanak, hogy ti ketten kapcsolatban maradjanak, ezt nem is értem, hogy gondoltad.


Miért történne bármi a szüleiddel? Elég kicsi a valószínűsége, hogy most hirtelen mindkettő egyszerre haljon meg, az 5 éves meg ott maradjon egyedül, de ha mégis, a gyámhatóság gondoskodik arról, hogy a közeli hozzátartozókat megkeresse. Ha nincs, aki a gyámságot vállalja egy kiskorú esetén, akkor marad az intézményi elhelyezés.

2023. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%
Fizikailag bántalmaztad anyádat.Teljesen mindegy, hogy előtte ő meg pofon vágott. Ha pert indítasz a láthatás miatt, kb semmi esélyed, max felügyelt láthatásra.
2023. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Testvérként indíthatsz kapcsolattartási pert, de tényleg számíts arra, hogy csak a szülők jelenlétében találkozhatsz a húgoddal.

Azt az egyet mondjuk nem értem, miért kellett széttépni az esküvői fotójukat.

2023. aug. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem 19 évesen már lehetsz a gyámja, ha a szüleiddel neadjisten történik valami.
2023. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Egy bántalmazó apa esetében is szoktak felügyelt lathatást biztosítani. A kérdező egyszer rúgta össze a port anyjával, őt magát is megütötték, szóval ebből az egy incidensből nem jön le, hogy veszélyeztetné a húgát és soha többé nem láthatja.


Kérdező, szerintem családsegítő szolgálatnál os lehetne megkérdezni, mik a lehetőségek. Talán felügyelt találkozás révén a szülőkkel is javulna a kapcsolat.


Szerintem nagykorú rokonként lehetnél gyám, de valószerűtlen, hogy mindket szülő egyszerre meghalna.

2023. aug. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

"Egy bántalmazó apa esetében is szoktak felügyelt lathatást biztosítani. A kérdező egyszer rúgta össze a port anyjával, őt magát is megütötték, szóval ebből az egy incidensből nem jön le, hogy veszélyeztetné a húgát és soha többé nem láthatja."


Az apa egészen más, mint a testvér, de mindegy. A történet addig még esetleg érthető lenne, hogy vissza ütött, bár itt a pofon vágott-ra a "teljes erőből lábon rúgtam" már elég necces. A "betörtem az esküvői fotójuk keretét, a fotót meg széttépve otthagytam. " rész nem egy stabil elme állapotú, megbízható emberre vall.

2023. aug. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
91%
A kapcsolattartás rendezéséhez nem kell bíróságon pert indítani, testvérek esetén a gyámhatóság dönt. (Ptk. 4:181.§) Keresd fel a helyi gyámügyet, ott elmondják majd, ezt milyen formában tudod kérelmezni.
2023. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%

"A kapcsolattartás rendezéséhez nem kell bíróságon pert indítani, testvérek esetén a gyámhatóság dönt"


Helyesen:

kapcsolattartás rendezéséhez nem FELTÉTLENÜL kell bíróságon pert indítani, testvérek esetén a gyámhatóság IS döntHET.


Nem biztos hogy fog. De első körben megkerdezi a szülőket és ha ők elmondjak, hogy 19 éves Katika teljes erőből lábon rúgtam az anyját egy pofon után, aztán össze torte a kepkeretet és szetszaggatta az esküvői képet nagy eséllyel birosaginper lesz és Katika max az anyjawknal láthatja havi egyszer 2 órára a tesot

2023. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!