Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha vészhelyzetben csak egyvala...

Ha vészhelyzetben csak egyvalakit lenne lehetőséged megmenteni, kit választanál, és főleg miért?

Figyelt kérdés

Ketten vannak veszélyben.

Egyikük egy random ismeretlen ember. Nem jelent neked semmit, azt se tudod kicsoda, de ember, mint te vagy én.

Másikuk egy számodra kedves háziállatod, kutya, macska, ló, papagáj, stb, kinek milyen háziállata van. Szóval ismered, szereted, akár együtt nőttetek fel, de végtére is csak egy állat, nem ember.


2017. aug. 18. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez könnyű. Nyilvánvaló, hogy a szerettemet (legyen az akár állat) választom, nem pedig az ismeretlent.
2017. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, erről szólna a kérdés gyakorlatilag, hogy van-e akkora prioritása annak, hogy valaki egy embertársad, akkor is ha teljesen idegen, hogy inkább őt válaszd mint egy háziállatot, akit viszont jól ismersz.
2017. aug. 18. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Nincs semmi prioritása. A legtöbb embert vagy utálom, vagy semleges számomra. A háziállatomat imádom. Sőt valószínű, hogy ha egy ismeretlen ember vagy egy ismeretlen állat között kellene döntenem, akkor is az állatot választanám, főleg, hogy jobban rászorul a védelemre, mint egy ember.
2017. aug. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem mindig gonoszak voltak az emberek. Mindig bántottak, még a tanáraim is. Régen voltak barátaim, de mind csak kihasznált, átb.szott.

Egyértelmű, hogy a kutyámat menteném. Soha nem bántott, mindig őszintén örül ha haza érek

2017. aug. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Csak az embert. Nagyon szánalmas a lelkivilága annak, aki ember helyett állatot ment meg.
2017. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Ezt még hányszor írod ki?


Amúgy az állatot, egyértelmű, mivel ő hozzám tartozik.

2017. aug. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Nagyon szánalmas a lelkivilága annak, aki ember helyett állatot ment meg."

Miért?


"Ezt még hányszor írod ki?"

Egyszer írtam ki.

2017. aug. 18. 19:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyen ismerős kérdés... :D

Még mindig nem egyenlő az állat és az ember.

Még mindig nem értem hogy választhat valaki egy állatot egy ember helyett, még ha egy fedél alatt is él vele.

Még mindig nem értem, miért nem érti meg az a valaki, hogy annak a másik embernek is van élete, családja, gyereke, talán egy háziállata.

Még mindig remélem, hogy ha előállna egy ilyen helyzet (remélem nem fog), akkor aki az állatot mondta, az élesben az embert választja.

Még mindig remélem, hogy nem kerültök az ismeretlen ember szerepébe, mert netalán nem ti járnátok jól.

Még mindig remélem, hogy akik az állatot választanák később rájönnek, hogy milyen rosszul választottak.

2017. aug. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Még mindig nem értem hogy választhat valaki egy állatot egy ember helyett, még ha egy fedél alatt is él vele. "

Még mindig nem értem, mitől lenne több az, aki embernek született? Pláne olyasvalakinél több akivel akár együtt nőhettem fel.

2017. aug. 18. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!