Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ajándék exférjnek?

Ajándék exférjnek?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok elvált nő. Békében zajlott le a procedúra, megegyezéssel, semmi extra. Azt azért meg kell talán említsem, hogy ő bontotta fel a házasságunkat, azzal az indokkal, hogy kiégett a kapcsolatunk és nem tettem érte eleget. Engem akkor ez nagyon megviselt mert még tényleg szerettem de már túl vagyok rajta, ő is, sőt azóta újranősült. Nekem azóta sincs senkim, elköltöztem, új életet kezdtem, megvagyok.

A kapcsolatot felületesen tartottuk eddig. Köszöntések, néha néha egy üdvözlet.

A napokban volt a születésnapom és nagyon meglepett. Méreg drága ajándékot küldött futárral. Egy aranyláncot, a monogramommal.

Ez nagyon lesokkolt, korábban is nagyvonalú volt de nem ennyire. Ha nem lenne nős, azt gondolnám, hogy vissza akar kapni de állítólag nagyon szeretik egymást a mostani feleségével. Ez az ajándék viszont rohadt abszurd. Tavaly születésnapomkor már elváltak voltunk, akkor csak írásban köszöntött.

Le voltam teljesen sokkolva, gondoltam, hogy visszaküldöm, nem helyes elfogadni de aztán felhívtam. Mondtam neki, hogy erre nem volt szükség és ha tudna róla a felesége, mert feltételezem nem tud, akkor tuti leszedné a fejét. Nekem is állati szarul esne, sőt ha lenne most párom annak sem tudom, hogy számolnék be erről.

Azt mondta, hogy mindig is akart egy nyakláncot adni, jobb későn mint soha és ezzel köszöni meg azt, hogy ma azzá az emberré vált aki szeretett volna lenni. Megköszöntem és leraktam a telefont.

Ok, akkor most van egy láncom az exférjemtől de már azon jár az eszem, hogy akkor nekem is illik viszonoznom valamivel amikor az ő születésnapja lesz? Nyílván nem drága ajándék, hanem valami jóval személytelenebb amit akár egy kollégájától is kaphat, mondjuk küldök neki egy üveg bort vagy ilyesmi? Mi a véleményetek?


2023. aug. 2. 10:28
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Csak nem akartam a fenti kérdésben ezt bevallani, hogy már nekem is van valakim. Bocsánatot kérek.
2023. aug. 4. 00:35
 32/36 anonim ***** válasza:
78%
Köszi hogy pazarolhattuk rád az időnket, te kis hazudós.
2023. aug. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
69%

Agga.

Szóval te is tudtad hogy ex csak bepánikolt hogy találtál valakit és komolyodik a dolog.

De azért jól esett kicsit eldicsekedni vele.

Nincs ezzel baj, de ezt a barátainak szokta az ember😅

2023. aug. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
71%

A történet szempontjából totál közömbös, hogy neked van valakid, vagy nincs.

Sehol nem olvasok gyerekről, tehát az feltehetőleg nincs, így nem indokolja a kapcsolattartást.

Nem kell ellenségeskedve elválni, de egy gyerektelen pár esetén én nem látom indokoltnak egymás köszöntgetését és bármilyen kapcsolattartását.

Le kell tudni zárni egy fejezetet!

2023. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
75%
Ha van gyerek, akkor sem kell egymást köszöntgetni meg ajándékozni. Ráadásul ez az új kapcsolatban igencsak zavaró.
2023. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
87%

35.

Csak írásban? Miért eddig mit terveztél?

Ne köszöngess semmit!!!

Ha már magadat alázod egy új kapcsolatban, hogy tartod a kapcsolatot a megcsalós exeddel, akkor azt a szerencsétlen új partnered ne alázd már! (még jobban)

0 köszöngetés, hiszen már telefonon beszéltél az exeddel. Nem is értem. Mit kell ezt tovább ragozni?

Tedd pénzzé az a sz@ros láncot és költsd magadra, fodrász, kozmetika, masszázs, mittudomén...

Hány éves vagy ennyi ésszel és méltósággal?

2023. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!