Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ajándék exférjnek?

Ajándék exférjnek?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok elvált nő. Békében zajlott le a procedúra, megegyezéssel, semmi extra. Azt azért meg kell talán említsem, hogy ő bontotta fel a házasságunkat, azzal az indokkal, hogy kiégett a kapcsolatunk és nem tettem érte eleget. Engem akkor ez nagyon megviselt mert még tényleg szerettem de már túl vagyok rajta, ő is, sőt azóta újranősült. Nekem azóta sincs senkim, elköltöztem, új életet kezdtem, megvagyok.

A kapcsolatot felületesen tartottuk eddig. Köszöntések, néha néha egy üdvözlet.

A napokban volt a születésnapom és nagyon meglepett. Méreg drága ajándékot küldött futárral. Egy aranyláncot, a monogramommal.

Ez nagyon lesokkolt, korábban is nagyvonalú volt de nem ennyire. Ha nem lenne nős, azt gondolnám, hogy vissza akar kapni de állítólag nagyon szeretik egymást a mostani feleségével. Ez az ajándék viszont rohadt abszurd. Tavaly születésnapomkor már elváltak voltunk, akkor csak írásban köszöntött.

Le voltam teljesen sokkolva, gondoltam, hogy visszaküldöm, nem helyes elfogadni de aztán felhívtam. Mondtam neki, hogy erre nem volt szükség és ha tudna róla a felesége, mert feltételezem nem tud, akkor tuti leszedné a fejét. Nekem is állati szarul esne, sőt ha lenne most párom annak sem tudom, hogy számolnék be erről.

Azt mondta, hogy mindig is akart egy nyakláncot adni, jobb későn mint soha és ezzel köszöni meg azt, hogy ma azzá az emberré vált aki szeretett volna lenni. Megköszöntem és leraktam a telefont.

Ok, akkor most van egy láncom az exférjemtől de már azon jár az eszem, hogy akkor nekem is illik viszonoznom valamivel amikor az ő születésnapja lesz? Nyílván nem drága ajándék, hanem valami jóval személytelenebb amit akár egy kollégájától is kaphat, mondjuk küldök neki egy üveg bort vagy ilyesmi? Mi a véleményetek?


2023. aug. 2. 10:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
77%

Igen, meg lehet ajándékozni az exférjedet.


A különbség köztetek, hogy Te túlgondolod ezt az egészet, ő nem.

2023. aug. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem feltétlen kell viszonozni. Csak akkor ha úgy érzed belül. De nem azért mert illik.

Lehet mindig akart neked egy nyakláncot és most meglátta megvette. Végül is ezt mondta nagyjából. De neked ezért cserébe semmit sem kell.

2023. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem a bor jó ötlet. Ne legyen kicsinyes az ember ezek után.
2023. aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Igen, igaz, valószínűleg tényleg túlgondolom.
2023. aug. 2. 10:54
 5/36 anonim ***** válasza:
71%
Kizárt, hogy megtartanám. Egye meg a nyakláncát. Ha annyira értékelt, nem csal meg. Ugye nem gondolod, hogy kevesebb mint másfél év alatt az ismeretlenségtől a házas létig eljut? Ezzel ő lekötelezettként tart téged. Az, hogy még emiatt költségekbe is verjem magamat szándékaim és a pénztárcám ellenére, na az meg már extrém nonszensz.
2023. aug. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
74%
ha másfél év alatt újranősült, akkor nem azért akart válni, mert kiégett a kapcsolat, hanem mert már rég másik nője volt.
2023. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell ezzel fogllakoznod, nem kell ajándékozgatni.

Szerintem is gyanús, hogy ezzel csak a saját lelkiismeretét akarta megnyugtatni, és ezzel a látszólagos gáláns ajándékkal rendezte le magában, hogy könnyen - és vsz. olcsón -megszabadult tőled, hogy elvehesse a nőjét.

2023. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
81%

Ha gondolod, tedd el a láncot, hordani nem muszáj.

Te nem kell, hogy ajándékot adjál. Ez egy egyszeri dolog volt valószínűleg.

2023. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
79%

"... ezzel köszöni meg azt, hogy ma azzá az emberré vált aki szeretett volna lenni."


Ha úgy gondolod, hogy neked is van megköszönnivalód a történtekkel kapcsolatban (és most nem a láncra gondolok) akkor ajándékozgasd csak ezt a trógert!

Mondjuk én alapban el sem fogadtam volna a láncot, de ez én vagyok!

Már azzal is nagy szívességet teszek neki, hogy nem a nőjének küldöm vissza, egy ilyen levélke kíséretében:

"Mellékelten megküldöm a láncot, amit a Géza valószínűleg tévedésből nekem küldött el helyetted!"

2023. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
59%
Lábtörlő vagy és annak is tartod magad. Semmi önbecsülésed nincs.
2023. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!