Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ajándék exférjnek?

Ajándék exférjnek?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok elvált nő. Békében zajlott le a procedúra, megegyezéssel, semmi extra. Azt azért meg kell talán említsem, hogy ő bontotta fel a házasságunkat, azzal az indokkal, hogy kiégett a kapcsolatunk és nem tettem érte eleget. Engem akkor ez nagyon megviselt mert még tényleg szerettem de már túl vagyok rajta, ő is, sőt azóta újranősült. Nekem azóta sincs senkim, elköltöztem, új életet kezdtem, megvagyok.

A kapcsolatot felületesen tartottuk eddig. Köszöntések, néha néha egy üdvözlet.

A napokban volt a születésnapom és nagyon meglepett. Méreg drága ajándékot küldött futárral. Egy aranyláncot, a monogramommal.

Ez nagyon lesokkolt, korábban is nagyvonalú volt de nem ennyire. Ha nem lenne nős, azt gondolnám, hogy vissza akar kapni de állítólag nagyon szeretik egymást a mostani feleségével. Ez az ajándék viszont rohadt abszurd. Tavaly születésnapomkor már elváltak voltunk, akkor csak írásban köszöntött.

Le voltam teljesen sokkolva, gondoltam, hogy visszaküldöm, nem helyes elfogadni de aztán felhívtam. Mondtam neki, hogy erre nem volt szükség és ha tudna róla a felesége, mert feltételezem nem tud, akkor tuti leszedné a fejét. Nekem is állati szarul esne, sőt ha lenne most párom annak sem tudom, hogy számolnék be erről.

Azt mondta, hogy mindig is akart egy nyakláncot adni, jobb későn mint soha és ezzel köszöni meg azt, hogy ma azzá az emberré vált aki szeretett volna lenni. Megköszöntem és leraktam a telefont.

Ok, akkor most van egy láncom az exférjemtől de már azon jár az eszem, hogy akkor nekem is illik viszonoznom valamivel amikor az ő születésnapja lesz? Nyílván nem drága ajándék, hanem valami jóval személytelenebb amit akár egy kollégájától is kaphat, mondjuk küldök neki egy üveg bort vagy ilyesmi? Mi a véleményetek?


2023. aug. 2. 10:28
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
94%

Nem küldenék semmi!

Szerintem a feleségének is baromi kellemetlen lenne, nem beszélve arról hogy az exed is azt hiheti ettől hogy te vagy a tartaléka!


Egy pasi ok nélkül (anélkül h akarna valamit) nem vesz ajándékot. Az exének meg pláne nem.

Ne légy naív. Ez nem csak egy gesztus volt tőle

2023. aug. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy vagy túl rajta, mert még köszöntgettek, "üdvözlés" amúgy ez mi?, meg sokkot kaptál.

A válás kimondása után, azonnal minden kapcsolatot meg kell szakítani az ilyennel.

Vagy azért küldte, meg köszöntget, meg üdvözölget, mert hülyít, kecsegtet, nehogy tovább lépj, vagy a nyomorult lelkivilágát akarja nyugtatgatni.

A láncot, ha már elfogadtad tedd pénzzé, legyen valami haszna. :D

De legyen eszed és önbecsülésed és takarítsd ki az életedből.

Nincs üzike, üdvözlés (ezt most sem értem mi), hanem tiltás, 0 kontakt, nincs leslelődés utána a neten sem.

Te pedi ne "megvagyok" üzemmódban toljad, hanem fodrász, kozmetika, új ruhák és nyitás a ferfiak felé.

Táncstúdió, valami tanfolyam, edzőterem, ami a saját fejlődésed és az ismerkedésed is segíti.

(Az is benne lehet, hogy lecsengett a lángolás az új nővel és nosztalgiázik, de be ne dőlj neki!!!)

Ettől a nőtöl is hamarosa elválik, ha nem akkor sem lesz hűséges.

Ez egy ilyen típus!

2023. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
88%
Küldj neki te is, remélem meglátja a felesége.
2023. aug. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
35%
Pontozzatok le nyugodtan, de szerintem nem feltétlenül akar valamit. Én is elváltam, már 4 éve, emberi válás volt, nem volt sárdobálás. Én maradtam a közös lakásban, kivásároltam az exem részét, viszont sok bútor maradt itt, az ex nem akarta elvinni, nem illettek az új lakásába (kvázi kimondatlanul nekem adta ellenszolgáltatás nélkül). Ma eladtam az egyik ilyen bútort, kérés nélkül odaadtam a vételár felét az exférjemnek. Semmi hátsó szándék nincs bennem, nem akarom vissza, boldog párkapcsolatban élek. Egyszerűen így éreztem helyesnek és kész.
2023. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
90%

#24 ez a két dolog köszönő viszonyban sincs egymással.


Szülinapjára küldenél egy drága karórát?

2023. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
32%
Sztem ez kompenzációs ajándék volt a részéről, semmi több. Én nem vennék neki semmi drága dolgot, üzenetben írnék neki, és ennyi.
2023. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
74%
25: van különbség aközött, hogy leteszek neki 100.000-et, mert úgy gondolom, hogy jár neki, vagy aközött, hogy veszek neki egy ékszert 100.000-ért, mert úgy gondolom, hogy jár neki?
2023. aug. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
94%

A igen!


A kp személytelenebb.

Az üzletről szól!

Hiszen olyas valamit adtál el amit "közösen" vettetek. Attól h ő lemondott róla, szép gesztus hogy elfelezted a bevételt ami az eladásból származik.


De te is a kpt adtad oda, nem vásároltál azon az áron smukkot amit díszdobozban elküldesz.

Miért?

2023. aug. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
94%
28 igazad van, most már értem, erre nem is gondoltam.
2023. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

A megvagyok üzemmódomban már benne van valaki más aki fontos. Egyszóval van egy párom akivel hamarosan összeköltözünk egy másik városban és közös jövőt tervezünk. Minden dolgomról tud, ezt is elmondtam neki végül. Nagyon meglepődött de nem kommentálta, azt mondta, hogy az én dolgom végülis. Nem akarom megbántani őt így úgy döntöttem, hogy csak írásban köszöntóm az exet majd.

Engem az sem érdekel, hogy megcsalt, lezárt sztori de azért ez az ékszer mint ajándék azért tényleg lesokkolt.

2023. aug. 4. 00:33
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!