Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lépjek túl azon, hogy...

Hogy lépjek túl azon, hogy talán örökké az apám miatt fognak megítélni?

Figyelt kérdés
Semmi közös nincs bennünk, szóval teljesen alaptalanul… :(

2023. aug. 2. 17:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
94%

Talán úgy, hogy ne rágódj ezen. Egyszerűen csak éld a napjaid úgy, ahogy te szeretnéd.

Én hasonló cipőben jártam, aztán ez még inkább felerősödött, amikor ő meghalt. Mindenki azt várta, hogy majd átveszem a munkáját, bepótolom az űrt a családban, a baráti társaságában. Ennek 5 éve. Idén volt először olyan egy családi össuejövetelen, hogy nem célozgattak rá, hogy én alkalmas lennék folytatni az ő életét. Talán megértették, hogy az az övé volt, az enyém meg olyan, amilyenné én alakítottam.

Mondjuk én büszke lehetnék arra, hogy hozzá hasonlítanak, de akkor is ... Ő ő volt, én meg én vagyok. Talán ez az első lépés a válasz felé a kérdésedre.

2023. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Én elköltöznék messzire, ahol tiszta lappal kezdhetnék.
2023. aug. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2. Ezen én is nagyon gondolkoztam, de egy jó darabig még nem lehetséges…
2023. aug. 2. 18:32
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Mert mit csinált apád? Nem mindegy, hogy elítélt bűnöző és szégyelled vagy egy valamiért kimagasló ember, akinek úgy érzed nem érsz a nyomába.
2023. aug. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem elítélt bűnöző, de én az évek elteltével szégyellem, hogy a gyereke vagyok.
2023. aug. 2. 18:35
 6/12 anonim válasza:
93%
Hidd el, akkor is az az első, hogy tudatosítsd magadban: ő nem te vagy! Te nem felelhetsz az ő bűneiért, viselkedéséért!
2023. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
A szégyenérzet nem más, mint gátolt megfelelési vágy. Ezt el kell engedned. Te nem az apád vagy. Innentől, akinek több esze van egy jégkockába fagyasztott naposcsibénél, az nem fogja összemosni a személyiségeteket. Aki meg akkora kretén, hogy olyasmi miatt ítélkezik feletted, amihez semmi közöd, az nem a te célcsoportod, azokat szépen ki kell tessékelni az életünkből. Ennyi.
2023. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Tehát apád kezeletlen mentális beteg volt, amit alkohollal "gyógyított"? Ennek következtében pedig olyan dolgokat cselekedett amik ennek természetes velejárói?

Te is tudod, semmi közöd a dologhoz. Neked ezt dobta a gép, és igen, legjobb lenne messzire költöznöd. Én már gyerekként sem értettem, felnőttként főleg nem, hogy tudják egészséges, normális embernek tartani magukat az ilyenen ítélkezők, ebből viszont látszik, mennyire kevés a valóban normális ember. Pont annyira semmit nem jelent valójában, mint aki a szülője eredményeitől hiszi azt, hogy ő valami kis különleges. Annak a gyereknek pont ugyanígy semmi oka nincs rá. Élj olyan életet amiben kibontakoztatod önmagad legjobb verzióját, és fordulj szakemberhez, hogy el tudd engedni a teljesen indokolatlan, de mégis rádnyomott szégyent.

2023. aug. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8. Pont ez volt, csak a legnagyobb baj, hogy rengeteg rossz dolgot függősége előtt csinált. Amúgy ha eltelik 6-7 év jobban leszek valószínűleg csak hát na… 😐
2023. aug. 2. 19:48
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

9, egyre több dolgot tárnak már fel ezzel kapcsolatban, manapság már nevük van és kezelésük a mindenféle agyműködési vagy idegrendszeri zavaroknak. Gyógyítani nem tudják, szinten tartani igen. De dokihoz juttatni az ilyen embereket szinte lehetetlen, "kikövezett" úton száguldanak a lejtőn. Elég nagy baj ez, sokszor már azért isznak, hogy ne kelljen gondolkodniuk a sok sz.ron amit véghezvittek. És feladni mindig könnyebb mint küzdeni.

Esetleg nincs a környékeden valami önsegítő csoport, vagy facebookon ahol hasonló "gyerekekkel" beszélgethetsz? Mert ez a retek szégyenérzet az egyik legnehezebben levakarható érzés, hátha valami hasznos tippet kaphatnál. Azt hiába mondjuk, hogy ne törődj az ilyenekkel, ha ezt éreztetik veled, ezt fogod érezni. Aztán már akkor is, mikor pont nem is teszi ezt veled senki, de te mégis azt gondolod, hogy ők azt gondolják. Ördögi kör ez, jó lenne, ha tudnának neked segíteni lesz.rni. Drukkolok, hogy legyen jó kis boldog életed!

2023. aug. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!