Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyukám nagyon...

Mit tegyek, ha anyukám nagyon magányos, de ugyanakkor szeretném a saját életemet is épiteni így 30 évesen?

Figyelt kérdés

Ugy erzem megrekedtem egy gyerek szintjen. Meg mindig otthon elek anyukammal, ha bar van lakasom (amit kiadtam alberletbe).

Akarhanyszor elmegyek otthonrol, akar csak egy baratnommel talalkozni, buntudatom van. Hogy anyukamat egyedul hagytam.

Nagyon rossz ez igy, az lenne a legjobb, ha talalna maganak egy tarsat. Ugy erzem nem tudok haladni az eletemben, mert allando buntudat erzesem van. Volt, hogy randiztam, es a randi kozepen anyukam hivogatott, hogy mikor megyek haza es hogy mar nagyon keso van.

Valamilyen szinten buntudatom van, mert az elmult 10 evben kuldoldon eltem, es nem voltunk annyira sokat egyutt, es olyan, mintha ezt probalnam “bepotolni”.

Valahogy nagyon nem jo ez igy…

Szeretnek a sajat lakasomba koltozni, nem akarok mar otthon a szuloi hazban elni, hiszen akarhanyszor ott vagyok (es nem epp kulfoldon egyedul), olyan mintha egy teljesen mas szemelyisegem jonne elo.

Egy kis gyereknek erzem magam, aki minden szinten rendszabalyozva van, nincs semmi maganeletem. Neha megszolalni sem merek.

Az evek meg csak telnek, es telnek, szeretnek komoly kapcsolatot, sajat csaladot, egy ferjet, vagy akar gyereket.

De a buntudat visszatart…


2023. aug. 7. 08:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy egyedül ezzel a helyzettel, nagyon sokan éreznek így. Tehát ha így nézem, teljesen normális, amit érzel. Ugyanakkor a bűntudatodnak nincs valóságalapja. Anyukád felnőtt ember, az ő felelőssége, hogy megoldja az életét, társakat találjon.


Ha a bűntudatod önállóan nem tudod leküzdeni, fordulj pszichológushoz. Gondold át, hogy mit tudnál tenni, hogy enyhítsd anyukád helyzetét: nincs valami idősek klubja például, ahova eljárhatna, és társakat találna? Esetleg egy tanfolyamra segíthetnél neki beiratkozni (kézműves, számítógépes tanfolyam időseknek stb.). A kapcsolattartást beszéljétek meg, pl. hogy minden nap 5 és 6 között telefonálsz neki, azon kívül csak akkor hívjon, ha tényleg fontos. És ezután ha egy nap már felhívott olyan miatt, ami szerinted nem fontos, akkor nem veszed neki föl a telefont.


Persze a legjobb lenne, ha anyukád is pszichológushoz fordulna. Remélem tudod, hogy nem normális, hogy barátnőzés közben hívogat.

2023. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem a bűntudat tart vissza, hanem a toxikus szülőd. Javaslom, hogy keress fel egy pszichológust, ha tényleg változtatni szeretnél ezen. Nem vagy érte felelős, ő a te anyád és nem fordítva.
2023. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Pszichologust keress fel, ez egy nagyon beteges kapcsolat. Anyád kisgyerekként kezel.
2023. aug. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Miért élsz otthon 30 évesen? Itt nem anyáddal van a fő baj, hanem veled, amiért nem költöztél el, holott lenne rá lehetőséged.


Toxikus, igen, én is pl így nőttem fel és 22 évesen el is húztam onnan.

2023. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedbe rég elköltöztem vlna, ha lenne saját lakásom. Annyit akülönbség, hogy nekem nincs és nem is lesz valszeg.
2023. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Mond a kettotoknek pszichologusra van szuksege. Anyukadnak azert, mert meg randi kozben is hivogat hogy jajjjkicsilanyomkeeesooovaaaan, neked meg azert mert hagyod hogy csecsemokent kezeljen.
2023. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 babyboom567 ***** válasza:
95%

De nem neked kell megoldani anyukád magányát.Ez nem a te dolgod,akkor sem ha felnevelt.

Egy normális szülő,önállóságra, saját önálló életre neveli a gyerekét,és ha kirepül akkor megoldja a saját életét.


Mondj fel az albérlőknek,vagy szólj időben hogy már nem hosszabitod a szerződést,és költözz el.

2023. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten nehezen engeditek el egymást és ez egyikőtöknek sem tesz jót.

Anyuddal ülj le és beszélj vele, hogy ő ezt hogy látja, próbáld megértetni vele, hogy az-az élet rendje ha a "gyermek" kirepül a családi házból és önálló életet szeretne élni, családot alapítani. Emiatt ne legyen bűntudatod, nem anyukádnak élsz és legfőképp semmit sem kell bepótolnod, mert amikor külföldre mentél, gondolom az is azért volt hogy tanulj, dolgozz, építsd a saját életedet. Tudod te, hogy ez nincs rendjén, szóval lépned kell most. Attól mert nem élsz vele egy fedél alatt, ugyanúgy ápolhatsz vele jó kapcsolatot, látogathatod, segíthetsz neki, ettől nem leszel rossz ember.

2023. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy ha most nem lépsz, akkor esélyed sem lesz saját családra. Írtad, hogy szeretnél férjét, gyereket. De ha így folytatod, kifutsz az időből. Pedig biztos anyukád is szeretne unokákat. Ha így folytatjátok, akkor pedig nem lesz, és bármi miatt elköltözöl, anyukád még magányosabb lesz. Minél inkább előre halad ő is a korban, annál kevésbé fog tudni segíteni nerked pl az unokák körül. Ezt beszéljétek meg. Mondd fel szépen az albérlőt, így is lesz legalább 30 napotok felkészülni az új helyzetre. Anyukáddal meg egészséges szinten tartsd a kapcsolatot, pl látogasd meg hetente, hívd fel 2-3 naponta. Kulcsot ne adj neki.
2023. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ezt tedd: gondolom a lakasod a pénz miatt van kiadva. Ezen lehet változtatni? Ha együtt is éltek akkor is tudod élni valamennyire a saját életedet. Ráadásul tapasztalatod is van benne és innentől kezdve nem is értem a kérdést. Randi közepén felhív: vagy gyorsan válaszolsz neki, lerakod, vagy fel sem veszed, messengeren írsz egy gyors üzenetet, így meg sem bantod. Amíg 10 évet külföldön voltál, akkor sem hívott gondolom minden percben. Olyan mintha neked lenne bűntudatod és nem ő szekálna. Ezen neked kell változtatni.
2023. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!