Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az anorexiások csak saját...

Az anorexiások csak saját magukat látják kövérnek, vagy mindenki mást is, aki náluk nagyobb darab, vagy minimum ugyanakkora?

Figyelt kérdés
Vagy lehet, hogy van egy vékony nő, akire nem mondanák, hogy kövér, nem tartják annak, de ők még vékonyabbak és magukat meg kövérnek tartják?
2023. júl. 10. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Saját magukat látják kövérnek. Ezt nevezik testkép-zavarnak.
2023. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a mások alakját reálisan értékelik, a sajátjukat soványan is kövérnek.
2023. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Voltam ilyen helyzetben. Nem súlyosan, de már nem is a normálisnak mondható határon belül. Én másokat is kövérnek láttam. Illetve máshogy fogalmamazva valami karcsúság mánián keresztül néztem mindenkit. Azt láttam szépnek, aki már-már betegesen vékony. Magamat láttam, hogy vékony vagyok, de mindig azt éreztem, hogy csak egy pici fogyás hiányzik a tökéleteshez. (Amit persze sosem értem el, mert ennek sosincs vége) Nem kövérnek láttam magam, de másokhoz hasonlítva mindenképp torzan, nagyobbnak.

Aztán amikor jobban lettem, nem is értettem, hogy olyan kis ruhába, hogy fértem bele, hogy lehettem 10-15 kilóval kevesebb, mikor teljesen vékony volt az új formám is. Akkor már a többi emberben is a normál súlyút láttam szépnek.

2023. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A saját tapasztalattal sokan nem értenek egyet, látom. Azt hozzátenném, hogy nincs két egyforma ember. Két ugyanabban szenvedő is tapasztalhat különböző dolgokat. Attól még, hogy ez veled nem így történt, mással lehet.
2023. júl. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

En masokat láttam annak. Azt is tudtam hogy vekonyabb vagyok mint ők. Imadtam. Most mar meghiztam es ugyanugy nezem. Az atlag sokkal vekonyabb nalam.

Jobb volt úgy.

2023. júl. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!