Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek ha valaki úgymond...

Szerintetek ha valaki úgymond saját szakállára hajléktalanokkal foglalkozna, ugyanakkor otthon család van, értsd: nem szeretne hazavinni egy esetleges fertőzést vagy ilyesmi okán keresőképtelen lenni, annak milyen lehetőségei vannak védekezésre?

Figyelt kérdés

Védekezés alatt értve a vakcinációt pl. Illetve háziorvosnál érdemes lehet-e érdeklődni? S milyen költségei lehetnek a dolognak?

Ha valaki érdemben tudna tanácsot adni, megköszönöm.



2014. júl. 10. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan mit szeretnél velük foglalkozni a saját szakálladra? Ölelgetni őket, netán ételt osztani, vagy sakkozni velük? Csak hogy könnyebben kapjál válaszokat...
2014. júl. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Simán érdeklődj a háziorvosoktól nyugodtan. Valamint - gondolom, a hajléktalanokkal való foglalkozást valamilyen szakemberekkel együtt képzelnéd el, tehát pl a Máltai Szeretetszolgálatnál vagy ilyesmi - szerintem tőlük is kérdezősködhetsz. Ugyanakkor nem hiszem, hogy bármilyen iszonyatos megelőzhető fertőző betegséget hordoznának. Ha beoltatod magad hepa ellen és TBC ellen oltva vagy, akkor különösebben mást nem tudnak rád ragasztani.
2014. júl. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Plusz a saját szakálladat vágasd le, az is lehet a későbbi fertőzések melegágya, megtapadhatnak benne a baktériumok.
2014. júl. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, sokszor látom őket kukában turkálni, ahová sokan a kutya ürüléket is beteszik.
2014. júl. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval? Piszkos lesz a kezük. Meg ha utána a szájukhoz nyúlnak, akkor esetleg kapnak egy jó kiadós hasmenést. De a kutya durva fertőző betegségei nem ragadnak az emberre, mivel a legtöbb vírus és baktérium fajspecifikus. Az emberek között terjedő fertőző betegségekkel kell számolni, meg annak a következményeivel, hogy nem megfelelő higiéniai körülmények között élnek (tehát pl bolha vagy ilyesmi előfordulhatna rajtuk), de ennyi. Azért nem mérgezőek, és nem fog egyből meghalni, aki a közelükbe megy.
2014. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kutyaürülékkel arra szerettem volna célozni, hogy alapvető higiéniai dolgokat nem tartanak be, nem csak konkrétan erre az egy lehetőségre.


Használt papírzsebkendők, betétek, pelenkák is vannak, azt gondoltam egyértelmű mire célzok.

2014. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 11. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!