Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a családi...

Mit tegyek, hogy a családi életben boldog legyek?

Figyelt kérdés

Van két egészséges gyerekem, egy párom, most lett kész a családi házunk (4 éve vettük, sok pénzt vitt a felújítás, közbe jöttek dolgok is), beköltöztünk. A gyerekek már nagyobbak, a kisebbik már nem olyan kicsi, így jut időm újra edzeni, anyukám nyugdíjas lett, és bármikor rábízhatom q gyerekeimet, jövőre megyünk külföldre nyaralni. Anyagilag is jól állunk, a munkahelyem egy támogató közeg, vannak barátaim, programok.


Mégse vagyok boldog, és ezen az elmúlt hetekben gondolkoztam el. Pedig másnak feleannyira se megy jól. Nem unatkozok, mert mindig van mit csinálnom. De valahogy mégse érzem magam boldognak, és ez egy bevásárlás utáni hazajövetellel kezdődött.


2023. aug. 15. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nincs igazán célod, meg nincs igazán olyan elfoglaltságod, ami örömet okoz, illetve semmi kihívás nincs az életedben.

Ezen kellene változtatni, kezdj el valami újat, tanulj valamit keress kreatív hobbit vagy ami neked tetszene.

2023. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De van hobbim, az edzés. Itt vannak a gyerekek is.
2023. aug. 15. 18:06
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Kutya is jó dolgában vész meg, felénk erre ezt mondják.

Viszont lehetsz depressziós is, alattomos dolog, nem válogat. Keress fel szakembert.

2023. aug. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Hát ugyanez van nálam is.

Én mondjuk tudom az okát: túl sok a munkahelyemen a feladat, páromtól pedig nem kapok vmi sok támogatást érzelmi szinten.

Legszívesebben elköltöznék remetének.

2023. aug. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem sehol nincs köbe vésve, hogy neked boldognak kéne lenne.

Csupán azért gondolod, hogy ez neked alanyi jogon jár mert elhitették veled a filmek, emberek... pedig az annak jár aki tesz érte.


Ki mint vet, úgy arat.

Szerintem is az a megoldás, hogy szakemberhez fordulsz, bár ezt csak azért ajánlom mert írtad, hogy vannak gyerekeid, ha nem lennének, jobb, egyszerűbb megoldásnak találnám azt javasolni, hogy zülljél, hogy tudd értékelni a nyugalmat, rendet, fegyelmet, tisztaságot.


Amíg nem veszted el a "jót" addig nem is tudod értékelni,

ezt a legkönnyebb úgy tudod átélni, hogy elveszted a párod egy meggondolatlan cselekedeted miatt.


Szerintem önmagadon kívül senki sem fog sajnálni! Az élet annyi amiennyit kihozol belőle! Kell hozzá ÉSZ, szerencse, erő, kitartás.

2023. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Egyedülálló vagyok, gyermektelen, nincs lakásom, jelenleg a szüleimmel élek, és kilátásom sincs lakásra amíg ilyen árak vannak. A fizetésem olyan kevés, hogy albérletben kb éhendögölhetnék.

Neked ott a családod, akikért élhetsz. Remélem, ez elég motiváció volt.

2023. aug. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Azért szerintem mert ez egy átlagos életforma ahova jutottál, családod lett, házad, nem egy különleges személyes célod érted el hanem egy tök átlagos társadalmi formát ahogy sokan élnek felnőttkorukban. És semmi különleges nincs benne igazából, ezért boldogtalanok sokan így is, főleg azok akik csak magukra húzták az egészet elvárásból.
2023. aug. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Enyhe depresszió lehet.
2023. aug. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Kicsit ellaposodott a családi életed. De ezt simán fel lehet dobni. A kedvesed vevő rá, hogy legyen néha együtt töltött idő? De még a vacsorákat is lehet jókedélyűvé tenni pár jó ötlettel...
2023. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Együttérzek veled, minden rendbe fog jönni.
2023. aug. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!