Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok családi támogatás...

Fiatalok családi támogatás nélkül: ti nem borultok ki néha azon, milyen nehéz elindulni az életben támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
Mindig is jó gyerek voltam, alig lehetett panasz rám. Jól tanultam, szorgalmas voltam, bevallom, az egyetem alatt kicsit bele is fáradtam már a hajtásba, ugyanis rájöttem, hogy az én pedáns életem sem ér többet semmivel sem más szemében a drogozó, züllő, tanulatlan társaiménál, sőt a családom le is néz ezért, mert én ilyen vagyok. Hamarosan záróvizsgázom, de a szüleim pár hete közölték velem, hogy mennem kell innen. A vizsgáig még kihúzom valahogy, de utána költözni akarok a párommal. Messze kell innen mennünk a munka miatt, a páromnak lehet a munkáját is fel kell adnia. A diplomámmal az elhelyezkedést elfelejthetem, nem sokat ér. Az is lehet, hogy külföldre megyünk, ráadásul egy olyan országba, amit nem szeretek, így még nehezebb. Hogy éljük túl a következő hónapokat, éveket a családjaink támogatása nélkül, úgy, hogy a költözésre az összes félretett pénzünk elmehet?
2014. máj. 18. 10:15
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
21%
nem nagyon értem mi a gond. menjetek isten hírével. tudni kell egyedül is megàllni a helyed, már az is valami hogy nem hátráltatnak.
2014. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
18%
Nem. Teljesen természetes volt, hogy nem vártam senkitől semmit.
2014. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
18%

Szia!

Én többmindent nem értek.


" Messze kell innen mennünk a munka miatt, a páromnak lehet a munkáját is fel kell adnia."

?

:)


"Hogy éljük túl a következő hónapokat, éveket a családjaink támogatása nélkül, úgy, hogy a költözésre az összes félretett pénzünk elmehet?"

?

:)

Ha elég a pénzetek a saját élet elkezdéséhez, akkor hol a bibi?


Egyébként ha az állam október végéig tart tanuló státuszban és fizeti utánad a TB-t és biztosítja a kedvezményeket, akkor a szüleiteknek is addig kell eltartania Titeket a törvény szerint.


Jogilag minden családi vagyon a saját nevükön van? Csak mert az a gyerekén szokott lenni legtöbbször.

A fiúnak is ilyen a családi háttere, hogy csak úgy elküldik?

2014. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
46%
? Most akkor mi van? Most van munkátok, vagy nincs? Ha eleve tudod, hogy semmit nem ér a diplomád, minek kezdtél ilyen szakon? Ha költözni akarsz, miért baj, hogy mennetek kell? Nem értem!
2014. máj. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
24%

Nem birtam volna ki ha a szuleimnek Kell ennyi idosen finanszirozni....Elkezdtem dolgozni(nem egy helyen),foiskolat csinaltam...Kozben vettem egy autot,segitettem a csaladomat

..Eszembe se jutott semmit elvarni.Nem Volt konnyu...de igy lattam jonak

2014. máj. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
88%
Mily öröm, látod kérdező, itt senkinek nincs gondja! Milyen érdekes, hogy CSAK ITT mondják ezt!!! Én megértelek!
2014. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
61%

Én is így kezdtem,suli után elmentem az ország túlvégébe dolgozni,melós szállón laktam eleinte.Valahogy mindig olyan jól alakultak a dolgok,hogy minden gond nélkül elvoltam.Azóta több iskolát is elvégeztem.


No para.Menni fog.Ha a munkahelyen megálljátok a helyetek és nem éltek túlköltekezően hamar egyenesbe álltok.

Nem tudom milyen diplomád van/lesz,de itthon is ki lehet fogni jó helyeket,nem kell külföldre menni.

2014. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
88%

De, olykor én is hiányolom. Bár én külföldi vagyok, itt se sokat törődnek a friss pályakezdőkkel sajnos....

Minden esetre ha én államfő lennék, én a friss pályakezdőknek biztosítnék munkát, akár lakhelyet is ( ! DE ez persze lehetetlen míg egy gazdaság úgy működik ahogy...).


Kitartás kell az tuti, az indulás a legnehezebb !

Sok sikert !!

2014. máj. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Azért ott tanultam, mert négy évvel ezelőtt, 17-8 évesen még jó ötletnek tűnt. Annyi idős fejjel még ritkán tudja az ember, mi a piacképes. A félretett pénzünk pedig alig valami, és el fog menni az egész. Ráadásul félretenni sem tudom, hogy fogunk albérlet mellett.
2014. máj. 18. 11:05
 10/51 A kérdező kommentje:

Tényleg érdekes, hogy itt mindenki rendkívül életképes fiatal, aki egyszerre tanul, ingázik, dolgozik és mindenre jut pénze és ideje. A való életben azt látom, hogy akinek az én koromban van valamije, az a családja által van, ahogy azt is látom, hogy legtöbben még huszas éveik közepén is a szüleiknél laknak. Az érdekelne, hogy aki nem ilyen szerencsés, az hogy áll meg a talpán.

Egyébként a párom szülei valamennyire segítenének, de az is csak annyira elég, hogy teljesen berendezzük az albérletet.

2014. máj. 18. 11:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!