Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen hogyan költözhetne...

16 évesen hogyan költözhetne hozzám a barátnőm?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Van munkám, valamint nem a szüleimmel élek. 1 éve vagyok együtt a barátnőmmel, aki 16 éves. Az anyukájával találkoztam párszor. Amikor elsőre találkoztunk, ha nehezen is, de elfogadta a kapcsolatunkat. Később már nem így volt. Folyamatosan szidja a lányát és engem is. Nem arról van szó, hogy egyszer mondja neki egy nap, hanem órákon keresztül képes rá. A barátnőmnek először pszichológushoz kellett járnia, majd családterápiára, ahol az anyuja csak egyszer járt, mert többet nem volt hajlandó menni. A mostani helyzet az, hogy kiveszik a családból, ha nem változik a helyzet, így vagy nem maradhat otthon, vagy nem lehetünk együtt. Tudom, nagy a korkülönbség. Mindketten tudjuk. Szeretném, ha hozzám költözne. Tudom, hogy utána nekem kellene eltartanom. Nem hirtelen felindulásból szeretném ezt. Tudom, hogyha esetlegesen megromlana a kapcsolatunk, akkor is nekem kellene eltartanom. Erre viszont nem látok esélyt, mert mindent megbeszélünk. A kérdésem az lenne, hogy milyen lehetőségeink vannak? Kérem csak az válaszoljon, aki tud segíteni. Nincs szükségem olyanra, hogy otthon kellene maradnia, vagy pedofil vagyok es hasonlok. Egyikőnk sem így tervezte, viszont szeretjük egymást. Köszönöm a válaszokat

2023. aug. 16. 15:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Ha elmúlt 16 éves, a gyámhatóságnál kezdeményezheti a nagykorúsítását házasságkötés céljából. Ez az egyetlen reális út, hogy veled élhessen nagykorúságáig.

A feltételeket nem tudom.

2023. aug. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Vedd el feleségül, azzal nagykorúvá válik.
2023. aug. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%

Gyámja lehetsz viszont akkor meg nem illik kurogatni.


Másrészt ugye felmerül h egy egészséges férfi ember mit ehet egy kis csitrin... Valszeg érett nőhöz már kevés vagy.


Bocs h nyers és bunkó vagyok de nagy igazság mellesleg

2023. aug. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Elsőnek igaza lehet, ha komolyan gondoljátok meg lehet próbálni, de fiatal a lány, annyi minden van előtte...egyetem akár, ami nagyon megváltoztathatja később és veled kapcsolatban is, meg ezer más dolog, ha friss kapcsolat akkor nem gondolkoznék ilyesmin, persze lehet komolyan gondoljátok nem csak hirtelen fellángolás de ezt akkor is át kell gondolni és beszélni nem egyszer..na meg jön a kérdés amit majd esetleg még hozzád vághatnak...a csaj nem élte ki magát , mit akar tőled....


Én megértelek, voltam anno én is ebben a helyzetben , 15 voltam a párom 25, persze így 25 éves fejjel tök megértem a szüleimet is, persze hogy nem tetszett ez az egész nekik sem a korkülönbség miatt. Állandóan azt hallgattam , hogy csak kihasznál a pali. Hát így is lett aztán három év után.

Azóta boldogan élek mással öt éve.

2023. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

16 évesen azért megnézem a gyámügy mikor nagykorúsítja azért h ne a gyámügynél legyen és házasodjon.


Mellesleg 16 évesen nem a házassaggal kéne foglalkoznia a szerencsétlennek , mert lehet az életben nem szabadul meg a pasitól.


Lehet a családban kéne elsődlegesen segíteni hátha a mammer kibírja azt a 2 évet vagy inkább ő adja az engedélyét az esküvöhöz 18 alatt.

2023. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%

16 éves.


Tudom nem kell általánosítani, de egy tinilányról beszélünk, aki ha tetszik ha nem, érzelmileg még baromira messze van egy felnőtttől.


Senki nem úgy kezd bele egy kapcsolatba, hogy bármikor vége lehet, de ezt igenis realizáld, hogy benne van a pakliban, hisz még gyerek valahol. Ne akard csak ezért feleségül venni se, baromi nagy hülyeség lenne. Így ne akarj felelősséget vállalni gyámsággal.

Én is voltam tini, én is baromi felnőttnek hittem magam, meg komolynak, nekem is volt 17 évesen 27 éves párom.


Mai fejjel látom a bibit, hogy mennyire nem voltunk egy szinten, és ez nálatok is így van. Teljesen más életszakaszban tartassz mint ő.



Elsősorban úgy is a közvetlen családot nézik meg ha kiemelik (legalábbis kellene) családba fogadás címmel. Tehát ha vannak nagyszülők nagynéni stb.

Az édesapáról pl nem írtál semmit.

2023. aug. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Két lehetőség van:

-gyamhivatali engedéllyel házasságot köttök, vagy

-bead a kislány a szülői ház elhagyása kérvényt a gyamhivatalba.


Tudni kell, hogy a gyamhivatal döntése kötelező és kizárólagos, tehát ha azt mondják nem hazasodhat/nem költözhet hozzád, akkor nem fog menni.


A költözésnel alap, hogy megkerdezik a szülőt, megvizsgaljak a körülményeket otthon, illetve ott, ahova költözne. Plusz kell egy komoly indok, amiert menni akar. A szid az anyám nem egy komoly indok q gyamugynel, pláne nem ha egy majd 10 évvel idősebb fickó van a képben, ugye....


Akkor most gondolj bele, hogy a egy 16 éves lányod kezd el egy 25 evessel járni és az alapján döntsd el,jó ötlet e bármit is lepni

2023. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
16%
Házasodjatok össze, azzal nagykorúvá válik. Ehhez gyámhatóság engedélye kell és bántalmazó család, illetve terhesség esetén elég könnyű megkapni. Legjobb barátnőm így szült gyereket és ment férjhez 16 évesen, igaz, ez 2012-ben volt, lehet, hogy azóta volt változás. De ha családsegítőbe bemegy és megkérdezi, mik a lehetőségei arra, hogy hozzád költözzön, ott részletesebben el fogják tudni magyarázni. Volt olyan barátnőm is, aki még 16 se volt, amikor jelentkezett a gyámügynél, hogy állami gondozásba akar menni, neki viszont tényleg nagyon gáz családja volt, életveszélyben volt és esélytelen lett volna egy normális felnőttkorra, ha ottmarad. Sok sikert nektek! :)
2023. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Majd elmúlik haver.... :)
2023. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
8%
Annyira azért nem hatalmas a korkülönbség se.
2023. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!