Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözhetnék el? Mit...

Hogyan költözhetnék el? Mit csináljak? Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

El akarok költözni minnél hamarabb, 19 vagyok de még mindig úgy élek mint 12 évesen. Anyám korlátoz, nincs magánéletem, állandóan járkál be a szobámba, ami valóban nem is az én szobám, mert mindig nyitva kell lennie az ajtómnak és úgy rendezkedik anyám mintha pl. nappali vagy konyha lenne. Egy tárgyat nem tehetek arrébb a polcon. Nem engedi hogy zenét hallgassak, hogy összehajtsam, rendeugessem a ruháimat. Minden hétfőn takarítási rituálét végez, akkor be se tehetem a lábam a "szobámba". Heti kétszer porszívóz, akkor se mehetek be. Kényszerít hogy ágyazzak meg minden este, addig nem megy lefeküdni. A fürdésre 5-10 percem van, úgy hogy közben apámmal ott ülnek és hallgatják ahogy fürdök, síri csendben. (A konyhába van a fürdő, függöny mögött) Ha kimegyek persze egyből el kezdenek beszélni, sokszor kibeszélnek egyébként, de a szemembe semmit nem mondanak. Rohadtul unom, rohadtul elegem van már ebből... Az egész család anyám szabályai szerint él. Olyan a házunk mint egy múzeum kb, és ha valamit arrébb raksz vagy nekimész egy virágnak már kezdődik a balhé. Úgy érzem nem bírom tovább ezt... szeretnék szabadságban élni, el se tudom már képzelni hogy milyen lehet azt csinálni amit akarok. Addig fürödni ameddig akarok, ledobni egy ollót a földre és ott hagyni napokig, hangosan zenét hallgatni, takarítani bármikor, felpróbálni a ruháimat, akkor enni amikor akarok.

És ráadásul itt lakunk a világ végén, semmi szórakozási lehetőség, az emberek befásultak, ítélkezőek, sok a cigány és az idős barátaim sincsenek már... semmi sem köt ide. Semmi.

Minden napom ugyanolyan, gépezek eszek, alszok. Ennyi az életem. Heti kétszer elmegyek esti suliba, és ennyi. 1 év múlva lesz csak érettségim, nincs semmiféle végzettségem, nincs munkám. Próbáltam keresni, múlthéten is voltam egy állásinterjún (pultosnak), de nem jött össze. Nem tudom mit tegyek. Hogyan lábaljak ki ebből a reménytelenségből. Nem bírok még ki egy évet itt, így, és ha lesz érettségim azzal se megyek többre. Szeretnék nagyobb várodba költözni, itt hagyni az itteni nyomort és korlátoltságot(a szó bármely értelmében). Nincs pénzem se, se a családomnak. Épp hogy megélünk szerényen, semmi extrára nem futja értem ezalatt akár az öltözködést. Szakadt, foltos ruháim vannak. Turkálóból vagy leárazásokból, ez is a saját nyáron keresett pénzemből van. Nem akarom sajnáltatni magam, de már tényleg ki vagyok, nem tudom mit tehetnék, mi az első lépés amit megtehetnék a változás érdekében.

Külföldre gondoltam, hogy a nyárra ki megyek és ott összegyűjtök valamennyit. Szept-okt. környékén hazajönnék és kivennék egy szerény albérletet de inkább csak egy szobát Budapesten. Nem érdekelnek a körülmények, csak kerüljek el innem végre. Ott fejezném be a sulit is. Talán találnék valami állást is mellé, (takarítás, felszolgálás, pultos, bolti eladó stb. amihez nem kell végzettség) egy nagyobb városban azért több a lehetőség. Ti mit gondoltok? Ez a terv mennyire lenne megvalósítható? Ti mit tennétek?


Köszönöm a válaszokat.


2016. márc. 20. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Nekem is ilyen rohadt primitív idióta barom kommunista szüleim vannak, már alig várom hogy végre 18 legyek és menjek mosogatni külföldre. Elcseszik a kajapénzem, lélekmasszázsra költik...............mennék én a 60 000 spórolt pénzemből egy 10*10 négyzetméteres üres területre is, egy sátorba.
2016. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, hogy elakarsz menni, de ugye ehhez kevés az ha kipanaszolod magad, és nem teszel semmit.

Külfölddel az a gond, hogy ha annyi pénzed nincs, hogy pesten egy szobát bérelj, hogy ott megtudj élni, akkor mégis miből mennél ki külföldre? Mert akárhová akarsz menni ahhoz is pénz kell, és nem is kevés.

Sokat nem tudsz tenni. Az első az, hogy keres valami munkát. Ne a gép előtt üldögélj, hanem szed a nyakadba a várost és menj mindenhová ahol lehet dolgozni, kérdezd meg hátha kell ember. Budapesten több gyárban is keresnek embereket! Végzettség nélkül még egy gyári munka is több a semminél. Szerezz pénzt előbb, mert addig nem fogsz tudni elmenni otthonról.

2016. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Keress továbbra is munkát, de hiába írod ki ezt a kérdést újra és újra, nem leszel vele előrébb...
2016. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Külföldre ősszel kellett volna menned ugyanis nyáron nem sok munka van tapasztalatbol mondom!Ne tespedj irthon ha kell minden boltba,kávézóba menj be és kérdezz rá higy nem e keresnek embert.Anyudék meg szerintem betegek és már rég otthagytam volna őket...
2016. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Kár, hogy nem írnak ki a kérdésekhez felhasználóneveket. Le merném fogadni, hogy van olyan kérdező, aki egyszerre meg nem értett kamasz, az exével cívódó elvált feleség vagy kamaszlány, aki nős férfival tengeti az idejét. Ez a sok provokatív kérdés már kezd gyanús lenni..
2016. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha tanulsz még, akkor kérheted magad állami gondozásba is.

De nagyszülőkhöz, nagynénihez, nagybácsihoz, stb. nem tudsz menni?

2016. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Van, ami tényleg erős túlzás a szüleid viselkedésében, de azért néhány dolgot te sem látsz helyesen.


Írod, szeretnél "ledobni egy ollót a földre és ott hagyni napokig". - Ezt én se tűrném el. Egyszerűen azért, mert balesetveszélyes.

"hangosan zenét hallgatni" - Amióta a fülhallgatót föltalálták, azóta mindenki tud úgy hallgatni hangosan zenét, hogy mást ne zavarjon vele.

Takarítsd te a saját szobádat, ezzel is kevesebbet jár be anyukád, meg jobban felnőttszámba is fog venni.

Az nekem is természetes, hogy este megágyazunk magunknak, reggel meg bevetjük az ágyat.


A legnagyobb probléma szerintem, hogy munkanélküli vagy. Ez nemcsak anyagilag, de lelkileg is nagyon rossz. A szüleid is biztos rosszkedvűek emiatt. Talán ezért is több a feszültség otthon, ami sajnos ilyen konfliktusokban csapódik le.

Esetleg próbáld magad otthon hasznossá tenni valamiben, hogy lássák, amíg nincs munkád, addig is teszel valamit.

Ha 19 évesen heti két nap suli mellett abból áll az életed, hogy gépezel, eszel, alszol, az tényleg elég irritáló lehet szüleidnek.

2016. márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, látom nem érted mi a gond, nem az hogy nem csinálhatok kupit, hanem hogy valaki ilyen módon korlátozza hogy egyáltalán mit csinálhatok és mit nem. Alapjáraton én se szeretem a rendetlenséget, meg akármit csak úgy lehajigálni a földre, de ha elköltözök a kupi lesz az első amit ki fogok próbálni mert ez által érezném végre hogy szabad vagyok és nem kell mindent élire állítanom magam körül ahogy anyám parancsolja.


A másik, hogy nem jókedvemből vagyok munkanélküli, itt az istenhátamögött 0 végzettséggel nyilván nem könnyű munkát találni.

2016. márc. 23. 15:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Segíteni a házimunkában nem tudok, mert mindent anyám végez, ez tölti ki a mindennapjait, beteges az egést és nem is engedi hogy bármit csináljak a főzésen kívül.
2016. márc. 23. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!