Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözhetnék ki külföld...

Hogyan költözhetnék ki külföldre, hogyha mindenki visszatart?

Figyelt kérdés

Felvetettem otthon, hogy kimennék külföldre, a pénz, a nyelvtudás, a szakma nem akadály (hiányszakmám van).


A legnagyobb probléma, hogy SENKI sem örül neki a családból, és a barátaim sem, munkatársaim sem. Mindenki vissza akar tartani. Folyamatosan amellett kardoskodnak, hogy milyen rossz lesz nekem majd ott kint egyedül. Meg hogy 2 hónap múlva úgy is majd ezerrel haza akarsz majd jönni, mert honvágyad lesz. És a többi.


Senkitől nem kaptam semmi ösztönzést, senki sem támogat, mindenki ellenem van. Mindenki vissza akar tartani. Mintha meghalni mennék.


2018. ápr. 16. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, annyira mégsem akarsz kimenni, ha vissza tud tartani mások véleménye.

Ha nem jön be és hazajössz, akkor mi van? Kitagad mindenki?

2018. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

És mit törődsz velük? Lehet bejön majd neked ott kint az élet és vissza se akarsz majd jönni.

Ezeket általában vagy féltékenységből mondják az emberek vagy azért mert gonoszak. Szerintem gondold át kik a barátaid, azokat megtudod válogatni...

De ha már "visszatudnak" tartani akkor nem fogsz kimenni.

2018. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mások véleménye alapján élek,ha te igen,akkor ott kint sincs több esélyed mint itthon. Menj ki,ki tart vissza,senki nem fog megkötözni gondolom,az meg h mondogatnak,persze h mondják h ki ne menj, nehogy ott maradj mert rájössz h jobb kint. :)
2018. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Van egy vicc, hogy a pokolban a kisördög vezeti végig -Lucifert és mutatja neki az üstöket.

- Ez itt az oroszok üstje, géppisztolyosok állnak előtte és ha ki akar mászni valaki, akkor rálőnek.

- Ez itt a németek üstje. Egy tábla van előtte, rá van írva, hogy "Kéretik visszamászni", és aki ki akar jönni, elolvassa és visszamászik az üstbe.

- Ez pedig a magyaroké.

- Itt nem vigyáz senki arra, ha valaki ki akar mászni? -Kérdezi Lucifer.

Erre a kisördög, hogy:

- Nem kell se tábla, se semmi, mert aki ki akar mászni, a többiek úgyis visszahúzzák.


Szóval Isten hozott a magyar valóságban. De te nyugodtan menj ki, és ha vissza is jössz, legalább megpróbáltad. De még az sem jelenti azt, hogy később ne próbálhatnád meg ismét.


Egy kis jó tanács. A kiválasztott ország és városról tájékozódj. Tudd hol van a magyar nagykövetség, és hogy hol vannak hostelok, hogy végső esetben tudj hol aludni. Legyen nálad előre megírt többféle önéletrajz papíron és pendrive-on, hogy azok megírásával ne kelljen időt pazarolnod. Nézz utána, hogy mi kell az ottani munkavállaláshoz, lakhely bejelentéshez, hogy történik a eü biztosítás, hol érdemes kötni (habár ne legyen rá szükség), stb.

Ezekről tudsz informálódni a már kint dolgozó magyaroktól. Minden országról van magyar csoport, ahol egymást segítik a feliratkozók és tapasztalataikat osztják meg.

Ilyen pl. [link] [link] stb. és facebook csoportokra is érdemes rákeresni.


Mert ha csak simán felülsz a repülőre és nem tudod, hogy mi merre hány méter, akkor tényleg két hét múlva jössz vissza.

2018. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Valahol ertheto a csaladtol ez a reakcio, hiszen szeretnek es szeretnenek maguk mellett tudni, persze valahol kicsit onzo is, bar fugg attol is milyen ember vagy. Pl van az, aki a jeg hatan is megel meg van az, aki turol pattant otlettol vezerelve vag valamibe bele es nem lat realisan, max utolag. Ha szulo lennek es a gyermekem el akarna hagyni az orszagot, valoszinuleg en sem orulnek neki. En kulfoldon elek egy ideje, anyukam teljesen tamogatott az elhatarozasban, mig apukamnak, baratoknak nem tetszett. Egy ev utan jott a melypont, amikor haza akartam menni, de valahogy tulleptem rajta rovidesen.
2018. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%
Manapság az internet világában 5 perc alatt találsz magadnak ott is barátokat, párkapcsolatot, akármit.
2018. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ezt akarod, akkor ne hallgass másokra, nem kell kikérni senkinek a véleményét, nem kell senki támogatása. A saját érdekeid, vagyaid kell,hogy ösztönözzenek, ez a TE életed, senki másé!
2018. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen szakmád van?
2018. ápr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!