Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen apró örömöket szerettek...

Milyen apró örömöket szerettek az életben? És milyen pozitív dolog történt ma vagy a közelmúltban veletek?

Figyelt kérdés
csak hogy egy kis pozitív életörömöt csaljak ki mindenkiből, és én is szívesen olvasnék olyan dolgokat, amitől Ti boldogok vagytok :)
2010. okt. 16. 08:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

talán az én dolgaimmal nem mész sokra, hálistennek olyan vagyok mint egy gyerek...rácsodálkozom az apróságokra, és örülök nekik...

például a szivárvány. gyönyörű. de nem kell ilyen messzire menni: ha felkelsz szombat reggel és tudod hogy ma nincs suli/melo, és szépen nyugodtan, köntösben a legkényelmesebb fotelben zenéthallgatva ihatod meg a kávéd:) rengeteg ilyen apróság van....egy jól összerakott kirakat, egy séta estefele pest utcáin, a fények, a lánchíd, a duna. egy kisgyerek aki integet, egy srác aki mosolyog. Az esélye hogy találkozol azzal akivel szeretnél. A kutya aki csaholva szalad feléd, mert örül, vagy a makcsa aki dorombolva fekszik rajtad.

teljesen mindegy mi az, a lényeg hogy észrevedd. NEm tudom hol laksz, város vagy falu, válasdz ki a szerinted legszebb napszakot, öltözz fel kényelmesen jó melegen és menj el sétálni. ne rohanj, csak nézz körül, azokon a helyeken is jobban, ahol minden nap jársz. ha eléggé odafigyelsz meg fogod látni hogy miért szép az élet.

2010. okt. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szép választ adott az előttem szóló :)

Ilyen dolgokra én is fel szoktam figyelni. Például én nagyon szeretek télen a hóba feküdni és a kezeimmel és lábaimmal angyalkát készíteni. Vagy ilyenkor, ősszel, olyan jó az avarban fetrengeni :) ilyen kis dolgokat annyira élvezek :)

Aminek nagyon örülök most, az az, hogy nemsoká Babám fog születni :) Még csak két hónap, jujj, alig várom, hogy a karjaimban legyen :)

S most például annyira jól esik, mikor reggelente bejelentkezik, hogy Ő is ébren van :) onnantól kezdve estig meg sem áll :)

Meg kell próbálni örülni minden kis apró dolognak, pont úgy, ahogy az előttem szóló írta :)

2010. okt. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretek JÓL aludni, ami nem mindig sikerül.Este megkérem a férjemet, hogy a takaró alatt kicsit érjen hozzám. Csak éppen az érintés szintjén. Ez baromi jó érzés. Próbájátok ki. Minden reggel örülük a jó ébredésnek. Boldogságom itt kezdődik: a jó ébredés.
2010. okt. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Beatrix17 ***** válasza:
100%
Apró örömök?Pl.,amikor éjszaka felébredek arra,hogy párom be van e takarva rendesen,és megállapítom,hogy igen,bevan.Egész éjszaka totálisan összebujva alszunk,rajtunk a macskám.Amikor itthon teszek-veszek,a cicám mindenhova árnyékként követ,és figyelemmel kiséri minden mozdulatom,és ha hozzá szólok,vissza nyávog.Amikor kocsiba ülök,és versenyezhetek-és ha nem egy 740es hiv ki,többnyire nyerek is:)!Aztán az is örömet tud okozni,amikor anyummal vásárolgatunk,beszélgetünk,szivjuk egymás vérét-tekintve,hogy régen borzasztó rossz volt a kapcsolatunk.Amikor van a ház elött parkoló hely-ami igen ritka.Ha találkozom egy kis kutyával,macskával.Még igy 1.5év után is,imádom,amikor párom rámmosolyog.Amikor a szemembe néz,és azt mondja,szeretlek.És még sorolhatnám!Ha nem vennénk észre a körülöttünk lévő apró örömforrásoknak,igen sz@r életünk lenne!!
2010. okt. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apró öröm, ha látok állatokat, miközben megyek valahova. Pl egy aranyos macskát vagy kutyát, stb. Hatalmas örömmé válik, ha meg is tudom simogatni őket és szeretettel bújnak hozzám. :)

Szeretem, ha csak úgy valaki bókol nekem (pl. szép ma a frizurám, vagy tetszik neki, ahogy felöltöztem), akár férfi, akár nő, jól esik a pozitív visszajelzés.

2010. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Helyesek vagytok! :-))

Nálunk a kertben van a kisház tövében vadszőlő. Épp tegnap percekig néztem, hogy megnőtt és mennyire gyönyörű, ahogy tapad a falon és millió színben pompázik.

És a páromtól kaptam néhány dísztököt, meg mini kis kukoricát őszi dísznek. Ez az apró figyelmesség nagyon sokat jelentett.

És nagyon szeretek szeretni, boldoggá tesz.

Legyen szép napotok!

2010. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ma éjszaka azon kevesek közé tartozott eddig, amit a gyermekem születése óta végigaludtam!!

Így ma kialudva reggel "korán" (fél8) felébredtem, a gyermekem még aludt. Mivel a férjem is itthon van, nyugodtan le tudtam jönni (viszonylag távolabb a szobától, mint ez megszokott egy család házban, ennek tervezése miatt), így kinyitottam lent az ablakokat, és beszívtam a friss levegőt. (Ez energatikailag nagyon feltölt!) Jó érzés, hogy minden alaposan kiszellőzőtt! Amikor csuktam be az ablakokat, egy veréb a szembe lévő ház falára szállt, és ezt olyan kivételes szerencsének éltem meg, mert nem sokszor van ilyen, amíg ott volt, megálltam és néztem. Sikerült hajat mosnom, még a család felébredése előtt, sőt félig meg is szárítottam. Most, hogy felkeltek és esznek, megengedhetem magamnak, hogy itt ülök és amellett, hogy utánanézek egy gyermekgondozási dolognak, még erre a pár sorra is futotta az időmből... :)

Ez a napom is jól kezdődött, most megyek reggelizni.

2010. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nahát, tegnap azon gondolkodtam, hogy épp ezt a kérdést fogom kiírni! :) Gondolatolvasó vagy?


Egyébként én mindenen el tudok csodálkozni: mikor reggelente a suliba zötykölődöm a buszon, egy hatalmas rét mellett visz el az utam. Ha szép idő van, a felkelő nap mindent aranyszínű fénybe borít, ha ossz idő, akkor szürke, borongós hangulatot kap a táj. Nem is tudom, melyiket szeretem jobban:)

Aztán nagyon tudok örülni egy jó könyvnek, vagy csak annak, ahogy az utcán hallom, ha valaki kedvesen szól máshoz, vagy látom, hogy segítséget nyújtanak egymásnak az emberek. Vagy a kedvenc dalom megy a rádióban. Ha megdicsér valaki egy kis semmiségét.

Ha felnézek esténként a csillagos égre, ami olyan végtelenül szép tud lenni - ezek mind apró csodák:)

2010. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Mikor a fiam és a lányom este mellém bujik az ágyban,puszilnak ...mikor reggel felkelek és nyugodtan megtudom inni a kávém..mikor megyek értük a bölcsibe és kitárt karokkal futnak felém,és megpuszilnak..mikor szépen süt a nap...és végre tul vagyok a hányos viruson:-)
2010. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
ez feladja a leckét. ha leszámítjuk a havi egyszeri részegséget akkor mondhatjuk hogy semmi örömteli az elmúlt pár évben. :)
2010. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!